Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Inne

Od czego zacząć naukę astrologii?
Jagoda 2011-04-18, 13:49:24

Witam :) Chciałabym uczyć się astrologii, ale nie wiem zupełnie, od czego tak naprawdę zacząć. Jaką tematykę polecacie na początek? Czego powinnam nauczyć się najpierw, aby potem rozumieć inne bardziej skomplikowane aspekty astrologicznej wiedzy? Jakie książki polecacie w tym celu? Wiem , że na kursach jest z pewnością łatwiej, ale w tej chwili mogę sobie pozwolić tylko na samodzielne zgłębianie wiedzy wspomagając się książkami lub internetem. Pozdrawiam :)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 77
Dołączył/a: 2011-04-18
Odpowiedzi
Marsjanka 2011-04-18, 14:35:00

witam:) ja też od niedawna zgłębiam tajniki wiedzy astrologicznej, więc jestem w temacie

ja zaczynałam od książek Konaszewskiej - Rymarkiewicz, zakupiłam cała "astrologie w pigulce, 8 tomow, ale poki co to tak naprawde z jednej skorzystalam do tej pory od interpretacji horoskopu natalnego

przede wszystkim troche poczytaj w necie, ale ksiazki to wiedza, ktora netu nie zastapi, wiec dobrze jest miec na pocztek cos nt interpretacji horoskopu. Polecani autorzy ksiazek  na forach internetowych to Aleksander von Pronay, Konaszewska, Jóźwiak i wiele innych

mi było łatwiej troche uczyć się bo obralam sobie pewien schemat interpretacji  czyli cos co mi sie rzuca na poczatek w oczy- rozklad planet w kosmogramie i a) znak sloneczny b) znak lunarny c)ASC d) wladca horoskopu, nastepnie figury jakie tworza planety, pozniej patrze na domy najbardziej obsadzone planetami osobowymi, i jakos tak leci, natomiast ja jestem na poczatku drogi, ale pewnie baczniej sie przyjrze temu watkowi bo odezwa sie osoby, ktore wiecej wiedza ja napewno skorzystam:)

pozdrawiam i zycze duzo satysfackcji w uczenieu sie astrologii

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jagoda 2011-04-18, 15:11:56

Dziękuję Marsjanko :) Jeszcze dziś odwiedzę księgarnię i antykwariat w poszukiwaniu książek wspomnianych przez Ciebie autorów. To bardzo ciekawe, co piszesz o schemacie do interpretacji horoskopu i pewnie bardzo pomocne, by nie zgubić się w gąszczu informacji. Mam nadzieję, że omówimy sobie te punkty bardziej szczegółowo.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 77
Dołączył/a: 2011-04-18
Jasmin 2011-04-18, 16:29:14

Och, jaka ładna Jagódka i jak żywa! (to o animowanym obrazku).

 

Proponuję jedną książkę  autorstwa Hajo Banzhaf i Anna Haebler "Klucze do astrologii". Na początku trzeba nauczyć się:

 

1. planet

2. znaków Zodiaku

3. znaczenia domów horoskopowych

 

Te trzy sprawy dadzą bardzo wiele a stanowią podstawy. No i zajmą sporo czasu. W tej książce masz to wszystko plus omówione aspekty planet. W razie pytań pisz tutajUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jagoda 2011-04-18, 17:54:09

Jasminko, dziękuję za wskazówki :) Pytań z pewnością będę miała wiele, dlatego cieszę się, że znalazłam tu na forum osoby chętne do pomocy :) A teraz pora pochwalić się moimi astrologicznymi zakupami. Wykupiłam wszystkie książki o tej tematyce, jakie były w antykwariacie:

 

"Interpretacja horoskopu" Alexander von Pronay

"Zarys astrologii urodzeniowej" Alexander von Pronay

"Astrologia. Interpretacja horoskopu" Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz

"Vademecum astrologii" Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz

"Klucze do astrologii" Hajo Banzhaf i Anna Haebler

"Mandala życia" Rafał T. Prinke i Leszek Weres

 

Więcej książek nie było, ale jeśli znacie jakieś wartościowe pozycje, chętnie skorzystam  z Waszego doświadczenia i postaram się je dokupić. Chociaż te i tak zajmą wiele czasu do przestudiowania. Przejrzałam na razie pobieżnie ich zawartość i zauważyłam, że Banzhaf wszystko świetnie skondensował i posegregował.

 

Chciałabym jeszcze dowiedzieć się i doradzić, w jakim programie astrologicznym wykreślacie horoskopy? Czy są dostępne jakieś darmowe wersje?

Tematów: 9
Odpowiedzi: 77
Dołączył/a: 2011-04-18
Jasmin 2011-04-18, 18:03:02

Popatrz na Bibliografię na naszej Stronie Sollunari. Zakładka po prawej.

 

Jest darmowy program  Urania do pobrania w sieci.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2011-04-18, 18:24:42

Prawdę mówiąc nie wiem od czego powinnaś zacząć. Sam zaczynałem od czytania Astrologii natalnej Konaszewskiej. Mam co prawda wszystkie tomy, o których wspominała Marsjanka, ale tak po prawdzie, korzystam tylko z I oraz III. Reszta jakoś do mnie " nie mówi". Polecam Homo-Zodiacus Leszka Weresa ( czyta się pysznie ) , ale dostępne chyba tylko na Allegro. Horoskop astrologiczny dla bystrzaków pióra Rae Orion  stanowi nie tylko wspaniałą pamiątkę, ale jest  też bardzo pomocny. A tak po prawdzie, by lepiej zrozumieć jak to  wszystko działa ( lub nie działa), spróbuj zacząć naukę od własnego radixu. Kogo jak kogo, ale siebie chyba znasz, prawda? Pozycja polecana przez Jasmin pomoże w zrozumieniu  tych subtelnych niuansów, których nie ma w żadnej książce. I to na dobry początek powinno wystarczyć. Jest jeszcze drobiazg. Nauka ma cieszyć, radować, przynosić relaks, ma stać się czymś w rodzaju hobby. Astrologia ma przede wszystkim bawić. I ma to być szampańska zabawa. Dla Ciebie. I nie przejmuj się, że czegoś  nie rozumiesz. Ci, którzy piszą ksiązki o astrologii też wszystkiego nie wiedzą.

Gdzieś dostała, Szczęściaro, Mandalę życia ?

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jagoda 2011-04-18, 19:51:01

Przejrzałam Bibliografię na stronie Sollunarii i muszę stwierdzić, że wybór jest dość duży, ale to dobrze, bo pewnie każda pozycja wnosi coś nowego. Starybosmanie zwrócę uwagę na wymienione przez Ciebie tytuły i dokupię już na Allegro, bo widzę, że ceny tam są o wiele dostępniejsze niż w realu. Nazwałeś mnie Szczęściarą w związku z "Mandalą życia". Wnioskuję stąd, że kupiłam coś wartościowego. Niestety przepłaciłam kupując w realu, a na Allegro jest ta książka dostępna  w śmiesznej cenie.

 

Zanim jednak zacznę korzystać z książek, zamierzam pozgłębiać troszkę tajniki i bogactwo strony Sollunari. Planety i Znaki Zodiaku są opracowane, nie pozostaje więc nic innego, jak poczytać. Zauważyłam również, iż powstają opisy domów, jednak wkradła się tam chyba mała pomyłka, bo w wątku Domu Drugiego została umieszczona tabelka dotycząca Domu Trzeciego.

 

Dziękuję, Starybosmanie za Twój post, jest bardzo optymistyczny. Co do mojego kosmogramu, będzie jednak problem, bo godzina urodzenia jest nie do odzyskania, nawet w USC nie została zanotowana, więc muszę się obyć bez domów.  

Tematów: 9
Odpowiedzi: 77
Dołączył/a: 2011-04-18
Jasmin 2011-04-18, 20:00:51

Nie mała ale duża pomyłka, ale niedługo ją poprawimy.Dzięki za uwagę. Tak to jest , jak się pisze przy retrogradującym Merkurym.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jagoda 2011-04-18, 20:20:43

Ledwie zaczęłam przygodę z astrologią, a już mogę się nauczyć czegoś praktycznego. Dzięki, Jasminko za uwagę dotyczącą retrogradującego Merkurego, na pewno zapamiętam. Ale w związku z tym mam pytanie, czy na stronie Sollunari jest dostępny kosmogram ukazujący obecną pozycję planet, czyli "niebo nad nami"? To chyba nazywa się Zegarem, tak?

Gdzie można znaleźć informacje dotyczące czasu "pobytu" planet w znakach i kiedy planeta jest w retrogradacji, a kiedy nie? (Chodzi mi o takie dane na obecny rok i najbliższe lata).

Tematów: 9
Odpowiedzi: 77
Dołączył/a: 2011-04-18
Jasmin 2011-04-18, 20:27:14

Pozycje planet i ich retrogradacje wnikają z efemeryd. Są one sprzedawane w formie książek . Ale każdy program komputerowy (Urania też) wykreśla tranzyty bieżące planet z zaznaczonym ich biegiem stacjonarnym , prostym (czyli dyrekcyjnym) lub retrogradacją. Dla nauki astrologicznej polecam założyć sobie zeszyt i zapisywać w nim, co ważniejsze zdarzenia. Taki dziennik astrologa. Potem dla ćwiczenia patrzeć na tranzyty wyliczone w programie i starać się znaleźć uzasadnienie w pozycji planet do tego, co się wydarzyło. Ja tak się uczę interpretacji tranzytów.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jagoda 2011-04-19, 11:55:10

"Dla nauki astrologicznej polecam założyć sobie zeszyt i zapisywać w nim, co ważniejsze zdarzenia. Taki dziennik astrologa. Potem dla ćwiczenia patrzeć na tranzyty wyliczone w programie i starać się znaleźć uzasadnienie w pozycji planet do tego, co się wydarzyło. Ja tak się uczę interpretacji tranzytów."

 

Już mam Uranię na komputerze. Nie wiem tylko, jak ustawić do tych ćwiczeń - tranzyt na datę, czy natalny i tranzyt na datę? Jaki system domów jest najlepszy, a raczej jaki powinnam ustawić, Placidusa?

I jeszcze jedna ważna sprawa, czy można ustawić godzinę urodzenia na 12:00, jeśli nie została ona zanotowana, a wiadomo tylko, że było to około południa?

Tematów: 9
Odpowiedzi: 77
Dołączył/a: 2011-04-18
Jasmin 2011-04-19, 12:26:27

Tranzyty oceniamy zawsze do horoskopu natalnego, jeżeli chcemy sprawdzić, jak to będzie oddziaływało na nas. Wtedy w programie nakładamy tranzyty na radix - jednocześnie.

 

Można wyznaczać tranzyty ogólne czyli aktualny widok na ekliptyce przeniesiony na schemat koła kosmogramu - bez odniesienia do konkretnego radix.

 

Ja Uranii nie znam, a mój program (płatny i dość drogi) pokazuje mi jednocześnie wszystkie opcje.

 

Polecam stosować system domów Placidusa.

 

Co do godziny urodzenia -nieznanej- nie umiem nic poradzić, bo moge wprowadzić w błąd. Jeżeli nie udało się ustalic godziny w urzędzie, trzeba siebie poznać i rektyfikować horoskop, tj. tak ustawić jego osie i domy, aby jak najbardziej zblizyć się do ideału. To bardzo trudne ale możliwe. Możesz zacząć od godz. 12. i potem z czasem po obserwacji siebie i tego co się wydarza , analizując tranzyty, możesz modyfikować czas rektyfikowany. Nie ma łatwego rozwiązania.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-04-20, 18:58:08

chciałam zakomunikować, że ksiązka "homo zodiacus" jest w KDC  za 3zł :) do kupienia. Strasznie smieszna cena i w dodatku za darmo wysylka:P

ach ja uwielbiam takie okazje,  poza tym jeszcze "Astrologia - sztuka przepowiadania przyszlosci" c.rushman jest za 5zł

wiec Jagoda polecam te dwie pozycje do kupienia za cale 8 zl z darmowa wysylka do domu:D

pozdarwiam

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jagoda 2011-04-20, 19:31:50

Już zamówiłam na Allegro kilka tytułów, a między innymi i te. Są w drodze do mnie, ale może ktoś inny skorzysta. Dzięki za info :) 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 77
Dołączył/a: 2011-04-18
Marsjanka 2011-04-20, 21:04:56

ja na allegro dzięki Tobie Jagodo, zamowilam "Mandale zycia" Weresa, ma jutro do mnie dotrzec, az jestem ciekawa tej ksiazki bardzo, slyszalam ze opinie miala bombowe - bardzo przydatne w nauce astrologii.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Magnolka 2011-08-12, 16:41:50

Sporo mozna w necie znaleźć-zapraszam na mojego chomika, gdzie troszkę pozbierałam:) chomik: kasia1370

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Marsjanka 2011-11-30, 13:45:36

Nie wiedziałam gdzie ogłosić wieść, że w dniu dzisiejszym można kupować książki w księgarniach wysyłkowych bez kosztów przesyłki:)

Zakupiłam sobie nowe pozycje astrologiczne i powiem tak, że sporo zaoszczędziłam.

www.studioastro.pl - w pakiecie taniej:)

www.weltbild.pl - przedłużyli do jutra darmową wysyłkę - sporo promocji

www.talizman.pl (chyba to samo co studioastro)

 

jak brakuje Wam jakiejś pozycji to zajrzyjcie sobie na te strony:) naprawdę warto!Oczko

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Into_The_Wild 2014-08-08, 21:13:09

Witajcie::) do tej pory inetresowałam sie tarotem, teraz zaczełam astrologia.Czytałam rózne rzeczy z róznych źrodek, net, e-booki i mam megamętlik w głowie, dlatego chyba najlepiej jest po kolei zacząc z jednego źródła, taka jest moja rada.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 1
Dołączył/a: 2014-08-08
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.