Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Księga gości forum Sollunari

Dzień Dobry~
Morgenstern 2016-06-26, 19:23:56

Dzień dobry wszystkim :) 

Przywitam się, ponieważ sam nie wiem jak się jeszcze rozeznać w forum. Pewnie niewielu to facetów, ale mi to nie przeszkadza - w końcu sam wychowywałem się w gronie kobiet :) 

Właśnie siedzę nad interpretacją swojego kosmogramu, wychodzą mi rzeczy niestworzone, ale nie przejmuję się za bardzo - dopiero zacząłem, kilka dni temu, interpretować. Wiele rzeczy jeszcze może się zdarzyć - na razie głowię się nad wyjątkowo trafnym i mocnym umiejscowieniem Lilith. Trafnym ponieważ dokładnie określa to, czego ja sam nie potrafiłem ubrać w słowa. Dość problematycznie z nią - wydaje mi się, że przejęła kontrolę nad moim życiem. Rozważam jak się z tego wyplątać,a  tymczasem zaglądam coraz głębiej w swoją własną duszę - Skorpiony już tak mają (chociaż ja to taki błędny rycerz skorpionów, bo urodzony w sierpniu - planety się poskładały tak, że z Lwa zostały mi tylko strzępki - pogoń za sukcesem i sławą, masa zachwytu nad tym jaki to nie jestem dobry;))

Jeśli któraś z miłych pań zechce spojrzeć w mój kosmogram - chętnie przeczytam. Ja jestem jeszcze zbyt zielony, żeby uważać się za nieomylnego (szczególnie, że wszystko interpretuję z nosem w książce i internecie). 

No i mam nadzieję, że fajnie tu macie i przyjaźnie :)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-06-26
Odpowiedzi
Jasmin 2016-06-27, 09:31:45

WitamUsmieszek

 

odwiedziny wypadły na stacjonarnym Chironie a więc chcesz się czegoś nauczyć? Może my też czegoś się dowiemy od Ciebie nowego albo przynajmniej zrobimy powtórkę z wiedzy.

 

witam serdecznie w każdym razie na Forum

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Morgenstern 2016-06-27, 14:14:02

O, ja chcę się uczyć wszystkiego! I zawsze. Powiedzmy, że rzadko zdarza mi się dzień w którym nie studiuję jakiegoś zagadnienia. A interesuje mnie prawie wszystko :) Dziękuję za powitanie :)

Tematów: 2
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-06-26
dziadekzly 2016-06-28, 01:12:25

Witam Morgenstern!

Życzę powodzenia w i satysfkacji z nauki! Miło, że jesteś.

Pozdrawiam

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
Jasmin 2016-06-28, 15:52:31

Księżyc w horoskopie mężczyzny jest sygnifikatorem mentalności (tak L. Zawadzki). Lilith w opozycji z Księżycem w Twoim horoskopie wskazuje na potrzebę bycia częścią większej całości w otoczeniu rządzonym przez silną kobietę/kobiety. Słaby w Wadze Mars w koniunkcji z Księżycem to potrzeba bycia kimś istotnym w matriarchalnym otoczeniu, np. doradcą "królowej pszczół" (wg V. Bachman).

Wniosek o doradcy, czyniącym honory w przyjętej roli społecznej potwierdza ASC w Skorpionie i jego współwładca Pluton w trygonie do Wenus w Raku. Cała stella w Wadze w XI domu wskazuje też na korzystny sponsoring i protektorat życiowy.

 

Napisz, co interesuje Cię jeszcze w związku z Lilith w V domu, jakieś problemy może są z tym związane.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Morgenstern 2016-06-29, 11:12:56

Powiedziałbym, że to nie potrzeba tylko nawyk, może związany z brakiem ojca w wychowaniu, ale podejrzewam, że tak też można to zinterpretować. 

W związku z Lilith przeczytałem, że sama w sobie w V domu wskazuje na, jeśli dobrze zinterpretowałem czyjeś słowa, kompleks ofiary? Orłem nie jestem, ale to co mówi Lilith w Baranie też się potwierdza w moim życiu (szczególnie jeśli chodzi o ograniczenie które blokuje mentalnie na wszelkie działania i taką podatność na impasy jeśli otoczenie jest nieprzychylne własnemu światopoglądowi).  Wszystko to by się potwierdziło w moim życiu - do pewnego stopnia, ponieważ wszystko się teraz (od 3 lat) bardzo gwałtownie zmienia i transformuje. W tym roku jest szczyt tej zmiany, jakby przez moje życie przeszedł jakiś tajfun maksimal. Zmiata wszystko co niestałe i fałszywie postawione jako mur między mną a światem. (EDIT: między innymi to, co związane z domem 5 - prowadzę kreatywną działalność, ale co rusz zmuszony byłem zmieniać jej obszar z braku satysfakcjonujących wyników czy z powodu tego że zorientowałem się, że to nie moja bajka - a jestem człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, chociaż najbardziej jeśli chodzi o artystyczne aspekty i projektowanie, organizację większej całości)

Pytania mam w sumie 2, myślę że techniczne (nie mam oparcia dla własnej interpretacji w tych kwestiach): 

1. Czy Lilith da się zrównoważyć przez zmiany nawyków, przepracowanie wewnętrznych cieni? Nie znalazłem zbyt wiele na ten temat. Możliwe, że powinienem przeczytać książkę.

2. W interpretacji bardzo zaburza mi wszystko koniukcja Neptuna i Urana. One razem wydają mi się połączeniem czerni i bieli. A może to jest ten tajfun? Bo jeśli pomyślę o tym wnikliwiej, to zaczynam dostrzegać zmienność versus duchowość i to tłumaczyłoby moje transformacje poglądów, zachowań, otoczenia (dosłownie wywracanie życia) pod wpływem impulsu intuicji. Powiedzmy, że to jeszcze rozumiem. Jednak już w połączeniu z innymi planetami ciężko mi to, jako laikowi, zinterpretować. Jak patrzeć na Neptuna i Urana razem, szczególnie w Koziorożcu? No bo chyba nie sposób ich rozdzielić...

 

Z wielką chęcią też przeczytam polecone pozycje dot. interpretowania. Szukałem, znalazłem, ale wolę spytać :) 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-06-26
Jasmin 2016-07-01, 18:34:02

Pozycje sygnifikatorów  w horoskopie i ich aspekty dadzą się w jaki sposób zawsze przepracować, jeżeli jest dobra i silna wola ku temu a sam horoskop taką obietnicę zawiera. W przypadku opozycji Lilith do Księżyca (bo to najsilniejszy aspekt i wyzwanie u Ciebie jeżeli chodzi o Lilith) praca nad tym aspektem polega na uzmysłowieniu sobie , jak działa ta opozycja, czy nie zachodzi projekcja między tym, co sam tworzysz a czego oczekują od Ciebie inni w dziedzinie domów XI-V. Na ile samodzielność zapisana w V domu, autokreacja i wola inicjowania projektu życiowego jest skorelowana i/lub zależy od tego, czego chcą inni. Lilith w Baranie w V domu może być ograniczeniem dla swobodnego wyrażania energii męskiej, rodzić bunt i nieposłuszeństwo wobec nakazów otoczenia. Opozycja ta  jest bardzo prowokacyjnym aspektem , tym bardziej, że Księżyc opozycyjny jest w koniunkcji z Marsem - władcą Lilith. Potrzebujesz być częścią zespołu, opisanego przez planety w XI domu ale ostatecznie dążysz do działania samodzielnego i wyzwolenia się z układu XI domu. Co potwierdza b.trudna koniunkcja Neptuna z Uranem.

 

Ta koniunkcja jest b. pomocna w astrologii i w zajęciach kreatywnych. Tym niemniej ma swoje b. niebezpieczne ścieżki realizowania się. Jazdy po bandzie i nagłe ucieczki spod nadzoru Koziorożca, jakbyś miał okresowe potrzeby bycia na gigancie. To też cecha Twojego ojca. To o czym piszesz w pkt. 2 to półkrzyż Słońce- Saturn- Pluton a ten ostatni w sekstylu do kon. Neptun-Uran.

 

Rozdzielić się jej nie da, nikt nie ma takiej mocy sprawczej ale można postarać się o jak najbardziej sensowne przejawienia jej energii. Jak stwierdzono naukowo, predyspozycje genetyczne mogą się różnie przejawiać w zależności od warunków wychowania, środowiska i otoczenia, w których się wzrastało i które wybiera się i kształtuje w dorosłym życiu. Mamy wpływ na genetykę poprzez decydowanie, co robimy i ku czemu się skłaniamy. Jako astrolog możesz sobie bardzo ułatwić zrozumienie tej koniunkcji i ewentualnie zapobiec jej negatywnym oddziaływaniom.

 

 

pozdrawiamUsmieszek

 

 

PS. Na temat Lilith por. ostatnia pozycja wym. w Bibliografii Sollunari.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Morgenstern 2016-07-04, 14:17:58

Dzięki za pomoc :) To rozjaśnia sporo. A bibliografii wcześniej nie zauważyłem, a to bardzo dobrze, że jest. 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2016-06-26
Iwona 2016-07-06, 15:56:56

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Podobnie jak Morgenstern jestem tutaj nowa, jednak nie mam zupełnie pojęcia, w jaki sposób zająć się tematyką kosmogramu. Zaczęłam przeglądać słownik, większość pojęć jest dla mnie zupełnie nowa. Próbowałam wyszukać w internecie programy do jego tworzenia. będę wdzięczna za wskazówki. Zakładka z literaturą - bardzo pomocna, spisałam, aczkolwiek tutaj również proszę o pomoc, od jakiego tytułu powinnam rozpocząć naukę.

pozdrawiam serdecznie, miłego popołudnia życząc

Iwona (niekoniecznie ks. Burgunda)  

Tematów: 0
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2016-07-04
starybosman 2016-07-06, 19:29:41

Proponuję, na dobry początek, książkę Rae Orion - Horoskop astrologiczny dla bystrzaków, wyd. Helion 2007. Dostępna obecnie na wyprzedażach lub w antykwariatach. Na Allegro w cenie ( z wysyłką ) od 20,00 zł do 31,00 zł.

Także Astrologia od początku pióra Jarosława Gronerta jest godna polecenia i warto ją mieć pod ręką.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Iwona 2016-07-06, 19:56:50

Witam starybosman,

dziękuję za sugestie.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2016-07-04
Jasmin 2016-07-06, 20:01:16

WitamyUsmieszek

Polecam "Klucze do astrologii" (namiary wydawnicze w Bibligrafii Sollunari). Po przyswojeniu sobie podstawowych znaczeń poszczególnych znaków, planet i aspektów proszę zacząć od interpretacji swojego horoskopu urodzeniowego.

Nauka astrologii w ten sposób czyniona daje najszybszą i najpewniejszą informację zwrotną. Bez informacji zwrotnej (a tak jest często podczas analizy horoskopu kogoś innego) trudniej jest początkującym weryfikować teorię astrologii z konkretnym horoskopem. Sami wiemy najlepiej jacy jesteśmy i jak się przejawia energia konkretnej planety czy innego sygnifikatora w naszym życiu. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Iwona 2016-07-06, 22:12:32

Dziękuję za miłe powitanie i kolejne wskazówki. Pozdrawiam. mam nadzieję, w możliwie szybkim terminie zinterpretować swój horoskop. :D

Tematów: 0
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2016-07-04
jola0 2016-07-06, 23:04:27

Witam, ja co prawda nie jestem juz taka nowa bo jakis czas już tu jestem, ale to jest mój pierwszy post, a więc witam wszystkich miło : ) chciałabym zapytać o Wasze zdanie na temat lilith w 5 d w rybach, w koniunkcji z chironem, saturnem ,  w opozycji do plutona i urana, oraz trygonie do neptuna. Byłabym wdzięczna za interpretację w tym temacie.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-01-18
starybosman 2016-07-07, 10:16:27

Dysponując takimi ( i tylko takimi ) wskazaniami posadowienia wymienionych planet można powiedzieć, iż  przedmiotem rozważań  ma być horoskop osoby urodzonej pomiędzy wrześniem a grudniem 1966 roku.  Bez dokładnych informacji  związanych z miejscem i czasem urodzenia - nic więcej.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
dziadekzly 2016-07-11, 20:51:46

Witam!

Iwona, wczoraj znalazłem, jeszcze nie czytałem ale zabieram się za nią z entuzjazmem na dniach. Myślę, że naprawdę warta  uwagii. Oto hiperłącze: http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccontent?id=166908

Najlepszego

Dziadek

Tematów: 3
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2016-06-15
jola0 2016-07-12, 15:16:59

dziękuje starybosmanie za odzew , no tak trzeba zobaczyc cały radix, tu chodzi o nie moją osobę, więc radixu bez jej zgody nie mogę zamieścić, ale mnie to zainteresowało bo ja mam troche podobnie w moim radixie.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 9
Dołączył/a: 2014-01-18
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.