Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Inne

Selfie
genny19 2016-01-29, 18:13:27

Ukazał się nowy artykuł Jaśmin "W poszukiwaniu emocji Urana".

Mi selfie kojarzy się z energią Neptuna(lustro). Poszukałam w encyklopedii o selfie..

"Zdjęcie przedstawia zazwyczaj samego siebie (w tym przypadku fotografa) lub jego odbicie w lustrze "(1)

Pierwszy autoportret wykonał Robert Cornelius w 1839 r. siadając na fotelu przed obiektywem na nieco ponad minutę, a następnie samemu zakrywając obiektyw. Zdjęcie to można uznać jako pierwsze wykonane kiedykolwiek selfie. W 1839 roku Uran znajdował się w znaku Ryb a Neptun w znaku Wodnika.

 

"Najwcześniejsze użycie słowa z selfie można odnaleźć w 2002 roku. Po raz pierwszy pojawiło się w australijskim forum internetowym (https://pl.wikipedia.org/wiki/Australian_Broadcasting_Corporation">ABC Online) - 13 września 2002 roku jeden z użytkowników zamieścił zdjęcie własnej twarzy i dodał komentarz "(1)- Uran i Neptun w Wodniku

 Ulepszenia w konstrukcji telefonów komórkowych, zwłaszcza aparatu fotograficznego oraz utworzenia aplkikacji   takich jak Instagram  doprowadziło do odrodzenia selfie w 2010 roku.  (  Uran w Rybach  i  Neptun w Wodniku)

 

1.https://pl.wikipedia.org/wiki/Selfie 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2016-02-14, 20:54:18

Nie wiadomo kiedy faktycznie owa " słit focia" została zrobiona. Na podstawie opisu wolno przyjąć, że gostek nawalił się jak stodoła po żniwach, zaliczył glebę , po czym drżącą ręką zrobił   selfie uwieczniając facjatę z rozbitą wargą. Zaprezentował swój stan 13 września 2002 roku. Uran i Neptun oraz ich aspekty oddają istotę rzeczy. Spece piarowskie zwietrzyły interes w lajkowaniu, tłitowaniu, wrzucaniu foci na fejsa, opracowując techniki robienia zdjęcia  " z rąsi". 

 

Historia dyplomacji dostarczyła szereg "wpadek", gdzie przekroczono  granice dobrego smaku. Ot, przykład z brzegu. Pogrzeb Nelsona Mandeli  został zapamiętany szczególnie przez fotkę premier Danii, z premierem W.Brytanii i  prezydentem USA. Gafa na 100 fajerek.  Fotka śpiącego w fotelu D.Camerona na ślubie członka rodziny nie byłoby niczym zaskakującym.  Problem w tym, że"focia" uchwyciła  słynne " czerwone pudełko " u jego stóp. Pudełeczko zawiera bardzo poufne dokumenty, to tak dla wyjaśnienia. Zdjęcie usunięto z instragramu, ale miliony osób miały powody do rozważań. 

 

Oczywiście, rodzime orły nie pozostały w tyle. Po masakrze na Majdanie, znany europoseł wrzucił na twittera swoją podobiznę na tle barykad, w podpisie informując o żałobie. Tak się dziwnie zbiegło to wydarzenie z celami wyborczymi tego pana. Internauci byli bezlitośni. Oczywiście, zainteresowany zaprzeczał, jak to ma we krwi,wskazując na hejterów i inne gady. Inna postać, też znana twarz polityczna, "strzeliła " sobie fotkę o tym jak to się przejmuje dramatem na Ukrainie.Problem w tym, że zrobił swoje odbicie w szybie przedziału pociągu. Kolejna "gwiazda" polityczna zaprezentowała  swoje sobole na klacie, przepocone, zarośnięte pachy, tym razem na "fejsbuku".  O ustawianych sesjach , rzekomo robionych przez paparazzich, nie warto wspominać, także i z tego powodu, że "bohaterowie" odeszli w niebyt polityczny.

 

Przykładem gracji, gustu, smaku i pomyślunku, jak zmienić wizerunek medialny, jest zdjęcie papieża Franciszka na spotkaniu z młodzieżą diecezji Piacenza i Bobbio.  Media obiegło nie to zdjęcie, ale inne, pokazujące moment przygotowania małej dziewczynki do zrobienia " słit foci" z papieżem. Z prostego powodu:  papież na owym selfie pokazał coś niebywałego - bohaterem nie jest on, ale właśnie ta niewielka dziewczynka. A więc można i tak.

 

źródło: Łukasz Walewski, Przywitaj się z królową ( gafy, wpadki, faux pas i inne historie), Kraków 2015

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Rozalia 2016-11-21, 12:52:54

Bardzo ciekawa informacja, nigdy nie analizowałam głębiej selfie, ale rzeczywiście mi też najbardziej odpowiada lustro.. Fascynujące, muszę bliżej się zapoznać z tym tematem, żeby dowiedzieć się więcej.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2016-11-20
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.