Sollunari


Ingres Plutona w znak Koziorożca

W styczniu 2008 roku Pluton wszedł w znak Koziorożca i powiedział: "Sprawdzam!" Zapowiada się ostro, zważywszy, że mamy wrzesień, a już obserwujemy skutki plutonowego działania. Pluton to Wielka Transformacja, a w Koziorożcu dotyczyć może wszelkich struktur, podstaw, tego, co wydawało się dotychczas niezachwianą konstrukcją, na której oparto twory państwowe, biznesowe, społeczne i osobiste. Jego działanie jest oczyszczające i wiąże się z cierpieniem.

Symptomy plutonicznej transformacji możemy zauważyć w obecnych perturbacjach gospodarki światowej, które rozpoczęły się w USA. Kryzys na rynku nieruchomości spowodował problemy największych banków amerykańskich, które ogłosiły bankructwo w tym miesiącu*. Powodem było udzielanie kredytów osobom, które nie były w stanie ich spłacić, ponieważ nie miały tego, co u nas zwie się zdolnością kredytową. Kredyty te nazwano "Subprime", co w wolnym tłumaczeniu oznacza trochę gorsze od pierwszorzędnych. Jak się okazało to raczej były kredyty" Surprise, zważywszy to, co było ich następstwem.

Kredytobiorcy kredytów Subprime uzyskali już nazwę własną - Ninja, co stanowi skrót od "no income no job no asset". Kiedy się okazało, że osoby te są niewypłacalne, ich nieruchomości poszły pod młotek, co spowodowalo masowy spadek cen nieruchomości. Wierzytelności osób Ninja były przedmiotem obrotu między bankami. Banki kupowały wierzytelności, które były niemożliwe do odzyskania. A że z pustego to i Salomon nie naleje, to niemożność wyegzekwowania udzielonych kredytów spowodowała straty banków amerykańskich i zawirowania na całym rynku pieniężnym. Problemy finansowe banków przełożyły się na spadek ich akcji na giełdzie, co spowodowało ogólny spadek akcji, gdyż przedsiębiorstwa notowane na giełdzie są w mniej czy większym stopniu powiązane z bankami.

To przełożyło się na Europę, gdzie odnotowano wielkie spadki akcji, większe niż w USA. W Rosji spadki doszły do 12 procent dziennie, w wyniku czego po dwóch dniach, notowania giełdy w Moskwie zostały zawieszone. Nastąpiło to, czego wcześniej nie było. W Polsce bessa trwa od roku, znawcy tematu twierdzili w styczniu, że nastąpi tak zwane odbicie, gdyż liczą się fundamenty (w skrócie oznacza to stan gospodarki kraju), czyli rozwój i dobra sytuacja spółek notowanych na giełdzie musi wymusić wzrosty ich wartości. Ale nie dla Plutona! Fundamenty się zawaliły, ale nie te dotyczące sytuacji gospodarczej w Polsce, ale zasady funkcjonowania giełdy, jako instytucji. Obserwujemy, bowiem, iż wszelkie informacje pozytywne pochodzące z polskiej gospodarki, które powinny wpływać na wzrost akcji nie działają.

Efekt domina się nie skończył?, czas pokaże, czego doświadczy gospodarka światowa na skutek tych zawirowań. Mówi się, że na świecie jest za dużo pieniędzy i zmiany są konieczne. Nie zapominajmy, że w Koziorożcu przebywa też Jowisz, i jego działanie może mieć związek ze spekulacjami na rynkach finansowych. Niektórzy twierdzą, że z tym kryzysem świat sobie poradzi, natomiast następny spowoduje totalne załamanie struktury finansowej i gospodarczej. Czy to nie przypomina działania Plutona, który transformuje etapami w związku z retrogradacją?

W dziedzinie życia społecznego zaobserwować możemy innego rodzaju zmiany, a mianowicie upadek autorytetów. Szkoła nie jest autorytetem, wiec można w niej strzelać, bić nauczycieli. W Polsce nie ma autorytetów, a ci, co zostali wywyższeni to pożal się Boże. Prawo jest kulawe, mamy ataki na Wałęsę, Wolszczana ostatnio*. W rodzinie nie ma świętości, wychodzą na jaw historie o matkach pijących, ćpających, bijących, o ojcach pedofilach, kazirodcach. Rodzina jako podstawowa jednostka społeczna przestała być strukturą społeczną Na niej też nie można się oprzeć, nie stanowi już korzeni jednostki, nie jest bezpieczna.

Pluton wiązany jest ze śmiercia i wojną. Niedawno mieliśmy tego dowody w konflikcie między Gruzją i Rosją, że nie wspomnę wcześniej o Kosowie. Konflikty zbrojne trwają już od dłuższego czasu w innych częściach świata i nic nie wskazuje na to, aby miały się zakończyć. Oby nie było więcej nowych. Pluton może nas w tej mierze jeszcze zaskoczyć i to nieprzyjemnie, o czym nie będę nawet spekulować, bo strach?

Transformacja ma to do siebie, że niszcząc jedno, to, co musi być zniszczone, daje w zamian coś nowego. Pod warunkiem, że dostrzeżemy konieczność zmian i poddamy się im, wyciągając stosowne wnioski. Poprzedni pobyt Plutona przypadł na lata 1762-1777. Dnia 4 lipca 1776 roku podpisano kartę Niepodległości i powstało USA. Ówczesne działania Plutona okazały się korzystne dla Ameryki, a czy teraz spowodują jego "odrodzenie"? Może początkiem będą rządy nowego prezydenta?*

Salvador 2008 Co powstanie nowego dla Świata, jak się Pluton przewali po jego strukturach? Pluton wejdzie w znak Wodnika, co nastąpi za jakieś 15 lat (w 2023 roku). Poprzednio Pluton przebywał w tym znaku w latach 1777-1799. Może okres ten przyniesie przemiany w ocenie wolności grupowej i indywidualnej, rozwój techniki i nauki i ludzkość dokona jakichś odkryć o znaczeniu nie tylko materialnym, ale i duchowym?* tekst pisany 21.09.2008

godz.10:31


©Krystyna Daca<< więcej artykułów dotyczących Plutona


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.