Sollunari


Mars w biegu stacjonarnym

 

Obecnie Mars jest w biegu retrogradacyjnym. Jutro o godzinie 3:41 w nocy czasu warszawskiego, Mars wejdzie w bieg stacjonarny. Będzie pozostawał w nim niedługo, gdyż już 12 marca o godz 7:46 czasu warszawskiego wejdzie w bieg prosty.

Czym jest bieg retrogradacyjny pisałam już wcześniej, ale powtórzę, że planeta porusza się w okresach retrogradacji w pozornym ruchu wstecznym. Pozornym dlatego, gdyż de facto żadna planeta nie cofa się ani nie stoi. Ruch wsteczny jest obserwowalny tylko z geocentrycznego punktu widzenia, a mianowicie przez obserwatora ziemskiego. Złudzenie ruchu wstecznego spowodowane jest eliptycznymi orbitami planet a także zróżnicowaną prędkością, jaką się poruszają. Zatem Mars lub inna planeta w retrogradacji, przez swoją pozycję na orbicie dookoła Słońca, jest postrzegana przez Ziemian jako planeta cofająca się.

W biegu stacjonarnym planeta jest postrzegana przez Ziemian jako planeta, która stoi. Przyjmuje ona ten rodzaj ruchu zawsze przed zmianą z retrogradacji na bieg prosty i odwrotnie.

W astrologii przyjmuje się, że planeta w biegu stacjonarnym jest bardzo silna. Tracy Marks uważa, że wówczas jest silniejsza nawet pięciokrotnie. Mars w biegu stacjonarnym znajdować się będzie w znaku Lwa i to w pierwszym stopniu kątowym. Mars będzie silny nie tylko z uwagi na to położenie,  ale również dlatego, że znak Lwa jest żywiołem Ognia, a tam Mars dobrze się czuje.

Można będzie zaobserwować lwie popędy Marsa, jego stacjonarny upór, wzrastanie w siłę, nieprzejednanie, postawę nieangażowania się „póki co”, zbieranie sił przed walką, zbieranie się w sobie, bo czekają nas wkrótce wielkie czyny, albo po prostu będzie to chwila koncentracji przed atakiem na wroga.

Faza stacjonarna Marsa wiązać się będzie z negatywnymi przejawami jego energii (np. agresją), jeżeli w horoskopie natalnym mamy źle posadowionego Marsa, w dodatku atakowanego przez malefiki. Natomiast, jeżeli ta planeta jest korzystnie położona w radiks, bez złoczynnych aspektów z malefikami to możemy w tej fazie odczuwać jedynie np. potrzebę koncentracji energii życiowej. Zważywszy wymienione "różne możliwości zainteresowań" energia stacjonarnego Marsa może nam się przejawić w rozmaity sposób, a mianowicie:

Mars stacjonarny per analogiam to może być kierownik budowy-przedstawiciel konserwatora zabytków, który każe wstrzymać prace przy renowacji schodów, bo uzna, że są przeprowadzane niezgodnie ze sztuką. To może być także karierowicz, który z uporem maniaka będzie uwodził kobietę dla spodziewanych korzyści majątkowych itp.itd.

Ogólne tendencje tranzytowe wskazują raczej na pozytywne przejawy energii stacjonarnego Marsa, który przystanie głównie po to, aby powstrzymywać działanie energii półkrzyża Wenus- Saturn-Pluton,  z Plutonem jako planetą na wierzchołku półkrzyża. Będzie wyrozumiale mitygował dążenia tej figury planetarnej, np. w przekształceniach (Pluton) pięknej (Wenus) struktury (Saturn), co objawić się może sprawstwem kierowniczym Marsa przy tych zabiegach.

 

9.03.2010r.

©tekst i zdjęcie Krystyna Daca

zdjęcie:  Perseusz z głową Meduzy/ fot. Florencja 2009<< więcej artykułów dotyczących Marsa


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.