Sollunari


Saturn w biegu stacjonarnym w Wadze

 

 

Silny Saturn w tranzycie podkreśla negatywy lub pozytywy swej pozycji natalnej. Szczególnie korzystnie jego energia może wpływać na tych, w horoskopie których pozycja zodiakalna i horoskopowa tej planety jest dobra. W przeciwnym wypadku doświadczać można znacznych restrykcji i zaburzeń zapisanych w radix, a spowodowanych nasileniem mocy planetarnej Saturna w tym biegu.

Saturn w Wadze , w pozycji wywyższenia, a więc teoretycznie korzystnie oddziaływującej, wcale nie wiąże się z samymi atrakcjami:

 • w życiu partnerskim czy
 • na drodze kariery
 • - nawet gdy mamy silnego Saturna w radix.

   

  Obie odsłony życia mogą charakteryzować się wieloma przeszkodami i utrudnieniami np. wówczas, jeżeli pozycja Saturna nie jest korzystna w horoskopie naszego partnera lub innych ludzi, z którymi współistniejemy w różnych strukturach. Ten wywyższony sędzia w Wadze będzie co najwyżej sprawiedliwy przy wymierzaniu kary, ale od niej nie odstąpi. I choć karać będą naszego współpracownika, to odbije się to również w jakiś sposób na nas. 

  Działanie silnego Saturna można skojarzyć często z działaniem siły wyższej, której w żaden sposób nie można uniknąć i która pozostaje poza naszym działaniem ale w tej, a nie innej określonej chwili. Nasz wpływ na sytuację rozpocznie się zatem dopiero potem: po zdarzeniu, po przemyśleniu, po cierpieniu - swoim albo ludzi nam bliskich.

  W pozytywnych i korzystnych przejawieniach, Saturn w biegu stacjonarnym zadba o rozwiązanie niewygodnej lub niekorzystnej finansowo umowy, względnie doprowadzi do zamknięcia projektu lub przedsięwzięcia, nad którym ciężko pracowaliśmy przez dłuższy czas. Nacisk w tym wypadku będzie położony na formalny i urzędowy aspekt zamykanych spraw, a w sprawach pozaurzędowych na ostateczny i końcowy ruch odcinający. Przykładem analogii może być otrzymana decyzja administracyjna o nadaniu NIP, bądź o zarejestrowaniu działalności gospodarczej lub informacja z banku o założeniu rachunku bankowego.

  Na niwie relacji społecznych doświadczać możemy-  i to bez względu na zapisy osobiste w kosmogramach- rezultatów zachowań różnych odmian doktorów House'ów. Osobniki takie, w jakiś sposób naznaczone cierpieniem lub niemożnością pełnej realizacji siebie w strukturze społecznej, będą chciały poinformować nas o swojej wersji oceny wydarzeń. Wykażą nam bez pardonu naszą nieudolność, ale niestety im samym nie przyniesie to korzyści. Saturn, niczym Janus,  ma dwie twarze i często dla osiągnięcia swojego celu posługuje się obiema. Potrafi udawać słabego i chromego, albo chowa swoje lęki przed światem, przybierając maskę twardziela i sekutnika. Pozując na profesjonalistę i odgrywając rolę „odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku” chroni siebie przed zranieniem i buduje wizerunek osoby, której nie obchodzi zdanie innych. Zazwyczaj jednak zależy mu na akceptacji ludzkiej, bez której nie osiągnie przecież zaplanowanej pozycji społecznej.

  W sprawach partnerskich tranzyt stacjonarnego Saturna zaznaczyć się może przejściem wzajemnych relacji na nowy etap.

  Dotyczyć to może szczególnie związku, w którym panuje tendencja do autorytarnego stosunku jednego partnera względem drugiego. Saturn w Wadze może być bardzo ograniczający, cyniczny, zasadniczy i oschły. Jego wpływ na drugą osobę przejawiać się może w pouczaniu, strofowaniu albo w wyniosłości. To astrologiczne wywyższenie Saturna w Wadze przejawia się wtedy przez wywyższanie się; w dowodzeniu, jaki to partner jest niedostatecznie mądry, mało opanowany, jak trwoni pieniądze i czego nie dopilnował, a powinien - bo przecież obowiązki są znane i trzeba tylko wziąć się do roboty. Przy aktualnie silnej energii saturnowej można dopiero teraz jasno spostrzec, że nasz bliski zamienił się w wysnobowanego tyrana, który pozjadał wszystkie rozumy, nadmiernie przejmuje się swoją rolą w związku, bądź który dla naszego dobra (czyt. swojego) chce zapakować nas w ramki powinności. Przy czym zazwyczaj zachowania saturnowe dotyczą wad i cech, których nie lubimy w sobie i które dlatego przypisujemy innym, bo sami nie możemy dać sobie z nimi rady. Nasze wady przenoszone w ten sposób na drugiego człowieka lub przypisywane innym tak naprawdę świadczą o nas. Silna energia saturnowa może nam pomóc zauważyć je i zintegrować.

  Saturn sprzyja odkrywaniu swojej własnej siły wewnętrznej, wokół której można budować poczucie wartości. Partner nie będzie nam potrzebny do tego, abyśmy na nim sprawdzali, jak można walczyć z określonymi wadami charakteru. Teraz sami będziemy mogli nad nimi zapanować. Drugi człowiek, na którego przenosiliśmy własne wady i niedoskonałości, nie będzie odtąd traktowany, jako worek treningowy naszych zmagań z psychiką. Zniknie też potrzeba widzenia opozycjonisty w partnerze. Przestanie on także stanowić dla nas jedyne możliwe wsparcie w zmaganiach; zrozumiemy bowiem, że możemy funkcjonować jako własny chłopiec do bicia.

  Oczywiście nie jest to proces nagły, ale obliczony na dłuższy okres czasu. Natomiast w czasie silnej energii Saturna można liczyć na jego inicjację. Związek odtąd zacznie stawać się silniejszy, dzięki temu, że saturnowa odrębność jednostek silnych wewnętrznie będzie mogła tworzyć strukturę. Struktura, czyli np. partnerstwo nie utrzyma się, jeżeli jeden z partnerów będzie chciał zdominować lub podporządkować sobie drugiego, albo kiedy w związku silny będzie tylko jeden z partnerów.

  Znak Wagi żąda harmonii.

  .

  .

  25.01.2011r.

  ©tekst i zdjęcie Krystyna Daca5

   zdjęcie: kamienna głowa Olmeków /fot. Villahermosa, Meksyk 2010

     << więcej artykułów dotyczących Saturna


  << powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
  Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
  Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
  Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
  ZAMKNIJ
  Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.