Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Księga gości forum Sollunari

Dołączanie do Sollunari - horoskopy użytkowników
acrux_79 2012-04-04, 04:40:02

Ostatnio po głowie chodzi mi ciekawy motyw. Znamy horoskopy urodzeniowe. Znamy horoskopy natalne. Znamy horoskopy elekcyjne. Zadajemy pytania żeby stworzyć horoskop horarny. Ale..... są też inne, zupełnie nieświadome często motywy.

 

Ostatnio sprawdziłem moje wejście na Facebooka, na którym mocno się udzielam. Mocny horoskop, władca w domu trzecim, na dodatek w Skorpionie i różne "znamienne" sygnały i wskazówki. Pomyślałem sobie... a nuż - takie coś by zrobić przy wstępie na Sollunari? Co ja tu chcę zrobić? Co się będzie działo? Czy horoskop wejścia na Sollunari odcisnęło swoje piętno?

Od razu nadmieniam, że ... nie myślałem o porze dołączania. Robię wiele rzeczy mimowolnie, nawet dziś. Nie chcę być zegarmistrzem swojego losu, pozwalam czasowi swobodnie przepływać, od czasu do czasu (nomen omen) pozwalając sobie z jego porad skorzystać.

 

No i oto on - horoskop mojego wejścia na Sollunari, forum, oraz uczestnictwo (pisanie artykułów, dyskusje, itp). 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Odpowiedzi
acrux_79 2012-04-04, 04:47:35

Horoskop jest ważny w momencie opublikowania pierwszego posta. Na 99% właśnie o godzinie 02:19 stworzyłem i wysłałem tego posta.

Zachęcam naturalnie niektóre osoby, by kątem oka znalazły swojego posta - wiem, że to jest trudne, ale możliwe. Może Jasmin jest w stanie pomóc?

 

Uwagę zwraca władca horoskopu, Jowisz, w domu III. Czyli - że będzie mnie dużo i tematy rozważań i komunikacji będą dość spore. No tak, już jest 616 odpowiedzi, co plasuje mnie na drugiej "pozycji". Słońce koniunkcja Jowisz - będzie mi się chciało to robić, ale będę czasem drażnił swoją wiedzą, której doprawdy wiele nie posiadam. Przecież jestem uczniem, w porównaniu do wielu polskich astrologów. Ale uczeń z biegiem lat jakoś sobie poradził. Merkury, choć w Rybach, w ruchu prostym pędzi jak szalony, napotykając na swojej drodze wspomnianego Jowisza. 

 

Sympatyczna jest wizja Księżyca w Wadze na MC. Z jednej strony - popularność, uzewnętrznianie się, weryfikowanie. Z drugiej strony pusty kurs - tak, trochę czasu minęło, by coś tu dać od siebie. No i ta moja nieprzewidywalność, niedyspozycyjność - czasem piszę przez trzy tygodnie, znikam na miesiąc, potem znów i znów. Paskuda ze mnie! Uśmiech

Władca Księżyca w egzaltacji (plus), ale w koniunkcji z Uranem. Ot cały ja ;-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2012-04-04, 05:03:11

Jeszcze spoglądałem na Genny - w końcu jest zaangażowana obok Jasmin najmocniej. Tuż po pełni na Wodniku pojawiła się pierwsza wypowiedź w Księdze Gości. Ale czy to była pierwsza wypowiedź? Tego nie wiem i wolę nie zapeszać.

Potężna obsada planet przy Medium Coeli wskazuje, że będzie to wyraziste wejście. I tak się stało i dzieje do dziś.

 

Nie rozbudowuję tego wątku. Jeśli Genny chce, to może temat kontynuować. Pierwszy, albo nie pierwszy wpis datuje się na 18 luty 2011r., godz 12:03 (by nie szukać).

 

Oczywiście nie zadałem pytania podstawowego - kiedy uruchomione zostało Sollunari? Ale tego oczywiście nie trzeba zdradzać. Jednocześnie rozwija się przy okazji parę innych interesujących wątków. A co mnie zainspirowało? Ano doświadczenia własne (momenty "wejść" różnych podmiotów, fanpage-ów na różne strony), oraz te daty dotyczące pierwszego wydania gazet i prasy.

 

Pozdrawiam!

M.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-04-04, 10:34:26

Sprostuję,wKsiędze Gości Sollunari to byl mój drugi wpis. Pierwszy wpis był w wątku Ustalenie Godziny Urodzenia byl o 18 lutego o godz 11-26-43.Ascendent w Bliźniętach i Ceres na MC tak jak w horoskopie urodzeniowym.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-04, 14:36:49

No, proszę - całkiem nieźle. Tym oto sposobem w domu X utkwiło aż pięć planet, z tą Ceres na MC. Wszystkie oczywiście w znaku Wodnika. Do Ceres nieźle harmonizuje Księżyc w znaku Panny. Ponadto trygon Saturna do MC, oraz Merkurego do ASC. 

 

Na dodatek zbiegło się z urodzeniowym. No właśnie - mi też pojawiają się synchronizacje. Zaskakująco ciekawe, pozdrawiam!

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
maszowa 2012-04-04, 20:31:37

Na pomysł Acruxa nie zareagowałam entuzjazmem, ale ... całkiem nieźle to wygląda. Mój pierwszy raz na forum Sollunari zdarzył się w Księdze gości 24-04-2010 o godzinie 21:24:29.

Ascendent w Skorpionie może wskazywać osobę, która nie lubi się ujawniać bez wyraźnej potrzeby. Mogłaby to potwierdzać kwadratura Merkury w Byku i VI domu / Mars w Lwie i IX domu - staram się odzywać tylko wtedy, gdy mam coś konkretnego albo odkrywczego do powiedzenia. 

Jowisz w Rybach i IV domu - z zapałem zgłębiam podstawy astrologii.

Trygon Wenus w Byku i VII domu / Saturn w Pannie i X domu - doprawdy wspaniale mi się współpracuje w DUECIE ze StarymBosmanem. 

I na to wszystko Księżyc przy MC - nie da się ukryć, że  lubię, gdy publiczność patrzy na mnie życzliwym okiem. Usmieszek

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-04, 22:22:33

Wow - też masz Księżyc na MC, jak ja, oraz w Pannie jak Genny (nomen omen ja mam w Pannie urodzeniowo). Władcę horoskopu w domu IX jest pozytywny Mars skrzyżowany z Merkurym. 

 

Zwróć uwagę, że występuje fajny trygon Saturna z Wenus w żywiole ziemii. Ogólnie to jakości mówienia (wstrzymywania się czasem) ładnie współgrają z tym trygonem. Wszyscy Cię lubią (no, nie wiem, nie obserwuję Głosny smiech)

 

Cała reszta interpretacji - tak, ciekawa. Zdecydowanie polecam odczytywanie horoskopów "wstępowania" w jakiś projekt, albo w nowe forum. Bywają inspirujące. Zwłaszcza, jeśli przegląda się decyzję podjętą kiedyś, bez świadomości, że dzieje się jakieś astrologiczne odciśnięcie małej stopki dziejowej.

 

M.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2012-04-05, 16:50:31

Interesujące, bardzo :)

Kolejny raz Acruxie zaintrygowałeś mnie swoim innowatorskim pomysłem. Tym razem horoskopem wydarzeniowym przystąpienia do społeczności Sollunari. Brawo!

 

Oczywiście nie omieszkałam czym prędzej sprawdzić i "swój" horoskop na moment tego wydarzenia, 22 maja 2011, godz. 11.57, Hamburg. A jakże miałabym tego nie uczynić, skoro ascendent wypadł we władczym Lwie, a na MC w Byku pojawiło się stellum Merkury-Mars-Wenus. Trochę zszokował mnie ten horoskop, bo Lew na ascendencie i kłótliwa parka na MC, ale horoskopu sobie nie wybierałam, tak jakoś wyszło.

Saturn na wstecznym w Wadze w III domu zapowiadałby niewielką płodność w pisaniu i pewną pościągliwość, gdyby nie ten Uran w opozycji, nie dający mu spokoju i chwili wytchnienia. Interesujący jest także władca horoskopu, Słońce w Bliźniętach w X domu w wielkim trygonie powietrznym z Saturnem i Księżycem. A propos "mojego" Księżyca w Wodniku i w VI domu. Chyba nie jestem za bardzo popularna na tym forum i raczej odbierana jestem jako pewnego rodzaju indywiduum kroczące własnymi scieżkami. Utwierdza mnie w tym przekonaniu silny Neptun w swoim władztwie i w VII domu w kwadraturze zerowej do Słońca.

 

Acruxie, tak zerkam na Twój wydarzeniowy i ten Strzelec na ascendencie to strzał w 10. Mi niezmiennie kojarzysz się z takim dobrodusznym wujkiem, który zawsze i chętnie innym udziela pomocy i dobrej rady. Mało tego, jestes poważany i z Twoim zdaniem trudno się nie liczyć. Wzbudzasz swoją osoba respekt, choć ta Twoja uraniczność (nieokiełznaność) niektórym może przeszkadzać.

Ciekawie wyglada rozkład planet w tym horoskopie. Większość na dole i po lewej stronie. raczej nie dbasz za bardzo o popularność, choć tę zdobywasz mimochodem od niechcenia.

 

Zauwazyłam też, na podstawie trzech horoskopów, Maszowej, Acruxa i mojego, obsadę planet w Rybach, niezła intuicja oraz III domu.

 

To tak na gorąco w przerwie miedzy przedświatecznymi porządkami :0

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
acrux_79 2012-04-05, 22:07:05

No skoro tak ładnie piszesz, to masz w nagrodę Głosny smiech . Żartuję, ale tak - momenty "wejścia" naprawdę dużo mówią.

 

Co do mojej osoby, hmm.... ja nie wiem czy jest tak, jak piszesz. Ale na pewno jest mi miło z tego powodu. Jeśli chodzi o to, co "mnie we mnie" drażni, to czasem zbytnie drążenie tematu aż do bólu, albo błędy stylistyczne - za dużo mi się ich zdarza. Plus multum rzeczy do poprawki.

 

Widząc Twój radix po raz kolejny mamy silną obsadę osi, a dokładniej obszaru przy zenicie. U mnie Księżyc MC, Maszowa również, Genny również, oraz Twoje stellum. Nie wiem, czy los tak chciał czy nie, ale to że pojawiliśmy się mniej więcej w godzinach południowych to co najmniej ciekawa zbieżność.

Cała trójka oprócz Ciebie ma Księzyc na osi, ale nie przejmuj się, kwadratura Słońca i Neptuna wynagradza Ci ten brak. 

 

Ciekawe, z zainteresowaniem czekam na opinię Jasmin, oraz staregobosmana na temat swojego wejścia, oraz w ogóle kiedy forum się "rozpoczęło". Ponieważ odniosło ono pewien sukces medialny i jest stabilniejsze, niż legendy (w stylu "Jak na górze tak na dole") więc spodziewam się, że powinien to być naprawdę ciekawy radix. Tylko... czy da się to ustalić?

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2012-04-05, 22:56:47

Witam,

 

elekcję robiłam na całą stronę , na Forum z osobna nie. Godziny nie podam ze zrozumiałych względów, licho nie śpi. W momencie uruchamiania strony modliłam się w aśramie Śri Aurobindo w Pondicherry w Indiach. Generalnie lubię wspominać (jestem dość romantycznaUsmieszek) i chętnie wracam do wspomnień, ale w przypadku strony wolę patrzeć na czas obecny i iśc do przodu. Nie pamiętam, kiedy wpisałam się na Forum i nie mam teraz czasu, aby to sprawdzać.

Strona ma ważne zapisy: Słońce w Strzelcu w VIII domu w sekstylu do Saturna w Wadze i półsekstylu do Plutona w Koziorożcu. Rex aspectarius to Księżyc w Wodniku w sekstylu do Merkurego w Strzelcu w VIII domu a Merkury w trygonie do Marsa w Lwie w V domu. DSC w Wadze z Wenus w VII domu.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2012-04-05, 23:20:48

Cześć Jasmin. Rozumiem i podzielam Twoje obawy. Ja też czasem nie podaję niektórych danych.

 

Rex aspektarius - Księżyc. No - czyli energia księżycowa powtarza się częstokroć. Kobiety dominują, ale to akurat nihil novi na rynku ezoterycznym - one po prostu częściej zadają trudne pytania, a chłop "robi tzw konkret". Jednak trzykrotność Księżyca na osi daje popalić.

 

Aczkolwiek gdyby symbolicznie uznać Twoją wypowiedź na forum: [O treści: "Witam potencjalnych gości. W chwili uruchomienia strony byłam w podróży i to bez dostępu do sieci. Teraz jestem już w kraju i mogę uczestniczyć bez przeszkód w ewentualnej rozmowie na forum. pozdrawiam"] jako pierwszą, to mamy, ano... CZWARTY KSIĘŻYC NA OSI, tym razem ASC Byk. Miejsce dla Księżyca piękne Buziaczek. Ogólnie - postronni obserwatorzy widzą - zdarzyło się coś powtarzalnego, na co uwagi nie zwracaliśmy uwagi, a co ma taki mocny oddźwięk.

 

Co do mojej osoby - bywam bardzo mocno sentymentalny. Być może wynika z tego przemożna chęć podsumowywań, wspominania, segregowania, łączenie przeszłości i przyszłości. Ale to taka anegdota autopersonalna.

 

:-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
rebecca 2012-04-05, 23:23:24

Ja swój horoskop "wejścia" posiadam i analizuję. Z ujawnieniem na forum czekam, aż starsi stażem się wypowiedząUsmieszek Mam Saturna na Asc, więc szanuję hierarchięOczko

Powiem tylko, że wygląda to inaczej niż u Was, ponieważ pojawiłam się w godzinach wieczornych.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-06, 17:03:24

Acrux, nigdy nie podejrzewałam Ciebie o sentymentalizm. Księżyc i Wenus są ziemskie u Ciebie, Neptun (romantyk skłonny do ulegania wpływom) wprawdzie w znaku ognistym, który z reguły impulsywnością darzy, ale w II domu a więc byczo uziemiony.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2012-04-06, 20:22:03

Większość osób, która mnie poznaje, stwierdza, że mój horoskop doskonale obrazuje mnie, ale zarazem nie przedstawia.

Wychodzę z koncepcji trzeciodomowego determinizmu, oraz mojego władcy horoskopu tam zawartego - wiele rzeczy, które się we mnie dokonywały, zawdzięczam osobom, które spotykałem po drodze. Być może, gdybym był reżyserem, stworzyłbym film z podgatunku "drogi".

 

Ale wiem, że jestem sentymentalny. Mój sentyment musi być ogromny, skoro pierwszą sceną z życia, zapamiętaną, jest ogród, bycie na czyichś rękach (wiek 2 - 3 r.ż.), oraz ciepła noc i Księżyc. Coś jakby małe dziecko miało pragnienie poszukiwań ezoterycznych zapisane od kołyski. No, ale żeby nie być posądzanym o mitologizowanie swojej postaci, wolę dla bezpieczenstwa zamknąć temat Niewinny,Aniołek

 

Co zaś do Rebecci - jeśli chcesz, to podaj swój radix. Saturn ASC oprócz pokory potrzebuje przyzwolenia. ASC - kreacja, Saturn - przeszkoda. Baran/Mars - Saturn/Waga. Interesujące, że Mars egzaltuje w znaku Saturna, a Saturn egzaltuje w znaku Wenus. Czyli aktywność ukierunkowana (pierwsze), obowiązek współpracy (drugie). Gdyby zaś wziąć pod uwagę zasadę sylogizmu sokratejskiego, to Wenus powinna egzaltować w znaku Marsa. Niestety, nie dzieje się tak - harmonizowanie wenusjańskie zawsze postrzega perspektywę osób-przeszkód po drugiej stronie, które Mars chciałby już chcieć przekształcać, albo mieć na nie wpływ.

 

Ale wracając do Saturna ASC - o ile Saturn na DESC wskazuje na odpowiedzialność za kogoś, to tutaj może iść w nad-odpowiedzialność wobec samego siebie. To tak, jakby forma saturniczna miała zawładnąć czyimś prawem do zaistnienia, albo formułowania swoich pragnień charakteru, pragnień aktywizowania. W dłuższej perspektywie wychodzi na to, że podsumowania saturniczne są ważniejsze, niż sama aktywność. Konsekwencje swoich postępowań i wewnętrzne sądy hamują naturę instynktów i niekontrolowanych zachowań. Dlatego też, nieprzypadkowo, Saturn kojarzy się z pewnym zniewoleniem (Waga, Koziorożec). 

 

Mój Saturn "urodzeniowy" w koniunkcji z Księżycem zniewalał rozwój i potrzebę ekspansji (Rak na IX). Dopiero zarzucenie tego ciągłego samorecenzowania siebie (a było permanentne) popchnęło szansę do większej ekspresyjności, oraz prawa do robienia błędów.

 

Pozdrawiam!

M Uśmiech 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
starybosman 2012-04-06, 21:01:50

(Pierwszy wpis 27-04-2010 wieczorem)

 

Na Forum pojawił się temat Szopena. ASC w Skorpionie gdzie planetka Pallas inspirowała do okazania odwagi, wspierał w dobrym odbiorze energii,  a Księżyc w Wadze na wierzchołku 12 domu skłaniał do pracy w ciszy i spokoju, by przedstawić dorobek badaczy życia tego wielkiego muzyka.  

Entuzjazmu do poszukiwań ( Mars 9 d.) nie brakowało a prezentowane uwagi zostały odebrane ciepło ( Wenus 7 d). Twórcza idea ( Neptun 3 d.), zmiana punktu widzenia ( Uran 4 d), to nowe wartości ( Pluton 2 d.) i zadowolenie ze służenia na niwie Sollunari ( Saturn 10 d.).

Jowisz też zapowiadał dobry oddźwięk w prezentowaniu wiedzy ( 4 d), z korzyścią dla innych ( Merkury 6 d.). Słońce ( 6 d.) podkreślało, że siłą napędową działalności będzie podążanie drogą służby  Tak to istotnie się odbywało.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-06, 21:39:27

Czasem te wisienki na torcie w postaci planetoid potrafią nieźle pokazać ducha procesu.

 

U Ciebie Starybosmanie przemawia rozmach w podejmowaniu historycznych tematów i przekazów (Mars w IX) nieprawdopodobna pokora (Słońce w VI), oraz poświęcenie dla idei (władca IX domu w XII domu). Z czego korzystają inni - światła we władzy Wenus, Wenus w domu siódmym we wzajemnej recepcji ze swoim władcą, Merkurym. To tak "pokrótce" opisując moje pierwsze odczucia.

 

Pozdrawiam ciepło

M Uśmiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
psychicznatelewizja 2012-04-09, 13:19:13

@Acrux- mam Acrux w na MC, orba 0, w znaku Skorpiona,

w górze nieba ( 9 dom ) Pluton i Uran, co o tym sądzić ?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 1
Dołączył/a: 2012-04-09
acrux_79 2012-04-09, 22:00:57

Nie wiem co o tym sądzić. Na pewno dwie rzeczy widzimy:

1) pochodzisz z rocznika 1965-66 prawdopodobnie

2) czynisz dygresję w wątku nie przeznaczonym do tego - trochę szkoda tak rozpoczynać przygodę z pierwszym swoim postem na forum Oczko - pozwiedzaj forum, poznaj regulamin, itp

3) widzimy też horoskop Twojego pierwszego postu na forum - zobaczymy, jaki to da omen

 

Pozdrawiam!

M

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2012-04-12, 08:42:02

Patrząc na radix psychicznejtelewizji (mylący login, nie powiem) w Bazie Danych Osobowych widzę, że gwiazda Acrux nie jest w zerowej koniunkcji z MC , a nawet więcej - w ogóle nie tworzy koniunkcji z MC.

Ale horoskop bardzo ciekawy, podobny osiowo do mojegoUsmieszek Rocznik urodzenia dla mnie osobiście jest b. frapujący.

Witam na Forum.

 

Jasmin

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2012-04-12, 12:56:24

Byłam ciekawa jak się u mnie to wszystko wygląda, znalazłam swój pierwszy post na forum, zrobiłam horoskop, nie zdziwiły mnie osie :) różniaca niecałe 2 orby od urodzeniowego powiem więcej, przez chwilę pomyślałam, ze to dowód na to, że znalazłam się w dobrym miejscu i o odpowiedniej porze.

Sami zobaczcie jak to wygląda, udzielać to się udzielam, ale z jakim efektem :)

Księzyc i Saturn w Wadze (ciekawe ze Ksiezyc w Wadze tak jak w urodzeniowym) Wenus na DSC w Wodniku.. Słońce w Baranie; Marsik rybi ... Acrux skomentuj:)

pozdrawiam wiosennie

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
margaux 2012-04-12, 14:24:38

Jeśli chodzi o te HW, to moim zdaniem istotną role odgrywają osie, położenie Świateł, rozmieszczenie planet w domach. Saturna w Wadze akurat wszyscy posiadają, sęk w tym, gdzie i w jakich aspektach. Nieco inaczej przedstawia się sprawa z Neptunem, który u wcześniej zalogowanych forumowiczów przebywał w ostatnich stopniach Wodnika, a u tych późniejszych wszedł już do Ryb. Tak się zastanawiam, czy ma to jakieś znaczenie?

 

U Ciebie Marsjanko,co dla mnie żadnym zaskoczeniem nie jest, mamy osadzenie osi ASC-DSC na lini Lew-Wodnik, podobnie zresztą jak i w moim HW, i tak sobie myślę, że znak na ASC wskazuje charakter pierwszego postu/tematu. Nie wiem, jakim postem zadebiutowałaś na Sollunari, ale Lew nakazuje mi domyślać się, że sprawa była osobista.

 

W Twoim horoskopie Marsjanko, rzuca się w oczy Księżyc w Via Combusta. To niezbyt fortunne położenie. Co o tym sądzisz?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2012-04-12, 14:44:27

Margaux jasne, sprawa osobista:D , ksieżyc w pustym biegu... hmmm nie wiem co oznacza księżyc biorąc pod uwagę forum, ale domyślam się ze innych uczestników forum... nie wiem, moze moje posty nie są znaczące na forum?? odpowiedzi beznadziejne..? pytania nietrafione?? pewnie tak jak napisałaś... niefortunne połozenie księzyca na coś wskazuje, sami zdecydujcie na co. Akurat na Ksiezyc pod tym kątem nie patrzyłam Margaux:)

 

ja raczej patrzyłam na aspekty księżyca do innych planet i ten ma ich całkiem sporo:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
margaux 2012-04-12, 15:10:50

Księżyc w Via Combusta może opisywać Twój stan emocjonalny na tamten czas.

Na drodze spalonej nie powinno się zaczynać jakichkolwie przedsięwzięć. Może zrób elekcję na Twoje powtórne wejście na forum, pod zmienionym nickiem?

Ciekawe, co inni o tym myślą?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2012-04-12, 15:19:49

jakie powtorne wejscie na forum pod zmienionym nickiem??? po co mam to robic??

 

stan emocjonalny na czas wejscia na forum oceniam jako poszukiwawczy:D  szukałam odpowiedzi na swoje pytania, szukałam rozwiązań, dlatego tez znalazłam forum, gdzie KTOS udzieliłby mi odpowiedzi i pomocy... to jasne, znałam inne fora, ale na ŻADNYM innym forum nie spotkałam tylu ciekawych ludzi, zagadnień, odpowiedzi na nurtujące tematy... Jak widzisz Margaux nie powinno się zaczynać nowych przedsięwzięc , a ja zaczęłam i wbrew wszystkiemu i wszystkim jakoś powli powli ale do przodu:)

 

też jestem ciekawa odpowiedz innych, co jakis czas sprawdzam

 

 

ps. to moja 401 odpowiedź :P  na tym forum

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2012-04-12, 15:23:09

Jeżeli o mnie chodzi to nick Marsjanki mi się podoba, jej aktywność na Forum mi sie podoba i w ogóle wszystko jest OKUsmieszek.

Ale ...że o co się rozchodzi... że się zapytam , jak mój sąsiad zza płota... w tej sprawie?

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-04-12, 16:04:50

W wykresie zał. wyżej na pierwszy wpis Marsjanki na Forum Księżyc nie jest w jałowym biegu.Zaskoczony

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2012-04-12, 16:10:41

To chyba mi sie pomylilo, to chodzi o drogę spaloną, a nie pusty bieg Jasmin... i margaux pisze o drodze spalonej...3* przed wejsciem do znaku innego to jest droga spalona??? bo u mnie jest więcej niż3* hehe

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
margaux 2012-04-12, 16:14:00

Księżyc w HW Marsjanki przebywa na 26 stopniu  Wagi. Może ja źle widzę?Uśmiech

 

Propozycję reaktywacji rzuciłam w formie żartu :)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2012-04-12, 16:57:17

Księzyc nie jest w putym biegu. Księżyc 26 st a Neptun 29,33. Księzyc zbliża się do trygonu z Neptunem.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-04-12, 17:14:18

cały czas rozkminiamy czy jest pusty bieg Księżyca czy jest na drodze spalonej 1) pusty bieg to wtedy jak przed wyjściem ze znaku nie zachodzi zaden aspekt, a 2)droga spalona to 3 orby przed zmianą znaku czy tak? prosze o konkretną odpowiedź bo sie pogubiłam:)

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2012-04-12, 17:17:37

Moim zdaniem Księżyc w horoskopie pierwszego wpisu Marsjanki świadczy o tym, że nie robiła sobie wielkiej nadziei na to, że ktoś Jej tu udzieli pomocnej odpowiedzi. Jednak rzeczywistość przyjemnie Ją rozczarowała, co może podkreślać trygon Księżyca z Wenus.  Usmieszek

Marsjanko, myślę że chodzi o położenie między 15 stopniem Wagi a 15 stopniem Skorpiona.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-12, 17:20:37

Via combusta jest istotna przy horarnej. W tym wątku , patrząc na horoskopy wejścia, nie zaprzątałabym sobie tym głowy. Ale jak ktoś koniecznie chce...

Horoskop wejścia Marsjanki na Forum jest bardzo ładny i smaczny - jeszcze raz powtarzam.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2012-04-12, 18:11:11

Jasmin,

z przykrością muszę stwierdzić, że nie zgadzam się z Tobą, jakoby Księżyc na drodze spalonej ( Via Combusta, między 15 st. Wagi a 15 st. Skorpiona) był nie istotny w horoskopie wydarzeniowym. Wszędzie, gdzie czytałam, podkreślano wagę pozycji Księżyca i przestrzega się, by nie zaczynać żadnego nowego projektu ww stopniach, gdyż oznacza to niepowodzenie przedsięwzięcia tudzież jego opóźnienie.

 

Moim zdaniem, Acrux wprowadził mały chaos, sugerując, by za horoskop wydarzeniowy przyjąć datę wysłania pierwszego posta i jestem o tym coraz bardziej przekonana, czego dowodzi horoskop Marsjanki. Mianowicie te horoskopy, które przyjęliśmy za wydarzeniowe dotyczą danego wątku i jego losu. Całkiem możliwe, że Marsjanka stawiając swój pierwszy post, nie uzyskała do końca tego, czego oczekiwała. Tak przynajmniej ja bym zinterpretowała ten Księżyc w VC.

Natomiast za horoskop wydarzeniowy wejścia na forum Sollunari, powinniśmy uznać moment pierwszej rejestracji. Myślę, że tak skonstruowany horoskop oddaje najrzetelniej nasze losy na forum.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2012-04-12, 18:20:34

Szukałam w swojej skrzynce mailowej śladu rejestracji na Sollunari i niestety nie znalazłam :(  Moja pamięć zawodzi mnie. Nie wiem, czy rejestrowałam się tego samego dnia, co wysłałam pierwszego posta, czy miało to miejsce wcześniej?

 

Jasmin, czy dysponujesz takimi danymi, kto i kiedy zarejestrował się na Twojej stronie?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Marsjanka 2012-04-12, 18:27:00

Margaux - moj pierwszy post to godzina rejestracji. Z wątku w ktorym zadalam pytanie uzyskalam odpowiedz - nawet az nadto. Jeszcze raz pisze, jesli uwazasz, ze nie powinno sie zaczynac nowego przedsiewzięcia (rejestracji na forum w moim przypadku) w tym czasie bo to grozi niepowodzeniem to jak to sie ma do mojej osoby na Sollunari?????

 

ja się mam dobrze:)

dziękuję Maszowej za tak trafny post, własnie ten Księżyc mógł znaczyć to, ze bylam zdesperowana i prosilam o pomoc, nie spodziewalam sie az takiej komunikacji, bylam bardzo milo zaskoczona:) miło mi bardzo że dołączyłam do forum:) przeznaczenie.... (czyt.osie horoskopu)

pozdrawiam

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
rebecca 2012-04-12, 18:47:25

Bardzo ciekawe rozważania prowadzicieUsmieszek Od razu zainspirowało mnie to do spojrzenia w swój horoskop wejścia i przejrzenia notatek nt. "problematycznego" Księżyca. "Mój" Księżyc nie jest już w Via Combusta, ale za to jest w biegu jałowym. Zaraz załączę horoskop, ale jeszcze parę uwag nt. omawianych zagadnień. Sprawdziłam daty, kiedy Księżyc jest w biegu jałowym ( co oznacza, że wydarzenia, które planujemy w tym czasie nie będą miały swojego dalszego biegu w przyszłości).

Tu dygresja: okazało się, że podczas biegu jałowego, tuż przed nowiem, wzięłam udział w pewnym konkursie. Niby sprawa z góry przegrana, a okazało się, że wygrałam dość znaczną nagrodę ( która przyszła do mnie również podczas pustego biegu Księżyca Usmieszek ), a dziś w tym samym konkursie wygrałam kolejną nagrodę, mniejszej wartości, ale jednak!Usmieszek

 

Myślę, że podobne "hece" mogą być z Księżycem na drodze spalonej. Zawodowcy twierdzą, że trzeba wziąć pod uwagę najpierw natalny horoskop, a później przesądzać na podst. tranzytów itp.

 

Swoją drogą u mnie Księżyc w biegu jałowym również mógł pokazać stan psychiczny, ale o tym później...

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
margaux 2012-04-12, 18:53:08

Marsjanko,

ależ napisałam Ci wcześniej, że Księżyc w VC opisywał, w jakim  stanie  emocjonalnym znajdowałaś wysyłając swój pierwszy post.

 

Natomiast nie wiem, jak to fizycznie jest mozliwe równoczesnie zarejestrować się na stronie i wysłać post na forum ?

Kobieta błyskawica Głosny smiech

 

Ach, zrobię edyta:)

Marsjanko, jeszcze sie Ciebie uczepię, bo frapuje mnie ten Księżyc na drodze spalonej.

Mogłabyś mnie pokierować, w ktorym wątku zainicjowałaś swoją aktywność na forum?

Na wielu forach, w tym także i na Sollunari, istnieją wątki "spalone", po których ma się pewnego rodzaju niedosyt.

Być może z Twojej perspektywy tenże wątek został wyczerpany, a dla kogoś innego, nie został do końca omówiony.

Tak przynajmniej jest ze mną czasami, gdy szukam określonych informacji, w nadzieji, że znajdę  odpowiedź na pytania mnie frapujące i pozostaję  wciąż z niedosytem wiedzy.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2012-04-12, 19:40:53

Margaux,  ja patrzę na te horoskopy jako na tranzytowe. Via Combusta ma przy horarnej znaczenie takie, że gdy Księżyc jest na tej drodze, lepiej aby horoskopu nie rozpatrywać, bo astrolog będzie miał problem z interpretacją albo odpowiedż będzie nieprawidłowa. Co znaczy przy elekcji? Konaszewska nic na ten temat nie wspomina.  Można potraktować ten horoskop jako elekcyjny ale Marsjanka tego nie zrobiła ( przy elekcji zdarzenie jest znane tylko czas nieznany - odwrotnie niż przy horarnym pytaniu) i poszła "na spontan", więc zdecydowanie tranzyt tu wchodzi w grę. Zważywszy, że sama zainteresowana nie ocenia swojego pobytu w Sollunari "za spalony" a gołym okiem widać, że jej tu dobrze, to nie ma sensu kruszyć kopii o Via Combusta. W każdym razie przy elekcji są ważniejsze reguły.Nie ma idealnej elekcji.

 

Dzień dołączenia na Forum podany jest pod loginem. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2012-04-12, 21:07:55

Margaux - może ta Twoja kłótliwa parka na MC tak działa:P:P (żart)

ja też myślę, że nie ma o co kopii kruszyć... bo jestem tym wyjątkiem co stanowi regułę, swoją drogą fajnie się post rozkręcił:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
rebecca 2012-04-12, 21:56:54

Księżyc w pustym biegu, w dodatku w upadku - stan emocjonalny nienajlepszy, łagodnie mówiąc. Toczyłam ze sobą walkę wewnętrzną, gdyż z powodów osobistych mialam ogromne trudności z ujawnieniem się na forum ( jakimkolwiek ). Skorpion na Asc pokazuje chęć ukrycia się, zamaskowania, Mars w Pannie Rx - forum wybrałam po długim przyglądaniu się wielu różnych stronom, portalom i forom poświęconym tematyce astrologicznej, skrupulatnej analizie pod kątem jakości - można powiedzieć, że byłam bardzo wybredna i nic nigdzie mi się nie podobałoUsmieszek Dopiero Sollunari zdobyło moją sympatię i spowodowalo, że przełamałam swój "dystans socjopatyczny".

Saturn w Wadze w kon z Asc, ale po stronie XII d. oraz Jowisz na Dsc to poszukiwanie Nauczyciela i Mistrza. Co ciekawe, te planety są również znacząco posadowione w moim solariuszu. Mars Rx to również "powrót do przeszlości" - odkurzanie wiedzy astrologicznej. To również ponowne spotkanie w przestrzeni wirtualnej znajomych, których kiedyś poznałam w realu. Mars - Panna XI d. i Pluton - Koziorożec III d. to intensywne zgłębianie wiedzy, potrzeba konkretu ( żadne wodolejstwo ), skupienie na relacjach towarzysko - społecznych tylko w kontekście wymiany wiedzy, wzajemnych inspiracji oraz potrzeba stworzenia jakiegoś namacalnego "dzieła".

Merkury w Rybach w kon z Neptunem nadaje duchowy wymiar tym próbom, wyobraźnię i intuicję, ale też utrudnia wypowiadanie się ( w znaku niemym + Skorpion na Asc + ograniczający Saturn, który - jak świetnie zauważył Acrux - sprzyja nadodpowiedzialności za słowo i swoje "wyczyny", natomiast ogranicza ekspresję ).

Dużo od siebie wymagam i początkowe posty to była droga przez mękę.Usmieszek

 

I tu dochodzę do Księżyca w pustym biegu...Mój pierwszy, "grzecznościowy" post, redagowałam chyba z pół godziny!Głosny smiech Przełamując tym samym różne fobie i obstrukcje myślowe...

Nie brzmi to zachęcająco i trąci trochę wiwisekcją, ale może być pożyteczne dla zgłębiania zagadnienia pustego Księżyca. Teraz się rozkręciłam i łatwiej przychodzi mi wyrażanie poglądów, ale początki mojej obecności na forum były dla mnie trudne i chyba faktycznie całe przedsięwzięcie było zagrożone niepowodzeniem...

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-12, 22:27:19

Oj ,Rebecco bardzo nie lubisz Saturna jeśli nie widzisz aspektu pólsektylu Księżyca z Saturnem przed opuszczeniem znaku.Oczko

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-04-12, 22:52:41

 

Hmm jak to u mnie wygląda? Księżyc poharatany, zerowa, dorodna opozycja z Saturnem  w X domu, separacyjna koniunkcja z Uranem i kwadratura z Plutonem. Czegoż więcej chcieć? A... jest jeszcze koniunkcja z Lilith...więc problemy z ciążą myślową na forum i takie tam Lilith-sprawy. Co myślicie o tym Księżycu? Jedyne co go trochę ratuje to położenie w IV domu i sekstyl z Marsem- jeśli taki sekstyl coś jeszcze może ratować, bo Mars w VII domuZaskoczony. Hmm no bo jeśli Księżyc ma wskazywać na popularność to nieciekawie to się malujeGłosny smiech. Mam nadzieję, że nikt tu się nie czuje przeze mnie atakowany w jakiś sposób. W zasadzie to może przyciągam marsowych ludzi tym Marsem w domu VII albo do takich lgnę, w końcu pojawiłam się na Forum na którym buszuje prawdziwa MarsjankaOczko.  Jako Waga to niechętnie bzygluję słowami- ale czasami jeśli w rozmówcy podejrzewam silną osobowość to lubię się podroczyć... Ale takie myśli nachodzą mnie bardzo rzadko, nie żeby tu brakowało silnych osobowości, droczenie to po prostu nie moje hobby całodobowe. Więc co chce Mars w VII domu? Specjalnie wielką inicjatywą w zaczynaniu dyskusji się nie wykazuję raczej, ale gdy zaczełam czytać to forum to byłam zafascynowana treściwością wpisów i dużą ilością informacji , z których można wiele się nauczyć o warsztacie pracy astrologa. I to mnie tutaj przyciągnęło. A więc poszukiwania metodyczne. Mars w VII domu to rywalizacja. Jeśli w tym kontekście to postrzegać, ciągle czytam książki astrologiczne i się uczę, bo czuję, że nic nie wiem i chcę dorastać poziomowi Forum do pięt, więc to Forum budzi we mnie ambicje. Postrzegając Marsa jako dążenie to jak najbardziej, ale jako rasowa Waga byłoby mi bardzo niemiło gdybym zaczęła tutaj za dużo marsować, mam nadzieję, że tak się nie stało i nie stanie... Zarejestrowałam się jednak kilka dni wcześniej zanim opublikowałam pierwszy post i nie wiem już o której godzinie to było. Tak jak Margaux napisała, ja instynktownie uważałabym za ważną datę rejestracji na forum- jako horoskop pokazujący jak to się rozwinie. Ale horoskop pierwszego postu pokazuje na pewno jak Forum przyjmie tą osobę- jak pisał Acrux -i jak ją będzie postrzegać, dlatego, że sam fakt rejestracji nie jest widoczny. A w internecie liczy się to co jest widoczne.

Mój Merkury mi się nie podoba, dlatego, że nie dość, że w znaku Lwa to jeszcze w domu Strzelca, jedynie dwadą Bliźniąt pozostaje się pocieszać i sekstylem z Marsem. Jest też opozycja Merkurego  z Neptunem w III domuNiewinny,Aniołek, władcą IV domu- robię sobie jeszcze nadzieję, że piszę zrozumiale ale jak zobaczyłam tą opozycję to sobie pomyślałam, że pozostaje to obrócić w natchnienie, żeby się nie zadręczać innymi myślami;).Konaszewska pisze o tej opozycji-nierealne myśli, chaos uczuciowy, brak zaufania do siebie- ten brak zaufania mam. Jestem numerologiczną jedynką podobno z głównym wyzwaniem w jedynce i to też może obrazować Saturn na Asc i władca Asc w XII domu. Neptun w III domu – pojawiłam się tutaj pod nowym nickiem dając sobie nową internetową twarz, wymyśliłam sobie Lupkę pod wpływem impulsu. Zastanawiałam się nad nickiem i nagle przed oczami zobaczyłam lupkę, którą bawiłam się w dzieciństwie, taką w plastykowej, przeźroczystej oprawce- więc taką wzniosłą inspirację miałam, przez tą lupkę poznawałam wtedy świat. Przez forumową lupkę poznaję astrologię.

Saturn w X domu...mam Saturna na Asc. Jowisz, władca Asc w V domu- hedonizm i zabawa-  hmm no wenusowa jestemGłosny smiech ale też w natalnym moim V domem włada Jowisz z Neptunem. Bawię się czasami słowami, może trochę przesadzam, tak już mam. Ascendent tego wpisu jest w koniunkcji z moim natalnym Uranem.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-12, 22:56:33

A on się liczy?...Widziałam go, a jakże, ale spojrzałam na kalendarz zamieszczony tu: http://proastro.pl/artykuly/69-1-30-p0, gdzie przekonałam się, że Księżyc jednak w pustym. A może nie?...Jak się w końcu na to patrzy: czy tylko duże aspekty się liczą czy te mniejsze też mają coś do powiedzenia?...

 

A Saturna lubię...Usmieszek polubiłam, gdy poznałam jego dogłębne i wieloaspektowe działanie na moje życie. Najlepiej niech świadczy o tym fakt, że mój pierwszy merytoryczny post na Sollunari dotyczył właśnie Saturna!

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-12, 23:10:30

Lupka, ja Twojego siódmodomowego Marsa, władcę "poharatanego" Księżyca postrzegam jako zadziornego, niepokornego, wprowadzającego ożywienie i świeży impuls. Bardzo lubię takie niekonwencjonalne zabawy słowne, trochę sarkastyczno-sardoniczne, podszyte autoironią. Wg mnie świadczy to o inteligencji i dużej wyobraźni Autora, a także zdrowym dystansie do tzw. rzeczywistości.

Fakt, czasami swoimi wypowiedziami dajesz mniejszą lub większą kontrę, ale wszystko w granicach przyzwoitości, a w zasadzie - powiedziałabym - w imię świeżego powiewu. Tak jakbyś wyczuwała na kilometr, że może zrobić się zbyt duszno, energia może "się zawiesić" i wtedy...wkraczasz do akcji!Oczko

Mnie się to akurat bardzo podoba; też jestem słoneczną Wagą, mam skłonności do sarkazmu, więc świetnie wyczuwam pokrewieństwo natur.

 

Edit: Oczywiście, sama Waga nie odpowiada za sarkazm, ale podszyta Skorpionem i Bliźniętami już tak!Głosny smiech

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
lupka 2012-04-12, 23:49:34

Rebecca bardzo optymistycznie zinterpretowałaś tego MarsaUsmieszek Ja się wystraszyłam jak zobaczyłam ten horoskop i przez chwilę nawet pomyślałam, że go tu nie wstawięZawstydzenie. Ale później doszłam do wniosku, że jak najbardziej trzeba poddać to i owo dyskusji, nawet jak się człowiek dowie o sobie różnych nieciekawych rzeczy. Bo tylko wtedy można coś w sobie zmienić na lepsze.

 

Rebecca Mars w Rx w Pannie położony w XI domu wygląda jak powrót na forumowe salonyGłosny smiech. W sumie, jak Ciebie czytam to czuję ciepłą energię płynącą spomiędzy wierszów- może Jowisz w Byku na Desc tak działaUsmieszek. Poza tym bardzo precyzyjne są Twoje posty, tak chyba działa Mars w Pannie pracując nad szczegółem, a Merkury w Rybach- tutaj utkwił mi w pamięci Twój wpis o symbolach sabiańskich, który działa na wyobraźnię i bardzo pasuje do Merkurego w koniunkcji z Neptunem. No i pojawiłaś się tutaj nie tak dawno i już wykazujesz się wielką inicjatywą- pracy zbiorowej (Mars w XI). Pluton w Koziorożcu w III domu to bardzo intensywne studia i głębokie poszukiwania.

I takie jeszcze mam skojarzenie z Księżycem w I domu, w koniunkcji z wierzchołkiem II domu, jako władcy IX. Księżyc w Skorpionie to intensywne emocje i bardzo głębokie. IX dom, który jest sferą doświadczeń, na które składa się dojrzały światopogląd obrazuje prezentowanie właśnie takich owocków na forum, własnych, subiektywnych odczuć- IX dom w Raku- Twój światopogląd –Księżyc w I domu tak jakby utożsamianie się z nim i dlatego obawę, że dzieląc się swoim światopoglądem, intuicjyjnymi obserwacjami zbyt wiele zdradzisz o sobie i narazisz się na ocenę- Księżyc koniunkcja II dom (wartości). Obawa jak to wypadnie, tzn duża wrażliwość na tym punkcie. Ale to chyba choroba zawodowa Wagi, że tak to ujmę,  ważny jest dla niej odbiórUsmieszek.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-04-12, 23:56:13

@ Rebecca , cytat z wykładu Włodzimierza Lewina

 

''Bardzo podobnym do bisekstylu jest trójkąt: sekstyl i dwa półsekstyle, który wyróżnia się wielką praktycznością i sukcesem w sprawach materialnych. Taki trójkącik działa krótko. W takich konfiguracjach trzeba zaznaczyć, że im aspekt jest krótszy, tym krócej działa. Opozycja dotyczy całego życia. A sytuacje związane z taką konfiguracją (sekstyl + dwa półsekstyle) kończą się bardzo szybko. Jest to szczęśliwa, lekka konfiguracja z szybkim sukcesem w zależności od tego, w jakich domach się rozgrywa. Ona nie daje wielkiego wzlotu, raczej w sposób szybki uzyskuje się praktyczny sukces. Człowiek z taką konfiguracją lekko i łatwo znajduje prawidłowe rozwiązania w swojej działalności.''

 

@Lupka

Mekury w Lwie i w 9 domu kojarzy mi się z pięknym stylem w jakim piszesz o astrologii. 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-13, 00:55:24

@Lupka:

dzięki za krzepiący i świetny wpis! Z tym Księżycem to strzeliłaś w 10! Usmieszek Sama lepiej bym tego nie ujęła. Czułam te obawy, ale nijak nie umiałam ich uchwycić, nazwać...

Merkury z Neptunem w Rybach bardzo pasują do Symboli Sabiańskich i w ogóle do myślenia symbolicznego. To też poezja, pewna wieloznaczność i obrazowość, jakimi charakteryzują się symbole. Od razu sobie o tym pomyślałam, gdy analizowałam swoje "wejście", ale pod wpływem ( oj, jak to pasuje do Wagi! Głosny smiech ) rozważań nt. jałowych biegów i drogi spalonej, skupiłam się w poście na tym aspekcie.

Mars Rx Panna - pedanteria. Teraz trochę odpuściłam, ale na początku sprawdzałam każdy przecinek w swoich wypowiedziachUsmieszek

Co ciekawe, z podobieństw do mojego natalnego: jedynie Mars w Pannie się pokrywa - mam go w Pannie w moim urodzeniowym. Poza tym, wszystko wygląda zupełnie inaczej, łącznie z osiami. Za to widzę sporo podobieństw z solariuszem.

 

A co do Twojego Merkurego, to on przecież włada Twoim bliźniaczym Marsem  - co do bycia rozumianą nie musisz mieć obaw. Lew nadaje Merkuremu osobisty wyraz, indywidualizm - i to widać!

Zresztą jest tu na forum parę osób o silnie zindywidualizowanym przekazie. Od razu wiadomo, kto pisze, nawet nie trzeba czytać nicku! To świadczy bardzo pozytywnie o Autorach - nie dość, że posiadają wiedzę i potrafią ją przekazać, to jeszcze robią to w specyficzny, sobie właściwy sposób.

Analiza stylu wypowiedzi ( Mars w Pannie ) oraz napawanie się jej duchem ( Merkury, Neptun w Rybach ) - to coś, co uwielbiam!Usmieszek

 

 

@Genny:

to jest cała konfiguracja, a ja mam tylko półsekstyl Księżyca do Saturna. Chyba że napisałaś to w innym kontekście, a ja nie zrozumiałam?...

Dostrzegłam też u siebie dwa półsekstyle: Merkury - Uran i Uran - Jowisz oraz sekstyl: Merkury - Jowisz. Czy to o to chodzi? Ciekawe, że półsekstyl Jowisz - Uran jest w lustrzanym odbiciu do półsekstylu Saturn - Księżyc.

 

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-13, 17:49:03

Ooo, ile radixów! OK.

 

Marsjanka: zobacz co za paradoks dziejów, Twój nick jest przeciwieństwem energii przystąpienia do forum. Masz wyraźną Wenus na DESC oraz silną obsadę znaku Wagi.

 

Co do pustego (oraz Via Combusta) biegu Księżyca nie przeceniałbym tego zjawiska. W tym wypadku nie mówimy o sprawach okropnie poważnych. 

Samo Via Combusta (nie pamiętam kto o tym pisał) bierze się z tej przyczyny, że Waga i Skorpion są znakami przeciwstawnymi do Barana i Byka. W Baranie egzaltuje Słońce, w Byku Księżyc. Stąd taki przesąd, że nie jest to droga usłana różami. Również astrologowie zajmujący się horariuszami nie wykazują specjalnego zadowolenia, jeśli ASC, lub Księżyc przypadnie w tym punkcie - zagadka może być trudniejsza, albo niemożliwa do rozwiązania.

 

Sam horoskop wskazuje potęgę domu III, oraz IX, bo władca ASC znajduje się w IX, władca III domu to Wenus, światła są w III i IX, Jowisz i Merkury w IX, oraz Saturn w III. 

Ale optymistycznym jest fakt zawierania znajomości - Wenus jest tutaj władcą MC, dominantą, dyryguje Księżycem, oraz tworzy do niego trygon (separacja, ale nieistotne). 

 

Mi się ten kosmogram z punktu widzenia przyswajania wiedzy i tworzenia znajomości podoba. Sam Mars schował się w domu ósmym, z koniunkcji z PF. 

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2012-04-13, 18:03:32

Rebecca - już co nieco pisałem (chyba na początku) o tym Saturnie, więc nie będę go nadużywał.

 

Ciekawa jest ta oś - po jednej stronie Saturn, po drugiej Jowisz. Można powiedzieć, że inni są po to, by Cię wzmacniać (Strzelec II) i angażować (Ryby V).

 

Położenie Marsa przy wierzchołku XI domu pokazuje, że jesteś w stanie porwać grupę ludzi o pewnych ideałach - część "realizacji" pojawiła się, gdy zaproponowałaś pracę grupową o mediach. Częstokroć Mars w XI to ludzie, którzy "ciągną" jakieś wątki towarzyskie i próbują zaszczepiać nowe idee. Oczywiście ta "teza" musi posiadać pewne wzmocnienie - u Ciebie wzmocnieniem jest Jowisz DESC, oraz paradoksalnie Wenus z Ceres (władcą Panny) pod władzą Marsa (Ty) w domu piątym (twórczość).

 

Można więc powiedzieć, że relacja z ludźmi jest trudna bo władca VII w upadku, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. 

Dużo masz Skorpiona (Księżyc, Wenus/Pluton), dużo wody w horoskopie w ogóle.

 

Inna sprawa - do rozważań - Merkury koniunkcja Neptun w dobrych układach wobec osi ASC/DESC. 

 

P.S. Jeszcze jedno - forum pomaga Ci w jakiś sposób ułożyć sobie tożsamość, bo jesteś (nie wiem??) wystawiana na próbę kształtowania osobowości.

Władca MC w domu IV (powołanie kształtujące obraz bezpieczeństwa)

Księżyc jeszcze w upadku, na końcówce Skorpiona

Restrykcyjny Saturn

Władca IC przy ASC

 

Więc ludzie naprawdę mogą Ci tu sporo oferować i uruchomić Twoje pokłady zaangażowania. Ale nie jest to taki "cud miód orzeszki" radix jak np u Marsjanki.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2012-04-13, 18:21:43

Lupka - Twój HW ma powera nieprawdopodobnego!

 

Władca ASC w domu V. 

Księżyc w Baranie

Władca DESC i MC w Lwie.

 

Jednakże opozycja Saturna do Księżyca wyhamowuje dość ostro. I teraz pytanie do Ciebie, w jaki sposób to jest uczynione?

Saturn blokuje marsową naturę Księżyca, co być może częściowo wyhamowuje Marsa w domu VII. Księżyc to asekuracja, Mars to instynkt, pociąg ku walce. W Raku i domu ósmym są Słońce i Wenus. Myślę i myślę...

 

Zdaje się, że jedno wiemy na pewno - najsilniejszą planetą w tym kosmogramie jest mimo wszystko Saturn, który jest na widoku. Opozycja z Księżycem nie jest szkodliwa moim zdaniem. Zachowuje status quo - Księżyc znajduje się w swoim domu, a siedmostopniowa orba z Uranem niczym szczególnym już nie jest. Po prostu kalkulacja Twojej pozycji (czyli mądrość i rozwaga) na forum nie pozwala na wyskoki emocjonalne i wpisywanie marsowych treści Usmieszek.

Interesującą obserwacją będzie kiedyś (ba!) wejście jakiejś planety w półkrzyż do tej opozycji. Ciekawe, czy jakieś zjawisko towarzyszyło np przejściu Marsa przez 11 stopień Raka...

 

Co do Merkurego bym się nie martwił - półseksyl do Słońca, sekstyl do Marsa, oraz obecność w domu IX nie są złe.

 

W ogóle dużo jest jakości kardynalnej (obsada Barana, Raka, Wagi, oraz domu IV, VII, X), więc istnieje nadzieja, że zainicjujesz trochę ważnych akcji.

 

Pzdr.

M. Uśmiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lupka 2012-04-14, 13:38:18

„ Jednakże opozycja Saturna do Księżyca wyhamowuje dość ostro. I teraz pytanie do Ciebie, w jaki sposób to jest uczynione?

Saturn blokuje marsową naturę Księżyca, co być może częściowo wyhamowuje Marsa w domu VII. Księżyc to asekuracja, Mars to instynkt, pociąg ku walce. W Raku i domu ósmym są Słońce i Wenus. Myślę i myślę...”

 

 

Acrux, ja mam w ogóle przejścia z Rakami i dopóki nie postrzegałam tych przejść jako doświadczenia, które mnie miały czegoś nauczyć to się potwornie wściekałam. Terez próbuję dawać również sobie prawo do subiektywizmu i nie wchodzić od razu z pałą na mamuta w siedlisko Raka. Też nie chcę żeby moje zdanie na każdy temat zaczynało się od: „z jednej strony...” ale z drugiej stronyGłosny smiech... lepiej korzystać z umiejętności wrodzonych niż korzystać z  umiejętności, których się nie posiada- co nie oznacza, że nie powinno się nowych umiejętności kształcić. Nawet trzeba się uczyć, bo inaczej nauczą okoliczności...

 

„Interesującą obserwacją będzie kiedyś (ba!) wejście jakiejś planety w półkrzyż do tej opozycji. Ciekawe, czy jakieś zjawisko towarzyszyło np. przejściu Marsa przez 11 stopień Raka...”

 

Chyba nie było żadnego zjawiska... Nie pamiętam nic, przejrzałam też wpisy trochę, ale nic nie znalazłam około tej daty. Więc jak się coś wydarzyło- to ja w tym nie brałam udziałuOczko.

 

„W ogóle dużo jest jakości kardynalnej (obsada Barana, Raka, Wagi, oraz domu IV, VII, X), więc istnieje nadzieja, że zainicjujesz trochę ważnych akcji.”

 

 

Mam natalnie dużo jakości kardynalnej, ale zamkniętej w XII domuOczko. Pomysł z obserwacją takiego horoskopu jest interesujący. Będę na bieżąco sprawdzać jak się ma ten horoskop do mojej aktywności bądź jej braku. 

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-04-14, 17:44:34

"Forum pomaga Ci w jakiś sposób ułożyć sobie tożsamość, bo jesteś (nie wiem??) wystawiana na próbę kształtowania osobowości" - to prawda. Całe życie próbuję kształtować swoją osobowość i są to próby dość bolesneNiepocieszony Nie dziwne więc, że i horoskop "wejścia" to pokazał. Teraz też zaczynam dostrzegać więcej podobieństw z horoskopem natalnym, m.in. znaczącą obecność Skorpiona i Plutona.

 

Na pewno forum, i Twój wpis również, pomagają mi lepiej widzieć horoskop, w 3D - że tak powiem. Zaczyna on we mnie pracować - tak to psychologicznie wyrażę.

I zdecydowanie ludzie uruchamiają we mnie pokłady przeróżne, nie tylko zaangażowania.

 

"Ale nie jest to taki "cud miód orzeszki" radix" - oj, nie jest! To raczej i oby: "Per aspera ad astra" Usmieszek

 

Dzięki za podpowiedzi - już swoje zrobiły w sensie "ułożenia mojej tożsamości"Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-15, 01:55:07

Cieszę się, że wątek jeszcze żyje.

 

Dziękuję Lupka - no widzisz, czyli "przejścia z Rakami" to zjawisko szersze, niż się zdaje.

Rebecca - Saturn ASC na horoskop wejścia symbolizuje też... brak Twoich danych w zbiorach urodzeniowych. Ale szanuję to - wszystko w swoim czasie. Popatrz, jak to wszystko nieprawdopodobnie działa!

 

Pozdrawiam!

M.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2012-04-15, 09:03:46

Wasza analiza własnego i cudzego wejścia na Forum wskazuje, że - jak nazbyt często stwierdzają ludzie przeciwni astrologii- czy działając z astrologią w tle czy poza nią to człowiek i tak realizuje siebie. Większość przyszła spontanicznie, nie robiąc specjalnych zabiegów elekcyjnych itd. , niejako z potrzeby serca. Udział w Forum , jakie by ono nie było, o charakterze uczestnictwa trwałego i stałego zawsze wypływa ze stanu emocjonalnego; po prostu chodzi o kontakt z drugim człowiekiem, o zaspokojenie tej potrzeby. Tam zaś, gdy wejście do jakiejś społeczności jest ukartowane i obliczone na jakiś zysk lub korzyść nie ma ciągłości. Te "wejścia" nie będą miały racji bytu na dłuższą metę i taka osoba " po załatwieniu sprawy" odejdzie. Kuriozalnie najwięcej korzyści osiągają stali forumowicze, chociaż im o to w gruncie rzeczy nie chodzi.

 

Tak sobie podsumowuję...:)

przy niedzieli~

Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rebecca 2012-04-15, 17:18:35

@Acrux:

a to ciekawa zbieżność, bo właśnie na dziś zaplanowałam wstawienie swoich danych do bazyUsmieszek W ten sposób "świętuję" swój 50. wpis! Teraz i ja mam możliwość zaglądania do bazy, więc jest sprawiedliwieUsmieszek

Pomyślałam sobie, że może wstawię też jakąś fotkę, ale aż tyle ekshibicjonizmu naraz to chyba za wiele jak dla mnie! Głosny smiech Moja psychika mogłaby tego nie wytrzymać; będę się więc powoli otwierać i wystawiać na "kształtowanie osobowości", ha!Głosny smiech

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-15, 17:26:47

GratulujemyUsmieszek Fotka mile widziana ale nie zmuszam, nie namawiam (sama mam w tej mierze zaległości - wszystkie zdjęcia w jako tako naturalnych okolicznościach mam niestety w cichociemnych okularach). Nie chcemy przecież, aby Rebecca zamknęła się w sobie na dobreUśmiech.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rebecca 2012-04-15, 17:55:26

Dzięki Jasmin!Usmieszek Ja też mam prawie wyłącznie zdjęcia w okularach i takie najbardziej lubię eksponować! Uśmiech

A na razie myślę, żeby wstawić sobie jakiś kolorowy obrazek - pracuję nad tym, bo nic w moich zbiorach mi nie pasuje Usmieszek

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-04-16, 03:16:01

A ja jeszcze raz się cieszę, że "kiedyś kiedyś dawno dawno temu" wpadliśmy na pomysł, by przy bazie radixów od razu były gotowe diagramy.

 

Dobrym pomysłem była też bariera "50". Takie małe coś, a po przekroczeniu... jak cieszy.

 

Ogólnie to mam dobry humor, że większość podpowiedzi i inicjatyw spotyka się tu z dobrym odzewem, co daje praktycyzm, wygodę, oraz lepszą więź.

 

Pozdr.

M Uśmiech

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Kaśka Kariatyda 2012-04-16, 20:20:26

Witam uprzejmnie, Oczko

Włączam się dygresyjnie, aby "zapytnąć się" nieco po japońsku: a - kto-to-tu, po-co-to-tu próbuje generalizować o "przejściach z Rakami", jako o zjawisku "szerszym, niż się wydaje"? (@Lupka i @Acrux79)Usmieszek

A gdzie "technika 1+4D"Astrologa? Znak zodiaku + 4 domy kątowe horoskopu? 

Każdy ma oczywiście prawo, a nawet obowiązek charakteryzować swoje Racze strupy, chociażby w myśl zasady "nie chcem, ale muszem".  Ale może raczej bez (mimowolnego zapewne) uprawiania szufladko-raczyzmu, za którym tuż tuż może stać jakiś Raczyrasizm?

Mnie też chciały ekstra  "dowalić" dwie dorodne Rakinie, ale głównie swoim ASC-Panniastym krytykanctwem, intrygami i pyskówkami w technologii "dziel i rządż".

Pozdrawiam humorkowo

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-16, 22:11:01

Ja też humorkowo a raczej (nomen omen) sentymentalnie bardziej... Raki to u mnie pod znakiem Marsa, znaczy mam w radix Marsa w Raku i zgodnie z analogią astrologiczną to mój ideał mężczyzny ale musi być ten Mars  w kwadraturze do Słońca w Baranie i jeszcze w trygonie do Neptuna w Skorpionie, czyli romantyczny ale i silny , koniecznie z tajemnicą w sobie. Taki ideał w VII domu powinien być posadowiony czyli wenusowe jeszcze klimaty do tego. Kiedyś to mężczyźni byli inni... że wspomnę swoje pokolenie i to z dekady później. Ale jak mówi moja znajoma: to jest ładne, co się komu podoba.

 

Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-04-16, 23:11:17

Witaj Kaśko Kariatydo,

Nie rozumiem pytaniaZawstydzenie. Możesz mi wyjaśnić co masz na myśli z profesjonalną techniką  „znak zodiaku + 4 domy kątowe horoskopu” w odniesieniu do mojej wypowiedzi i wypowiedzi Acruxa?  Polaryzację? Krzyże? Możesz to rozwinąć? Mam wrażenie, że się z Acruxem porozumieliśmy, i że żadne z nas nie generalizuje. Ale może czytając po japońskuGłosny smiech wygląda to jak generalizowanie, jeśli nie wyczuje się kontekstu. Pisząc o „zjawisku szerszym”- tak ja to zrozumiałam- Acrux odniósł się do mojej wypowiedzi, w której nawiązałam do swoich doświadczeń spoza Forum czyli, że HW można analizować w szerszym kontekście włączając horoskop natalny. Nie mniej, nie więcej. Może Cię też zmyliłam moim sformułowaniem, że pisałam o Rakach i od razu pomyślałaś  o Rakach słonecznych. To było niefortunne wyrażenie z mojej strony. Miałam na myśli energię Raka. Bo ludzie, których spotykałam od małego (nie zasypując Cię zanadto strupamiGłosny smiech) i tych relacji nie rozumiałam, mieli silnie zaznaczony znak Raka. Czy to jest generalizowanie? Ujęłam to tak, a nie inaczej dlatego, że nie chcę tutaj wstawiać synastrii i robić analiz na 100 000 znaków, po to żeby to nie wyglądało jak generalizowanie, skoro wiem,  że miałam problem swego czasu ze zrozumieniem energii Raka. Albo chcesz podkreślić, że to nie mogła być tylko energia Raka, bo to cały krzyż pracował i wiele innych faktorów? Chcę też dodać, że moje doświadczenie nie wynika z jakiegoś rasizmu raczego, albo z uprzedzeń do jakiegokolwiek znaku. Nie ma co zaraz generalizowaćOczko i z jednego opisu wyciągać radykalnych wniosków na temat pobudek człowieka. Ja pałam wielką miłością do całego Zodiaku. Dzięki doświadczeniu intensywnej energii Raka swego czasu zrozumiałam, że w życiu wszystko ma jakiś sens. I jeśli ściąga się na siebie krytykanctwo, intrygi, psykówki i inne przygody to dzieje się to nie bez powodu.

 

Pozdrawiam cieplutko

 

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-04-17, 12:55:36

Witam Lupkę i Gremium

Acruxa nie witam, bo zignorował całowieczornie i przedpołudniowoPłacz mój wpis najeżony gęsto inwektywą i impertynencją.Zazenowanie

Intuicja Lupki jest bezbłędna i sięga daleko na antypody (nie)wiedzy świeżych adeptów astrologii: rzeczywiście pomyślałam, że w Waszych tekstach jest mowa o Raku solarnym i to mi wyglądało na spłycenie podejścia do tego fragmentu rozważań.  Stąd, używając lapidarnego  określenia „znak zodiaku + 4 d. kątowe" czy  „technika 1+4D" (w analogii zresztą do określenia Rebecci „3D", które mi się spodobało) miałam na myśli jedynie fundamentalną tezę astrologii, głoszącą, że „kręgosłup astrologiczny" człowieka  opiera się nie tylko na znaku zodiaku, ale na wiadomych 4 punktach położonych na liniach głównych Radix . (Jak to profesjonalnie określiłaś „faktorach").Wyrażenie „technika 1+4D" powinnam więc była ująć w cudzysłów, żeby nie sugerować jakiejś stricte , jak ją nazwałaś, „profesjonalnej" techniki; zaraz to zrobię.

A słowa Acruxa  o zjawisku  „szerszym niż się wydaje" zrozumiałam w mej początkującej ignorancji astrologicznej też jako ilościowe określenie odnośnie do jakiejś żle nawiedzonej populacji Raka zodiakalnego.Usmieszek Cieszę się, że Lupka wyprowadziła mnie z błędnego toku myślenia . Mimo „czytania po japońsku" jednemu tylko zaprzeczę: mój tekst absolutnie nie zawierał elementów „radykalnych wniosków nt. pobudek człowieka", ani nawet konstatacji, a już na pewno  atakowania kogokolwiek, na które należałoby odpowiadać tyradą słów zbędnych . Starałam się zadać małe pytanko, uprzejme i troszkę dowcipne w formie, w którym nie było nie tylko jakiegoś mocnego słowa, ale nawet znaku interpunk. Chociaż przyznam, że samo słowo rasizm, nawet w brzmieniu Raczyrasizm  już daje pejoratywny wydźwięk.

 Lupka wytoczyła niepotrzebne działko na wróbelka ze swego intelektualnego garażyku.  Ale skoro taki jest jej urok i ekspresja i urokliwa ekspresja, to niech jej będzie.  Dziękuję więc Lupko za wyjaśnienia (a także za to, że nie obsypałaś mnie zanadto strupami"Głosny smiech).

Brakuje mi tylko chyba jednego zdania na końcu Twego  postu: „za pobrany dokształt należy się zł polskich lub innej waluty ...."  Skoro żądanie zapłaty nie zostało zgłoszone do realizacji ,to

Pozdrawiam cennie

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-17, 13:06:51

Wiedziałam, że coś przed Nowiem znienacka wyskoczy.

 

Popatrzcie na dzisiejszą pozycję Merkurego i jego aspekt do punktu zaćmienia Słońca z maja b.r.. Jest w sekstylu. To chyba dobrze będzie? w sprawie ewentualnej wymiany zdań?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-04-17, 13:47:23

 

Kaśko Kariatydo cieszę się, że nie odebrałaś mojej tyrady zanadto poważnie i się nie nadąsałaśGłosny smiech. Ja odebrałam Twój wpis z poczuciem humoru, dlatego nawiązałam do japońskiegoOczko. Faktycznie z moim „garażykiem” prawdopodobnie posunęłam się zbyt daleko podejrzewając osąd- jak widać  czytanie po japońsku i mi nie obce.  Uzasadniam to więc pojemnością garażyka, którą trzeba jak najszybciej rozbudować. Mam taką wrodzoną podejrzliwość w sobie aż może widzę coś czego w ogóle nie maZawstydzenie. Nie wiem dlaczego chcesz się wyrażać w pieniądzach- ja do finansowego aspektu raczej rączki nie mam. (Neptun w II domu).  Ale to fakt, dygresje i pozdrowienia cenięOczko.

 

Patrzę teraz na mój HW. Interesującym jest fakt, że kiedy stawiłaś się w obronie Raków tranzytujące Słońce  ustawiło się w kwadraturze do Słońca HW w VIII domu, które jest dysponowane poharatanym Księżycem.

A w moim natalnym tranzytujące Słońce w opozycji do Plutona, więc pewnie obrazuje moją nieadekwatną do sytuacji tyradę- co z kolei wskazuje na nieumiejętność w żąglowaniu energiami Plutona.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2012-04-17, 14:00:16

 

Merkury w (edit) w sekstylu do punktu zaćmienia a Mars, dysponowany Merkurym w kwadraturze do tego punktu. Widzę, że tykam całkiem astrologicznie... Przyznam, że mnie wzięło na przekomarzanieGłosny smiechZawstydzenie.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-04-17, 23:34:51

Przekomarzanie, tykanie, przemawianie się; a w sumie okazało się, że „zaśpiewałyśmy" autentycznie tak, jak Góra  (planety i aspekty) nam zagrała, tylko z   większymi rumieńcami na twarzy.Oczko

Nie sprawdzałam w jakiej fazie jest Kiężyc,  bo pewnie nie umieściłabym wpisu. Do nowiu mam wielki mir i respekt po tym, jak parę lat wstecz, trochę przed nowiem otarłam się o deathmana. Więc w tym okresie staram się być kompatybilna,  konformistyczna, grzeczna i nawet śpię  przepisowe 7 godz.

Aktualnie Księżyc transit stoi u mnie w kwadr. apl do nat., więc ujawniły się jakieś rumiane  emocje. Słońce w trygonie apl. do Wenus mówi, że nic się  nie stało i wszystko jest „happy".

 Szefowa pisze też na ten temat w Ciekawych Tranzytach , data 2012.04.04.: „(...) zwyczajne zakręcenie", „zamieszanie(...),  sianie wiatru, które doprowadzić może do powstania burzy", ...  w szklance wody. Usmieszek

Można od czasu do czasu podyskutować żwawiej, niż zwykle, bo ponoć ze ścierania się przeciwieństw powstają nowe jakości  (i  słupek ilości wejść na stronę rośnie).Oczko

Odnośnie do pieniędzy to tez nie jestem materialistką.  Napisałam tak, bo każdy fachman po wykonaniu dzieła czy pracy mówi „należy się tyle i tyle".  Twój Neptun w 2. d. ujawnia adekwatnie wartości duchowe, którymi dysponujesz.  Ja  mam Księzyc w Strzelcu w 2.d., co wieszczy osobowość jakby szczerą, bezpośr., tolerancyjną i życzliwą.

Pozdrawiam  j.w.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-04-22, 11:39:08

Obie jesteście OK. Oby tylko takie przejawienia energii Nowiu tu się trafiały. Czuć dużą klasę i dystans do siebie, co ostatnio zauważam jedynie u astrologówUsmieszek. Tylko oni uznają, że podlegają energii eklips.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.