Sollunari


Koniunkcja Wenus-Uran w Rybach

 

Wenus w Rybach jest skłonna do wyrzeczeń, do poświęceń, do ofiarowania się. Co w połączeniu z Uranem w tym znaku otrzymuje Wenus? Nie tylko przyjaźń dość oryginalną lub spowodowaną niezwykłymi okolicznościami, ale także tę energię Urana w Rybach, którą Hajo Banzhaf i Anna Haebler określili jako „występowanie w obronie wolności kroczenia własną drogą zbawienia i podążania za własną wizją”. Analogią do tego pozytywnego znaczenia energii Urana w Rybach jest to zdjęcie obok. Negatywną emanacją tej energii będą –wg cytowanych autorów- tendencje chaotyczne, w tym np. samozbawianie przy użyciu środków odurzających.

Czego poza tym można doświadczyć w trakcie tranzytującej koniunkcji Wenus i Urana w Rybach?

Niektórzy przypisują tej koniunkcji działanie ograniczone do spraw związanych z uczuciem miłości i wskazują na to, że miłość Wenus w Rybach w połączeniu z Uranem nie jest łatwa, doznaje wielu rewolucyjnych zmian, jest nieprzystosowana i kapryśna. Jak to pogodzić z wywyższeniem Wenus w Rybach? Dość łatwo przychodzi nam taki przykład do głowy, a mianowicie jako analogię możemy sobie wyobrazić dziewczynę o tych cechach, która jest idealistką, dość romantycznie i sennie nastawioną do rzeczywistości, ale jednocześnie osobą żądną zmian, skłonną do burzenia starego i budowania nowego związku- właśnie w poszukiwaniu związku idealnego.

Jednakże miłość i uwodzenie to nie jest jedyna analogia Wenus, powiedziałabym raczej, że jedna z wielu. Wenus należy bowiem kojarzyć z harmonią w ogólności, z poczuciem piękna i jego tworzeniem. Wenus z uwagi na swoje władztwo w znaku Byka i w II domu jest planetą odpowiedzialną za sprawy zmysłowe, materialno-ziemskie, w tym finansowe. Z uwagi na wpływy znaku Ryb, koniunkcja Wenus z Uranem w tym znaku, przejawiać się będzie w twórczości, nie tylko rozumianej jako uprawianie sztuk pięknych ale i w działaniach twórczych wszelkiego rodzaju, przynoszących korzyści, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści neptuniczno-jowiszowych. To może być aktorstwo ale i malowanie łódki, pisanie artykułu w Internecie albo pisanie programu komputerowego, planowanie podróży w nieznane lub do odległego kraju „na wariackich papierach”, występowanie w roli przywódcy lub uwodzenie słuchaczy za pomocą środków audiowizualnych, medialnych, itp., itd.

Trzeba też – myśląc o Wenus - pamiętać o związkach z innymi i to związkach natury pozaemocjonalnej, a mianowicie z racji władania przez Wenus znakiem Wagi i VII domem, będą to umowy i kontrakty oraz wszelkie zobowiązania umowne. W połączeniu z energią Urana w znaku Ryb koniunkcja ta może oznaczać zatem rozwiązanie umowy a właściwie z uwagi na wpływ Neptuna wygaśnięcie umowy i to spowodowane zaniedbaniem. Zaniedbaniem czyli np. brakiem oświadczenia woli przedłużenia umowy (w czasie do tego umową przewidzianym), na skutek czego umowa wygaśnie czyli przestanie obowiązywać. "Zaniedbanie w znaku Ryb" jest wynikiem chaosu spowodowanego przez Urana w Rybach. Jednakże czy to będzie rozwiązanie za wypowiedzeniem czy bez wypowiedzenia czy też wygaśnięcie umowy, to skutek jest ten sam: umowa Wenus przestaje obowiązywać za sprawą Urana.

 Przykładem analogii koniunkcji Wenus-Uran w Rybach może być również zerwanie zaręczyn lub zerwanie kontaktów towarzyskich z jakąś osobą lub gronem osób. Przy czym w obu wypadkach neptuniczny i jowiszowy wpływ Ryb wskazuje nam przyczynę zerwania, a mianowicie powodem mogłyby być sprawy ideologiczne , wierność wyznawanym przez zrywającego zasadom moralnym. Uraniczny poryw z uwagi na jego umiejscowienie w znaku Ryb zgodny jest z tzw. prawdą wewnętrzną, która nakazuje zrywającemu tak postąpić. Zerwanie zaręczyn wymaga oświadczenia woli ogłoszonego wszem i wobec, natomiast zwykłe zerwanie kontaktów towarzyskich może być wyjściem z sytuacji po angielsku czyli niepostrzeżenie (Neptun) albo wyrażone metodą faktów dokonanych.

 Uran włada znakiem Wodnika oraz XI domem, a w koniunkcji z Wenus w Rybach może wskazywać na konferencję naukową i związane z tym wenusowe korzyści o wydźwięku neptuniczno-jowiszowym. Narzuca mi się analogia do ostatniej konferencji astrologicznej i zaobserwowane tam postawy wykładowców (Jowisz w Rybach) uwodzących (Wenus w Rybach) słuchaczy swoim wykładem i zawartą w nim autorską ideą ezoteryczną (Uran w Rybach). Uran w koniunkcji z Wenus to otoczenie XI domowe, czyli ludzie tożsami zawodowo lub przyjaciele, związani ze sobą (Wenus) tematyką konferencji.

Przypomnę na zakończenie, że od całości horoskopu natalnego zależy, czy omawiana koniunkcja przejawi się pozytywnie czy negatywnie, wyraziście czy mniej wyraźnie. Pamiętać należy ponadto, że to, co opisuję w „Ciekawych tranzytach” jest jedynie propozycją i przykładem analogii danej konfiguracji planetarnej. Może ona przejawić się na wiele sposobów i to synchronicznie.

 

 

4.03.2010r.

©tekst i zdjęcie Krystyna Daca

zdjęcie: Salvador da Bahia/ fot. Brazylia 2009 

 << więcej artykułów dotyczących Wenus


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.