Sollunari


Kwadratura Saturn-Pluton czyli depresja gangstera

Pluton na początku 2008 roku dokonał ingresu w znak Koziorożca, co później zbiegło się ze światowym kryzysem w gospodarce (polecam artykuł na ten temat w dziale o Plutonie). Saturn tranzytuje przez znak Panny a 23 września bieżącego roku Saturn wszedł w kwadraturę z Plutonem. Obserwowalne zdarzenia -te z życia celebrytów oraz z życia zwykłych ludzi - mogą dotyczyć więc sfer działania właściwych tym dwóm znakom żywiołu ziemi, tj. Koziorożcowi i Pannie.

Sfera działania energii znaku Panny dotyczy spraw pracy, zdrowia, porządku i obowiązków. Saturn w Pannie to surowy urzędnik, który skrupulatnie dochowuje procedur, przestrzega regulaminów i zasad; wszak niektóre z nich sam ustanowił. Wykorzystuje tę umiejętność w funkcjonowaniu struktury, którą kieruje i której prawidłowość działania jest dla niego najważniejsza. Mechanizm ma swój rytm, a nawet wdzięk; służy niezwykle praktycznemu celowi żywiołu ziemi. Mechanizmem struktury kieruje Merkury - władca intelektu, toteż urzędnik ten jest bardzo sprytny, obeznany z literą prawa i zasadami działania ludzkiego umysłu, na który można medialnie oddziaływać. W kwestiach zdrowotnych Saturn w Pannie również wynajduje reguły, przy czym ich przestrzeganie najczęściej sprowadza się do funkcji ograniczającej zmysłowość znaków ziemskich. Jest więc Saturn w tym rozumieniu pielęgniarką o wyglądzie wysuszonej starej panny, która w celu poprawy zdrowia pacjenta narzuca mu drakońskie diety i posty, a następnie sprawdza, czy są przestrzegane. Pod jej okiem nie będziemy się objadać, upijać ani w inny sposób sobie folgować. Zamiast pielęgniarki możemy też wpaść w łapy kliniki, która będzie nas uczyć jak nie jeść albo wręcz jak odzwyczaić się od jedzenia i w obecnych czasach jest to bardziej prawdopodobne niż opieka frau Blücher z filmu Mela Brooks'a.

Pluton w Koziorożcu już przez ponad rok transformuje gospodarkę światową a także inne struktury, jak instytucje państwowe, partie polityczne, instytucje finansowe, społeczne itd. Czyni to bezkompromisowo i bezwzględnie. Początek jego działania odznaczał się przewagą działań przestępczych, kiedy to Pluton niczym gangster zrobił skok na bank. Obecnie zaś, kiedy utworzyła się kwadratura Plutona z Saturnem, należy spodziewać się restrykcji prawnych i wszelkich form blokowania działalności sprzecznej z zasadami. Saturn jako strażnik porządku społecznego, biurokrata, policjant-służbista lub brakarz (kontroler błędów produkcyjnych) przeznaczy wiele czasu do poprawek ciągłych. Nie będzie tolerował nadużyć władzy, manipulacji i przestępstw Plutona. Zmusi go do transformacji.

Po 23 września można było zaobserwować dyscyplinujące działanie Saturna i było ono wymierzone głównie przeciwko ludziom władzy lub celebrytom. W przypadku B. Obamy mamy do czynienia z wywyższeniem typowym dla Saturna.

Oto kalendarz zdarzeń szczególnie jaskrawo oddających działanie kwadratury Saturn-Pluton:

23 września - aresztowanie Weroniki Marczuk-Pazury przez CBA

26 września - aresztowanie Romana Polańskiego w Szwajcarii (notabene: Szwajcaria-kraj uchodzący za bezpieczny i jako analogia astrologiczna związany z żywiołem ziemi)

1 października - wybucha afera hazardowa, w rezultacie której z funkcji ustępują Z. Chlebowski i M. Drzewiecki

5 października - rozpoczyna się proces przeciwko Beacie Sawickiej o przyjęcie korzyści majątkowej. Sawicka twierdzi, że została uwiedziona przez funkcjonariusza CBA- niejakiego Tomasza- zwanego w mediach od tego dnia pierwszym ciachem CBA. Ten sam agent rozpracowywał W. Marczuk - Pazurę. Kariera agenta zdaje się być zakończona.

6 października - szefowi CBA M. Kamińskiemu postawiono zarzuty nadużycia prawa w aferze gruntowej

7 października - premier D. Tusk odwołuje M. Kamińskiego z funkcji szefa CBA

9 października - Barack Obama dostaje pokojową Nagrodę Nobla za wysiłki w celu rozbrojenia nuklearnego, co budzi światowe zdziwienie

16 października - 100 tys. kibiców podpisuje protest przeciwko PZPN do FIFA i UEFA; jednocześnie trwa bojkot kibiców dotyczący meczów reprezentacji Polski, w wyniku czego sponsorzy (Bank Zachodni WBK oraz Śnieżka) wycofują się ze sponsoringu

17 października - wybucha afera związana z podsłuchiwaniem rozmów dziennikarzy przez ABW

W życiu zwykłych zjadaczy chleba kwadratura ta może przejawiać się problemami w stosunkach pracodawca-pracownik. Ponieważ Saturn w październiku znajduje się jednocześnie w koniunkcji z Merkurym i Wenus a Słońce w znaku Wagi, to możliwe są propozycje nawiązania współpracy, awans lub inne korzyści związane z karierą. Kwadratura Saturn-Pluton oznaczać będzie w takim wypadku frustracje z tym związane lub działania saturnowe, które w rezultacie mogą nie dopuścić i ograniczyć karierę, chociażby była zasłużona. Nie wyklucza to też sytuacji, w której interesowny szef zechce wykorzystać pracownika dla własnej kariery lub wykluczyć go ze społeczności, jako potencjalnego konkurenta czyli dopuści się działań noszących znamiona mobingu. Wtedy sam pracownik może wykorzystać moc Saturna i ograniczyć zapędy pracodawcy przy pomocy narzędzi saturnowych czyli stosując sprzeciw lub zakaz. Dla sprawiedliwości należy podać także przykład interesownego działania zarozumiałego pracownika (klasyczny objaw pychy czyli wody sodowej), który sam może wyjść z inicjatywą awansu, co zostanie jednoznacznie ocenione przez pracodawcę jako przedwczesne bądź niezasłużone.

W kwestiach zdrowotnych wszelkie potencjalne diety mogą mieć szanse powodzenia, co nie wyklucza frustracji z tym związanych. Szanse wzrastają z momentem wejścia Merkurego i Wenus w znak Wagi, gdzie ich działanie wzbudzi nie tylko chęć uzyskania harmonijnie zbudowanego ciała ale zapewni jednocześnie umiarkowanie w prowadzeniu diety.

Z chwilą przejścia Saturna w znak Wagi (29 października) jego plenipotencje zostaną rozszerzone o upoważnienie do występowania w roli wytrawnego polityka i dyplomaty. Wszak Saturn w znaku Wagi jest wywyższony. Toteż wszelkie restrykcje prawne lub władcze zostaną ubrane w poprawność, savoir vivre a nawet wdzięk. Z uwagi na uściślanie się kwadratury Saturn-Pluton różowo nie będzie, chociaż to Wenus włada Saturnem w znaku Wagi. Po obu stronach zauważyć się da większą odpowiedzialność za poprawność stosunków ale nie sprzyja to oczyszczeniu sytuacji.

Czym w zachowaniu Plutona może objawiać się kastracyjne działanie Saturna? Z pewnością część celebrytów i ludzi władzy przemyśli swoje postępowanie i dokona rachunku sumienia. Nie będzie to łatwe ale transformacja na lepsze jest możliwa a oczyszczenie frustracji konieczne dla zachowania zdrowia. Blokada działań plutonicznych może jednak spowodować stłumienia w psychice i będziemy obserwować oznaki depresji gangstera. Wśród objawów chorobowych depresji obserwować można okresy pobudzenia w działaniu na przemian z okresami apatii. Niewykluczona jest również agresja, co może być szczególnie niebezpieczne i kryminogenne. Możliwe są niestety również manie prześladowcze. Sytuacja patologiczna może się zaostrzyć w chwili wejścia Słońca w znak Skorpiona (23 października). Pozostaje mieć nadzieję, że gangster niczym Robert de Niro w filmie "Depresja gangstera" (reż. Harold Ramis) poszuka sobie dobrego psychoanalityka (w tej roli Billy Crystal), który z podobnym zaangażowaniem będzie starał się pomóc sfrustrowanemu przestępcy.

18.października 2009

© Krystyna Daca<< więcej artykułów dotyczących Saturna


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.