Sollunari


Analogie astrologiczne Księżyca

Księżyc jest władcą znaku Raka , natomiast w znaku Koziorożca przebywa na wygnaniu. Włada IV domem horoskopowym. Jest wywyższony w znaku Byka, w znaku Skorpiona znajduje się w upadku.

Cykl Księżyca Księżyc jest utożsamiany z macierzyństwem i płodnością. Luna to astrologiczna analogia kobiety, matki, żony, ale też dziecka. To również matka Natura. To woda: oceany, morza, rzeki, jeziora, wszelkie akweny wodne. Cechy: opiekuńczość, wrażliwość, uczuciowość, romantyczność, szczerość. Kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa, emocjami, wspomnieniami, dzieciństwem, wyobraźnią, zmianami, podróżami.


Posadowienie Księżyca w horoskopie wskazuje, jakie uczucia są bliskie człowiekowi, co jest jego "pożądaniem serca", jak nazwał to Grant Lewi. Księżyc wskazuje, co człowiek lubi, czego się boi, jakie są jego potrzeby a także jak reaguje, gdy czuje się bezpiecznie lub w przypadku poczucia zagrożenia. Określa także zdolność człowieka do współpracy z innymi, jego sytuację rodzinną i domową. Dobrze posadowiony Księżyc oznacza szczerego i zrównoważonego emocjonalnie człowieka, zdolnego jednocześnie do współczucia. Pozycja w społeczności, w tym popularność, to także domena Luny. Człowiek z mocno posadowionym Księżycem w horoskopie natalnym ma doskonałą pamięć, ceni pamiątki i historie rodzinne, zajmuje się tradycją oraz wszelkimi przejawami przeszłości, jest patriotą. Pragnie i udaje mu się stworzyć bezpieczny dom. Ma dobrą samoocenę. Kobiety, w horoskopie których Księżyc jest podkreślony beneficznie są piękne, zwracają uwagę księżycowym magnetyzmem, przyciągają wrażliwością, są dobrymi matkami i gospodyniami. W horoskopie mężczyzny pozycja i aspekty Księżyca wskazują na cechy kobiety, z którą właściciel horoskopu pragnąłby założyć rodzinę.

W przypadku złej pozycji Księżyca, człowiek jest zrzędliwy, krytyczny, bojaźliwy, zmienny, kapryśny, leniwy, płaczliwy, popada w samouwielbienie, jest niewrażliwy na cudze cierpienie, nie czuje się pewnie, ma złą samoocenę.

Księżyc symbolizuje lud, naród, społeczeństwo, zgromadzonych ludzi, opinię publiczną, skupiska ludzkie, miejsce zamieszkania, osiedla mieszkaniowe, ojczyznę, rodzinę, domostwo, dom rodzinny, dom własny.

Analogie zdrowotne = żołądek, jelita, płuca, oskrzela, płyny limfatyczne., narządy rodne, piersi kobiece.

Księżycowe instytucje, np.: wszelkie opiekuńcze bądź wychowawcze placówki, szkoły, uczelnie, szpitale, Kościół, fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe, rady mieszkańców, placówki artystyczne.

Karmiąca matka Księżycowe profesje, np.: lekarze, pielęgniarki, psychoterapeuci, przywódcy duchowi, zakonnice, opiekunki społeczne, artyści, wróżbici, uzdrowiciele, rybacy, myśliwi, kucharze i osoby zajmujące się żywnością.

Nów Księżyca = Księżyc w tej fazie oznacza zaczynanie czegoś "na nowo", od początku. Słońce i Księżyc działają razem, w jednym kierunku, gdyż znajdują się w koniunkcji, a zatem wola i potrzeby idą w parze. Jednakże Księżyc (potrzeby, uczucia) jest przytłumiony energią Słońca (wola) jako energią silniejszą, co może wiązać się z sytuacją trudną, w której nie będzie można wyrazić swoich uczuć.

Pełnia = Księżyc w tej fazie jest w pełni oświetlony przez Słońce, toteż mamy większą ochotę na ujawnianie emocji i raczej nie jesteśmy skłonni kierować się zdrowym rozsądkiem. W tej fazie "wypełnia się" to, co zostało zapoczątkowane w fazie Nowiu. Generalizując dla potrzeb sformułowania zasady: jeżeli energia została prawidłowo ukierunkowana, dane zjawisko, proces lub przedsięwzięcie zakończy się pozytywnie. W przypadku niekorzystnych sygnifikacji do Świateł Pełnia może spowodować kumulację złej energii i przejawi się to nadpobudliwością, wewnętrznym rozedrganiem i chaosem uczuciowym.

Wrzesień 2009

© Krystyna Daca<< więcej artykułów dotyczących Księżyca


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.