Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Inne

Wampiry astrologiczne
kaf_ka 2011-12-01, 12:45:00

Nie przejrzałam wszystkich wątków na forum więc jesli się powtarzam to proszę o skasowanie tego bądź przeniesienie :)

Idąc za ciosem, rozmyślając nad  ostatnimi wydarzeniami  życiowymi zaczęłam się zastanawiać nad tym dlaczego czasem tkwimy w relacjach, które zamiast dawać nam radośc, miłośc i energię jesteśmy z ludźmi zabierającymi dzień za dniem kawałek naszej duszy

Trafiłam na świetny tekst , który w moim przypadku jest trafiony w 100%  Jestem ciekawa Waszych opinii

 

http://alchemia-logos.com/2011/05/18/ludzie-pijawki-wspolczesne-wiedzmy-i-wampiry/index.html

 

Chcialabym tez wiedzieć czy wklejanie tego typu linków jest tu mile widziane Jasmin :)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Odpowiedzi
Marsjanka 2011-12-01, 14:51:13

fajny artykuł, z przyjemnością go przeczytałam

mam w rodzinie pijawę - niestety jestem skazana na dożywocie, ale w tym przypadku separuję się na dłuższy czas od niej i jestem bardzo asertywna

miałam koleżankę pijawe i  byłego męża- w ich przypadku u mnie bardzo dobrze funkcjonuje powiedzenie "podaj dziadowi łapę, dziad odżyje to Cię torbą zabiję" -

ja często robie selekcję naturalną wsród znajomych i eliminuję takich, którzy tylko biorą nie dając nic w zamian

polecam bardzo fajną książkę na ten temat "DAWCY I BIORCY tajemnice wzajemnej fascynacji" Cris Evatt i Bruce Feld, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 1992

Kiedyś na studiach bardzo fascynował mnie ten temat i sama jestem ciekawa co wpływa astrologicznie na to, ze tak a nie inaczej ludzie na siebie dzialają:)

 

pozdrawiam

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
acrux_79 2011-12-01, 15:53:36

Mam opinię dwuznaczną. Z jednej strony autorka tegoż bloga krytykuje manipulacje psychologiczne i pisze bdb artykuł, trafny i cięty.

Ale z drugiej - sama nadużywa swojego daru wpływania na innych, co widać po świadomej "grze" podjętej z audytorium, zważywszy na ilustracje (własne?) oraz tytuły, w stylu:

"Sztuka manipulacji, sztuką życia"

"Ciekawe jakie horoskopy mają Somalijskie dzieci"

 

Do tej pory, jak przeglądałem inne astrologiczne blogi, nie wyczuwałem tej mocnej jakości emocjonalnej.Tutaj zaś jest to wyraźne. Nie jest to oczywiście wadą. Ale w jakiś sposób autorka stąpa po cienkiej linie. Musi mieć świadomość, że to, co opisuje, czai się tuż obok niej.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2011-12-01, 16:13:00

Sami nadajemy znaczenia wampirom energetycznym udzielając im mocy.

Kto jest wampirem energetycznym ten kto udziela rad i ma pretensję ,że go nie wysłuchano.

''Całymi latami możecie przy nich trwać z dobrym słowem czy radą, tłumaczyć im oczywiste sprawy, za czym one przepadają, za które was chwalą i o które się upominają. Możecie wysilać wszystkie zmysły, mądrzyć się, zużyć cała furę pomysłów, truć im morały, psychologizować, dramatyzować, grać im na współczuciu, a nawet służyć żywym przykładem. Wszystko na nic. Te „śpiące królewny", będą trwać we własnym śnie, i żyć własnym życiem, bo tego chcą. A nie tego o czym wy sądziliście. że one potrzebuję - Zmienić swoje życie na „lepsze". e wysłuchano''

A skąd ta druga osoba wie co "śpiąca królewna "potrzebuje. Ona chce życ własnym życiem i ma do tego prawo.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-12-01, 16:26:10

Nie ma wampirów astrologicznych. Jestem za tym, aby nie demonizować niczego, astrologii także. Świat jest taki, jakim go widzimy. Postrzegający ocenia i widzi to, co chce, co ma  w sobie. Nawiedzony na władzę ściąga do siebie podobnych sobie. Staje twarzą w twarz z własnym popędem, kiedy doznaje podobnego traktowania od kogoś innego. Najbardziej doskwiera własna ułomność, którą widzi się u drugiego człowieka. Tzw. przeniesienie pomaga "leczyć" samego siebie ale cudzym kosztem.

 

Tak naprawdę trzeba skupić się na sobie i nie szukać winnych w świecie zewnętrznym, za to, co nam się przytrafia. Jeżeli uleczymy się sami, będziemy mogli leczyć innych.

 

Jeżeli jesteśmy konfrontowani z problemem , zdawałoby się od nas niezależnym bądź dotyczącym kogoś innego to ma to jakiś związek z naszym własnym problemem. Zakładam, że taka konfrontacja nas porusza i angażujemy się w nią. Jest dobrze, kiedy cudzy problem jest już przez nas zintegrowany, natomiast sprawa staje się poważna, kiedy cudzy problem staje się wspólnym, bo jeszcze go "nie przerobiliśmy". Wtedy traktujemy nawet błahą sprawę jako katastrofę i identyfikujemy się z cudzą sprawą, jakby dotyczyła nas samych.

 

Czy "Biorca" lub "Dawca" zaistnieje w naszym otoczeniu, zależy od nas. To jak z tym kamieniem leżącym na drodze. Zaistnieje w świadomości dopiero wówczas, kiedy zwrócisz na niego uwagę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-12-01, 16:41:46

Całkowicie zgadzam się z tym co napisała nasza  Genny, aż ją zacytuję: 

 "Sami nadajemy znaczenia wampiorom energetycznym udzielając im mocy".

  Poza faktem, że nowomowa (patrz określenie: wampiry energetyczne) psychologiczna do mnie nie trafia, to zdecydowanie Genny dostrzegła błąd logiczny w tym określeniu  i za to ją cenię:) "Wampiry energetyczne" to nic innego jak projekcja naszych najgorszych cech na drugiego człowieka. Zauważmy, że ten sam człowiek może być zupełnie innym czlowiekiem, w kontakcie z kimś innym. To my zasilamy go własną energią, uprzednio aktywując wszystko co ma w sobie najgorszego. Nikt nam nie nakazuje dramatyzować, psychologizować, grać im na współczuciu, prawić morałów ( za autorką) czyli jednym slowem znęcać się, ale z jakiś  powodów to robimy. Z jakiejś przyczyny,  nie możemy dać spokoju danemu człowiekowi. Więc kto tu jest tak naprawdę wampirem?

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
lisek 2011-12-01, 16:45:36

Dziwna sprawa napisałam mój post (a piszę długo, gdyż się długo zastanawiam), kliknełam i zobaczyłam, że uprzednio pojawił się post Jaśmin , o bardzo podobnej wymowie. Jakaś astralna zbieżność myśli , w zwiazku z koniuncją Księżyca ( 1st Ryb) z Neptunem?:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
kaf_ka 2011-12-01, 16:54:07

Właśnie chodzi o to jakie aspekty w horoskopie aktywuja takie zachowania W koncu to forum astrologiczne:]

A czy to przeniesienie projekcja itd to inna sprawa już jakim to sie mechanizmem rządzi Na pewno mozna takie zjawisko zaobserwowac ze maz bije zone a ona kiedy on odchodzi juz za nim tęskni Co w horoskopie 2 osob sparwia ze 2 czlowiek robi z siebie ofiare jesli nie ma tego w swoim radixie

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
lisek 2011-12-01, 16:56:48

Kafka, skoro robi z siebie ofiarę, to musi mieć to w swoim radix. Nic z niczego się nie bierze. Radix to podstawa, to zapis tego czym jesteśmy i tam jest wszysko. Inni ludzie nic do tego nie mają, sami zapraszamy ich do swojego życia i skłaniamy do takiej , a nie innej postawy. Oczywiscie piszę tutaj wyłącznie o przypadku, gdy ktoś sam wybiera sobie partnera, a nie o sytuacji, gdy jakiś  oprawca  pojawia się w naszym  życiu mimo, że tego nie chcemy. To są dwie różne sprawy i ta druga należy do wybitnie losowych:(

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
kaf_ka 2011-12-01, 17:03:13

No moze lisku chodzi mi o konkrety o karmienie sie energią Słonce w odpowiednim domu dajace energie 2 osobie itd :) To na pewno ma wpływ Czy mozna to uogolnic Czy w zaleznosci od tego kto jakiej potrzebuje enegrii nalezałoby to rozpatrywać  Przecież cała astrologia porównawcza sie na tym opiera a teraz nagle twierdzicie ze nie ma czegos takiego:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
lisek 2011-12-01, 17:09:45

Moim zdaniem astrologia porównawcza jest pomocnym narzędziem dla osób, które doskonale rozumieją siebie i swój radix. Wtedy synastria umożliwia im wgląd (aspekty, domy, żywioły itd) w obszary, nazwijmy ję "energetyczne", które będą aktywowane  w danym związku. Tylko tyle i aż tyle. Astrologia to nie proste równanie matematyczne. Jednak skoro  chcesz konkretów, więc postaram się konkretnie - z analogią matematyczną w tle.  Skoro do tej pory nie rozwiązalaś równania pod tytułem ty sama , to jak chcesz brać się za bardziej skomplikowane obliczenia, do których potrzebne są te najbardziej podstawowe dane?

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
genny19 2011-12-01, 17:34:44

''A czy to przeniesienie projekcja itd to inna sprawa już jakim to sie mechanizmem rządzi Na pewno mozna takie zjawisko zaobserwowac ze maz bije zone a ona kiedy on odchodzi juz za nim tęskni Co w horoskopie 2 osob sparwia ze 2 czlowiek robi z siebie ofiare jesli nie ma tego w swoim radixie ''

Emancypacja kobiet  jest zjawiskiem nowym. To są sprawy wychowania kobiet od wieków.Kobiety od niedawna mogą decydować o swoim życiu. 

Jest coś takiego jak "syndrom szkolhomski" .Ofiary porwania samolotu tak żbiżyły się do sprawców porwania ,że odwiedzały ich w więzieniu.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
kaf_ka 2011-12-01, 17:34:47

Drogi lisku gratuluje Ci jeśli ty osiagnąłeś pełną samoświadomośc Znam swój radix doskonale :) Człowiek w relacjach z osoba a bedzie ukazywał najlepsze cechy natomiast przy osobie b będzie kims z kim nie da sie wytrzymać  Np ja przy Tobie mysle ze długo nie dałabym rady:) Poznac siebie najlepiej mozna obcując z innymi To nie jest temat o mnie a o aspektach ktore powoduja ze ludzie dodaja sobie energii badz ją zabieraja sobie w nadmiarze 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Marsjanka 2011-12-01, 17:37:07

ofiarami - wampirami sa zazwyczaj osoby z mocno obsadzonymi znakami wodnym, szczególnie Ryby - mocny Neptun - moze to wina nałogów tych ludzi, mitomanii - nie wiem w moim przypadku to się sprawdza.

a jak nazwac to, że przebywając w towarzystwie takich osób, człowiek czuję się jakby wypompowano z niego życie?? boli głowa? zanim sie dojdzie do siebie mija sporo czasu??? - dla mnie to toksyczni ludzie, wampiry energetyczne, których należy unikać

 

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
lisek 2011-12-01, 17:37:55

Kafka, możesz darować sobie osobiste przytyki, nie jestem na tym forum po to by leczyć cudze kompleksy.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
kaf_ka 2011-12-01, 17:48:31

Choc to do mnie niepodobne to sobie odpuszcze lisku Napij sie melisy:) 

Marsjanko u mnie też się sprawdza Ludzie wodni zalewają mnie emocjami gaszą ze względu na dużo zywiolu ognia w Rx W tym artykule tez było o wodnistych Moze to kwestia niedopasowania zywiołów Może jesli ktoś rozswietla dom dla nas niewygodny w pewnym sensie albo tłumi dom lub energie planety która jest nam niezbedna do zycia i dotychczas byla naszym motorem...

Hmm potwierdza sie też mitomania i nałogi

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Jasmin 2011-12-01, 17:53:58

Ale co wynika ze stwierdzenia (subiektywnego), że dana osoba źle działa energetycznie na moją osobę? Co mi po tej świadomości? Czy mam to zlekceważyć  czy może zastanowić się, dlaczego mnie ta osoba tak porusza?

 

Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, w której po obserwacji danej osoby zauważam w sobie negatywne reakcje i pomimo to nie wchodzę w żadną relację z tą osobą, ani dobrą ani złą.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kaf_ka 2011-12-01, 18:02:20

Wiem co masz Jasmine na myśli Rodzaj ludzi którzy nas irytują poruszaja bo widzimy w nich swe wady ,ktorych nie akceptujemy i tu faktycznie dziala projekcja W wampiryzmie chodzi o przyczajonych wrogów cos zwiazanego z 12 domem Ty nawet sobie nie zdajesz sprawy ile ta osoba z ciebie czerpie i jak cie blokuje czujesz z nia wiez a ona cie ssie

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Jasmin 2011-12-01, 18:13:42

Aby doszło do tzw. "ssania energii" musi być na to przyzwolenie . Są sposoby, aby tego uniknąć. Mentalna ochrona, o której wspomina W. Zylbertal  przy okazji higieny psychologicznej astrologa (w sąsiednim wątku) jest jednym z takich sposobów. Żadna ingerencja emocjonalna nie będzie skuteczna, jeżeli człowiek nie otworzy się na nią.

To kwestia znajomości siebie i wypracowania skutecznej samoobrony. Pomaga odpowiedź na pytanie: co ten wrogi człowiek może mi zrobić, jeżeli ja sam mu na to nie pozwolę.

 

Jeżeli już o XII domu mowa, to trzeba pamiętać, że tzw. zręczne środki na wrogów zapisane są m.in. w VI domu, jako przeciwległym do XII domu. Wrogowie powstają i urealniaja się w odpowiedzi na to, jak funkcjonujemy w sferze spraw VI domu. Sami tworzymy swoich wrogów iluzorycznych i realnych i sami możemy tę iluzję rozwiać, a rzeczywistych oponentów przynajmniej zneutralizować- przez metody zapisane w VI domu radix.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kaf_ka 2011-12-01, 18:26:32

A jesli ktoś  zasiedla nasz 12 dom i naszą podswiadomosc? Cięzko sie chyba obronic

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
genny19 2011-12-01, 18:50:38

Podświadomość jest zawsze twoja,nikogo innego. To są twoje lęki ,twoje obawy,nikogo innego.Popatrz na to ,że druga osoba może ci uświadomić o lękach jakie w Tobie tkwią , wydobyc je na wierzch.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-12-01, 19:35:03

Czytam ten wątek, czytam, i się zastanawiam ..... Z braku pełnej wiedzy -  wnioski pozostawię dla siebie. Natomiast głośno powiem, że kiedy występuje kwadratura Słońca w Strzelcu z Marsem w Pannie oraz koniunkcja Wenus i Plutona w Koziorożcu na forum pojawiły się wampiry. Na szczęście aspekt koniunkcji długo nie potrwa , stąd nadzieja, że temat zniknie.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
kaf_ka 2011-12-01, 20:13:38

Eh myślalałam ,że to normalne miejsce gdzie można się wypowiedzieć,czegoś dowiedzieć no coż pozostaje mi napisać tylko że mi przykro starybosmanie że tak czujesz...

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Jasmin 2011-12-01, 20:34:30

Dobrze myślałaś:)

Twoje pytania, choć wynikające z osobistego uwarunkowania czasowego (Saturn tranzytowy aplikuje do urodzeniowej pozycji) są pomocne innym. Zawsze tak jest (przynajmniej jak dotychczas), że stawiane pytania w określonym czasie mają swój wspólny rdzeń, chociaż kilka osób pyta pozornie o co innego. Wiążą się one w wiązkę tematyczną, dotyczą ważnego problemu.

Sollunari też ma swój horoskopUsmieszek. Każdy z forumowiczów ma jednak swoje uwarunkowania. Odnosząc ten wniosek do tego tematu, od którego zaczęliśmy, można stwierdzić, że forum jest takie, jak każdy z forumowiczów je postrzega. Tym niemniej "po coś" tu razem jesteśmy .

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kaf_ka 2011-12-01, 20:45:14

Rozumiem że komus moze sie dany temat nie podobać wydawać zbyt błahy czy tez męczący ale jaki jest problem po prostu nie napisac nic To chyba lepsze niż sprawiac komus przykrość Jeśli kogos obraziłam pisząc ze znam wampiry z przewagą wody to przepraszam Nie znam żadnego horoskopu Nie widze bazy danych Nie to miałam na mysli:) Chciałam nawiązać do artykułu jedynie.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
genny19 2011-12-01, 21:02:41

Znajomość astrologii tak , jak ją rozumiem winna dawać nam zrozumienie innych znaków i motywów ich postępowania a nie robienia z tego zarzutów. Jest 12 znaków zodiaku i każdy z nich  ma swoje zalety i wady: jest inny. Nie lubię wykorzystywnia znajomości astrologii do  wydawania ocen ani porównań.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Aga 2011-12-01, 21:18:50

Nie wiem, kto z Was pisał, ze m.in. osoby z mocnym Neptunem to potencjalne "wampiry" i nalezy ich unikac. Ja mam inne zdanie w tej materii , w moim przekonaniu (obserwacja wlasna) to osoby, które mają mocnego Neptuna sa narażone na takie "ludzkie pijawki". Szczególnie narażona jest koniunkcja Neptuna z Ksiezycem.

 

cytat: "(...) występuje kwadratura Słońca w Strzelcu z Marsem w Pannie oraz koniunkcja Wenus i Plutona w Koziorożcu (...)"

a mnie od samego rana meczy potworny ból głowy...

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
Jasmin 2011-12-01, 22:54:56

To nieporozumienie z tym "wampiryzmem" i energią Neptuna. Ja w ogóle "tego"  nie zaobserwowałam u Neptuników.

 

Kafko, masz dostęp do Bazy danych osobowych i do Katalogów, jak każdy forumowicz/ka - z ilością co najmniej 50 wpisów na forum.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
kaf_ka 2011-12-01, 23:01:22

Mi chodziło konkretnie o to,że czyjś neptun może omamić jeśli już i w zaobserwowanym przypadku był to mocno uszkodzony neptun a z energią neptuna ta osoba miała niewiele wspolnego

Jasmin teraz się dopiero wyświetliła baza danych , ale mam ciekawe zajęcie:)

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 59
Dołączył/a: 2011-11-03
Marsjanka 2011-12-05, 13:30:34

Mi się wydaje, że w tym konkretnym przypadku u mnie chodzi o energię - ja jestem osobą bardzo żywiołową, energiczną, a osoby o których wspominałam są mocno flegmatyczne, takie wodne - Słońce w Rybach, Mars w Rybach.... dlatego też wysysaja ze mnie soki, a że ja to nazwałam wampir energetyczny to juz inna sprawa

wierzyc nie wierzyc cos w tym jest, zobaczcie np Leon Zawadzki w swojej książce "Ariadna wyrocznia" pisał jak to jeden z jego przyjaciół zmarł przedwcześnie ....

"... nie miałem wątpliwości co go tak wyczerpuje, otoczenie nawet to najbardziej życzliwe, zmęczenie organizmu  następowało nieuchronnie a to z powodu różnicy poziomów wibracyjnych pomiędzy wrazliwą psychiką astrologa i otoczeniem, nie mówiąc nic o głodnych duchach, które go obsiadały i wysysały z niego wsystkie  soki żywotne. "

 

nie wiemy tego , ale mozna przypuszczac ze to byly własnie wampiry energetyczne

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
acrux_79 2011-12-05, 13:38:16

Jeśli miałbym tworzyć jakiekolwiek mity, to o "wampiryzm" podejrzewałbym plutoników, a nie neptuników.

 

Oni lubią się osaczać, być osaczanymi, manipulować, być manipulowanymi, oraz wykorzystywać społeczne emocje do realizacji celów.

 

Przykład ? Proszę bardzo: http://www.astro.com/astro-databank/Sai_Baba,_Sri_Sathya">Sai Baba, Sri Sathya - Astro-Databank . Proszę mnie "przebić". 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-12-05, 13:42:04

Rozumiem też, że Neptun jest tu silny, ale Pluton silniejszy. Dlaczego ?

 

a) ASC Skorpion

b) Dominanci horoskopu na ASC w Skorpionie

c) Księżyc aplikujący do Plutona

 

Znaczeniowo kwadratury Neptuna są też słabsze niż koniunkcje wzajemne Saturna - Słońca w Skorpionie i aplikacja do Plutona. 

Już kiedyś napisałem trochę negatywnych opinii o Sai Babie i mnie mało co gdzieś nie zjedzono, ale ... nie przejmuję się tym.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Marsjanka 2011-12-14, 09:00:49

dla mnie Neptun jest planetą zwodniczą, człowiek błądzi jak we mgle w czasie jego tranzytów, chociaż przyznam, ze tak jak znak Ryb tak i Neptun w większości jest dla mnie zagadką. Pluton bardziej do mnie przemawia, jego manifestacja jest wyrazista, chociaż przy neptunikach i ich uzależnieniach i nawiedzeniach....Zeby było smieszniej, to negatywne manifestacje są bardziej wyraziste niz te pozytywne, a przecież mocny, twórczy Neptun w pozytywnym wydaniu łączy się z muzyką...

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
rebecca 2012-02-28, 17:20:44

 

Ten wątek dotyka kilku spraw:

 

1) tzw.” karmienia” pola energetycznego czy zasilania energetycznego poprzez żywioły w bliskich związkach.

 

Pisze o tym Stephen Arroyo w „Cyklach życia i związkach interpersonalnych”. Chodzi o to, że każdy musi dostarczyć sobie pokarmu na poziomie powietrza, wody, ziemi i ognia, a jednym ze sposobów karmienia są bliskie związki. Przykład: jeśli ktoś ma dużo powietrza w swoim kosmogramie, powinien zadbać o karmienie swojej natury intelektualnej W tym przypadku porozumienie intelektualne w bliskich związkach jest takiej osobie niezbędne, by mogła się dobrze czuć. Wspomniane w tym wątku znaki wodne, dla których poruszanie się w świecie emocji jest bardzo istotne, nie będą dobrze się czuły w towarzystwie osób z silnym żywiołem powietrza; będą je odbierać jako nadmiernie zdystansowane lub bujające w obłokach, a nawet pozbawione uczuć! Ta sama zasada odnosi się do osób z powietrzem: w obecności osób z silnym żywiołem wody mogą się czuć „wypompowane”, zawłaszczane, może im dosłownie brakować powietrza i będą się czuć, jakby się dusiły. Takich przykładów Arroyo podaje więcej. Oczywiście, jak zawsze, podkreśla istotę spojrzenia na CAŁOŚĆ kosmogramu, a nie tylko na wyrywkowe fragmenty.

 

Nadużyciem jest więc mówić o wampiryzmie astrologicznym. Chodzi o zrozumienie, jak funkcjonujemy w bliskich relacjach, jak działają na nas osoby z podkreślonym w horoskopie żywiołem i odwrotnie – jak my na nie działamy. W założeniu wiedza ta ma ułatwiać tworzenie związków, uczyć tolerancji wobec siebie nawzajem oraz metod zapobiegania problemom. Dobrze jest mieć to na uwadze, zanim spojrzymy na kogoś z rodziny jak na wampira!

 

2) wampiryzmu energetycznego sensu stricte, czyli „ssania”, tudzież kradzieży energii drugiego człowieka ( w      sposób zamierzony bądź niezamierzony ).

 

Kradzież energii wydaje się być takim samym realnym zjawiskiem ( choć należącym do świata subtelnego ) jak kradzież dóbr materialnych oraz wszelkie inne nadużycia w relacjach międzyludzkich. Nie wydaje mi się, że wystarczy „ nie nadawać temu znaczenia”, jak pisze Genny. Oczywiście, pojawia się pytanie, co takiego w sobie mamy, że przyciągamy osoby, które nami manipulują, szantażują, żerują na nas, czy w jakikolwiek sposób wykorzystują. To na pewno zjawisko z dziedziny psychologii, wiktymologii ( ofiara przyciąga swego kata ) oraz, jak pisze Jasmin, kwestia projektowania na drugą osobę własnych problemów ( własne uwarunkowania powodują przyciąganie osób lub wydarzeń, które zmuszają do konfrontowania się z problemem, a w rezultacie jego rozwiązania ).

 

Niemniej, warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza w kontekście skutecznej ochrony. Bywa, że sami jesteśmy osłabieni, nasza aura doznała uszkodzeń i wtedy podatność na wampiryzm zwiększa się. Tak samo w niezamierzony sposób naszą energię może wyciągać osoba osłabiona, chora, po licznych „przejściach” życiowych. Czy w tym wypadku również mówimy o naszych uwarunkowaniach do przyciągania takich osób?

A co w przypadku małego dziecka, którego jeden z rodziców okazuje się być „wampirem”?

Tu chyba wkraczamy w sferę zależności karmicznych…Bo chyba nie można powiedzieć, że jest to tylko subiektywne odczucie dziecka? Bywają osobniki, które świadomie prowokują ( najczęściej słabszych i podatnych, w tym własne dzieci ), by wywołać negatywne uczucia ( żal, gniew, poczucie krzywdy itp. ), a następnie „karmić” się tymi wywołanymi przez siebie emocjami. Ale to już chyba wkracza w sferę przemocy werbalnej, a nie podbierania energii, choć jakoś się z tym łączy.

 

Wywołuję ten temat, ponieważ najistotniejsza wydaje mi się skuteczna ochrona. Warto by dowiedzieć się o tym czegoś więcej …

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Maryla 2012-03-01, 12:48:58

Jak poznac takiego wampira emocjonalnego?? wydaje mi się, że mam takiego w pracy. Jak nie dać się mu?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2012-01-30
rebecca 2012-03-01, 19:07:14

No i tu właśnie jest zagwozdka: czy to wampir czy nie wampir? Usmieszek Jeśli możesz, to sprawdź jej ( tej osoby ) układ żywiołów w horoskopie i porównaj z Twoim. Może po prostu działa Ci na nerwy, bo jej układ jest nieharmonijny do Twojego.

Na czym polega ten "emocjonalny wampiryzm"? Czy to przemoc werbalna, czy po prostu odczuwasz złe samopoczucie w jej obecności? Co działa źle na Ciebie i dlaczego? Może ta osoba uruchamia jakieś nierozwiązane problemy w Tobie samej? Jakie?

 

Zastanawiam się nad tym problemem od jakiegoś czasu i dochodzę do wniosku, że najskuteczniejszą ochroną przed wampiryzmem jest uszczelnienie granic aury, własnego pola energetycznego. Jeśli ktoś nadmiernie poświęca się dla innych, więcej daje niż bierze ( zaburza tym samym delikatną strukturę, harmonię między sobą a innymi ), otwiera się na wszelkiego rodzaju ataki i nadużycia ze strony innych.

Może być też tak, że sama jesteś osłabiona, a więc bardziej podatna.

Z autopsji mogę powiedzieć, że mam teraz obniżoną tolerancję na ludzi i wszelkie kontakty ograniczyłam do minimum, bo bardzo mnie wyczerpują i drażnią. Łatwo to pomylić z wampiryzmem, choć nim nie jest. Źle się czuję w obecności ludzi ( nie wszystkich rzecz jasna i tylko, gdy kontakt jest zbyt częsty lub za długo trwa ) nie dlatego, że "wampirzą", ale z czysto subiektywnych przyczyn i z osłabionej witalności.

Jednym słowem przejawiam fobię społeczną albo "dystans socjopatyczny" ( fantastyczne określenie Jasmin! )Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Maryla 2012-03-05, 08:16:05

Ja chyba tez powinnam ograniczyć kontakt z ludźmi, ostatnio w pracy  czuję się rozdrażniona, poddenerwowana, wypruta z wszelkiej energii.. Co ciekawę uczucie te mija gdy wychodzę z pracy, z każdym kilometrem , który oddala mnie od miejsca pracy czuje się lepiej, więc pytanie moje brzmi, czy może miejca też moja być takimi wampirami energetycznymi?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2012-01-30
Jasmin 2012-03-14, 08:41:28

Już napisałam wyżej:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Rozalia 2016-11-21, 12:41:31

Rzeczywiście bardzo ciekawy artykuł. Ostatnio czytałam kilka na ten temat i zaczęłam się głębiej zastanawiać nad tym, dlaczego tak właśnie się dzieje. W większości chyba nie jesteśmy świadomi tego, że ktoś taki jest w naszym otoczeniu. Dopiero po fakcie dochodzi do nas informacja, że to właśnie ta osoba powoduje nasz stan zdrowia, oddziałuje na nasze samopoczucie. 

Ja w swoim otoczeniu miałam jednego wampira, który bardzo mocno na mnie oddziaływał. Dopiero po pewnym czasie zdałam sobie z tego sprawę. Jeżeli jesteśmy z taką osobą powiązani, bardzo trudno jest nam wyjść z takiej relacji.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2016-11-20
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.