Sollunari


Przejawy energii Marsa

Cykl Marsa Mars jest władcą znaku Barana oraz współwładcą znaku Skorpiona; wywyższony w znaku Koziorożca; w upadku w znaku Raka; w znaku Wagi i znaku Byka przebywa na wygnaniu. Rządzi I domem horoskopowym.Jaki jest Mars?

Swobodnie wyraża energię. Ogromnie odważny. Wytrzymały w walce. Żywotny i silny, odporny na ból i rany. Nie boi się ubrudzić, zakrwawić, zranić. Używa ostrych narzędzi. Ma blizny na ciele, czym przypomina planetę Mars, której powierzchnia poraniona jest głębokimi kanionami, kraterami . Sylwetka silnie zbudowana, umięśniona. Kiedy już przystąpi do działania -a dzieje się to krótko po tym, jak uzna, że honor i ojczyzna tego wymaga lub biją młodszego- nie przerywa go, póki nie pokona przeciwnika lub walczy przynajmniej do pierwszej krwi. Przeszkody tylko wzmagają siłę i upór. Często rwie się do walki bez namysłu, kiedy ktoś inny tego zażąda. Lubi rywalizować i ryzykować. Uwielbia zwyciężać. Bez wahania staje w obronie słabszych. Znakomicie korzysta z prawidłowo wykształconego instynktu samozachowawczego. W czasie walki myśli tylko o przetrwaniu. Ciągle zmierza do nowych podbojów. Wykorzystuje każdą szansę na sprawdzenie się. Nabuzowany energią zmierza do jej szybkiego uwolnienia (trochę jak gwizdek w czajniku). Nie przyjmuje cudzego punktu widzenia, chyba, że to jest jego przełożony. Bardzo samodzielny. Prostolinijny a czasem prostacki (zależy od poziomu świadomości). Problemy rozwiązuje przecięciem miecza. Uważa się za centrum wszystkiego. Uczucia mają małe znaczenie podczas ekspresji. Jest głośny i widoczny. Wszędzie czuje się kierownikiem. Duży poziom testosteronu. Często ogłaszają go bohaterem. W astrologii wiąże się go z popędem, energią seksualną, poziomem i sposobem wyrażania złości, energią męską.

Pozycja Marsa w rysunku horoskopu każdego z nas wskazuje, jaki ten Mars jest naprawdę i w jakich dziedzinach życia skupi się energia marsowa.

Pirania Instytucje bądź miejsca: armia, garnizon wojskowy, rzeźnia, medyczny punkt szczepień, sala operacyjna, teren budowy, remiza strażacka, plac bitwy, stadion sportowy i wszystkie miejsca walki sportowej, strzelnica, pogotowie ratunkowe, zbrojownia, arsenał.

Flora i fauna: wilk, baran, kogut, modliszka, pirania, sabotek (roślina owadożerna), burak, papryka chili, rzodkiewka, rzepa, chrzan-roślina, chwasty jako takie, rośliny, które same się rozsiewają, pnącza, bluszcz,

Zawody: żołnierz, chirurg, inżynier, strażak, sportowiec, prokurator, ochroniarz, ratownik, myśliwy, traper, poszukiwacz złota, kowal, ślusarz, zbrojarz, spawacz, hutnik,

Zdrowie i fizjologia: głowa w tym nos, mięśnie, narządy rozrodcze; gorączka, stany zapalne, choroby krwi, uderzenia gorąca, apopleksja, rumieniec, wypieki, zapalenie ucha, szczękościsk, zerwanie mięśnia, przegrzanie organizmu, szok termiczny, instynkt samozachowawczy,

Postacie filmowe: Rocky Balboa ("Rocky" reż. John G. Avildsen), Erin Brockovich (z filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Soderbergha), Maksimus Decimus Meridus ("Gladiator" reż. Ridley Scott), Lara Croft ("Lara Croft: Tomb Raider" reż. Simon West), Samantha Jones (serial "Seks w Wielkim Mieście").

Przysłowia:

 • Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie
 • Kto pierwszy ten lepszy
 • Kto sieje wiatr, ten zbiera burze
 • Kuj żelazo póki gorące


 • 5.10.2009r.

  © Krystyna Daca  << więcej artykułów dotyczących Marsa


  << powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
  Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
  Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
  Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
  ZAMKNIJ
  Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.