Sollunari


Wenus w Wodniku

 

 

Planeta Wenus (podobnie jak Uran) rotuje wokół własnej osi w odwrotnym kierunku aniżeli pozostałe planety w Układzie Słonecznym. W astrologii uważana jest za planetę miłości, co wydaje się naturalne w powiązaniu z kierunkiem jej rotacji.

Dla postronnego obserwatora osoba zakochana jawi się jako ktoś zachowujący się dziwnie, jest zamyślony i roztargniony, reaguje nieadekwatnie do okoliczności, żyje w odrębnym świecie. A już trudno być bardziej niekompatybilnym i wystającym z obrazu niż Wenus w Wodniku.

Wenus w Wodniku - używając przenośni-  orbituje wokół upatrzonego Słońca na innych zasadach. Ten astrologiczny ruch sekundarny polega na przywiązaniu uczuciowym do zasad równości, równouprawnienia w związku, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do ambiwalencji uczuć. Wenus w Wodniku nie jest głupia i powierzchowna, wszak Wodnik to znak geniuszy a ponadto jest to znak żywiołu Powietrza, gdzie intelekt ma siłę sprawczą. Wenus zatem w tym posadowieniu przywiązuje wagę do kontaktu mentalnego, więzi tworzą się przez komunikację , nie tylko internetową, ale i werbalną także. W miłości wodnikowej (dziwnym trafem) gra dużą rolę nowoczesna technika i media.

Wenus to także związek, partnerstwo. Nowoczesność w miłości może objawiać się poprzez samodzielność i odrębność w związku. Wenus w Wodniku czuje się dobrze, kiedy nie jest formalnie i prawnie związana węzłem małżeńskim. Ważne jest, aby czuła się wolna i w każdej chwili mogła odejść. Nawet po zalegalizowaniu związku taka postawa jest naturalna.

Często partner Wenus w Wodniku jest w jakiś sposób oddalony, żyje osobno, np. pracuje za granicą i często nie ma go w domu. Albo charakter pracy Wenus w Wodniku polega na częstych delegacjach służbowych. Taki układ partnerski jest dla Wenus w Wodniku do przyjęcia, natomiast dla innych znaków Zodiaku jest to przeciwne naturalnej potrzebie pozostawania w mniej lub bardziej ścisłej symbiozie z druga połówką. Oddzielność w miłości może przejawiać się także w bardziej nietypowych formach, od miłości platonicznej do białego małżeństwa włącznie.

Istotnym elementem miłosnej fascynacji jest wyróżnianie się. Wenus w Wodniku jest niewątpliwie ekscytująca i zaskakująca. Zestaw środków do wabienia jest oryginalny i to prawda, że nikt tak jak ona nie zwraca na siebie uwagi. Przy czym trzeba obiektywnie przyznać, że Wenus w Wodniku umie pokazać się od jak najlepszej strony, co najszybciej zauważy zodiakalny Lew, lubiący lekki dramatyzm w środkach wyrazu a także czuły na zdolności partnerki do zaistnienia w centrum uwagi otoczenia.

Nie pozostanie obojętny na jej inicjatywę również zodiakalny Baran (lub Strzelec), który jej wyjątkowość utożsami z wysokim poziomem energii życiowej, co nie zawsze odpowiada prawdzie, gdyż Wenus w Wodniku z podkreślonym Saturnem a słabym Uranem w horoskopie, wcale taka „obrotna” nie jest.

Z Bliźniętami również możliwe jest porozumienie, szczególnie na niwie intelektualnej. Miłość okazywana jest werbalnie, w rozmowie lub za pomocą pisma. Koresponduje się, wysyła smsy, e-maile itp. i tak okazuje się względy lub zainteresowanie.

Z partnerem z Wenus w Pannie i w Raku Wenus w Wodniku będzie przeżywać stany lekkiej depresji i wiecznego niezadowolenia z jego strony. Obrażanie się, krytykanctwo i żądania wywiązywania się z obowiązków względem rodziny i partnera mogą doprowadzić do samowoli, gdyż Wenus w Wodniku nie toleruje takiego traktowania. Sytuacje, w których wodnikowa Wenus jest do czegoś zmuszana lub nakłaniana, np. za pomocą zwrotów „powinnaś zrobić najpierw to i to”, kojarzą się jej z ograniczeniem wolności. Ponadto z takiej krytyki wynika, że nie jest ona dla partnera wyjątkowa a to już poważne wykroczenie. Natychmiast reaguje ucieczką, wyjściem z układu partnerskiego i szukaniem innej orbity działania. W relacjach z partnerem o silnej energii Panny w horoskopie, Wenus w Wodniku może czasem funkcjonować, pomimo ww. napomnień, bo łączy te znaki sceptyczny stosunek do rzeczywistości. Ponadto Wenus w Wodniku może odpowiadać pewna aseptyczność relacji erotycznych, typowa dla obu znaków.

Z zodiakalnym Skorpionem łączy Wenus w Wodniku umiejętność zauważania szczegółów, wychwytywania w życiu rzeczy ekscytujących, wartych spenetrowania. Oba znaki mają tendencje do badania i przekraczania różnych granic rozumianych jako tabu. Ale Wenus w Wodniku nie zaakceptuje dominacji, manipulacji i zdrady Skorpiona.

Z zodiakalnym Bykiem Wenus w Wodniku zanudzi się na śmierć. Przy czym nie do przyjęcia będzie dla niej jego pasterskie zaganianie do stada i nakazy do beczenia jednym głosem wraz z innymi owcami. Wodnikowa niezależność będzie nakłaniać do oddalania się i robienia wszystkiego po swojemu. Natomiast Byk, chociaż doskonały pasterz to czarnych owiec, wyrywających się stale na wolność nie lubi i sam chętnie z takiej zrezygnuje, mimo niechętnego stosunku do pozbywania się wszelkich dóbr.

Jednakże Wenus w Wodniku przystosuje się do wielu wad ukochanego, gdyż jej tolerancja dla innych jest przykładna i jak żadna inna jest w stanie zrozumieć swojego partnera. Dzięki wyobraźni i wyczuciu potrafi zadbać o związek, uwzględniając również oczekiwania drugiej osoby. Pod jednym warunkiem: Wenus w Wodniku musi być przekonana, że jest kimś wyjątkowym dla partnera.

 

9.03.2011r.

©tekst i zdjęcie Krystyna Daca

zdjęcie: fot. Pretoria, RPA 2010

 << więcej artykułów dotyczących Wenus


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.