Sollunari


Zaćmienie Słońca z 21 maja 2012r.

 

 

W najbliższych 3 miesiącach warto spróbować wykorzystać energię zaćmieniowego nowiu z 21 maja b.r. w taki sposób, aby uniknąć negatywnych skutków jej działania. Najlepiej wykorzystać ją do przeprowadzenia zmian. Kwadratura Słońca i Księżyca do Neptuna wprawdzie generuje (tak, to już się dzieje!) sytuacje niejasne, w których więcej jest marzeń, złudzeń i rojenia na temat planów niż faktycznego działania ale równocześnie skłania do zmiany w myśleniu, do ożywienia intelektualnego, do uruchomienia intuicji. Chociaż w większości wypadków stany marzycielstwa, uleganie fałszywym wyobrażeniom na swój lub cudzy temat oraz zwykłe błędy poznawcze pozostaną ukryte i nieujawnione, to trzeba również liczyć się ze zdarzeniami i z ludźmi z najbliższego otoczenia, którzy - w mniejszym lub większym oszołomieniu i transie - będą błądzić, szukać u nas schronienia i wsparcia. Ważne jest, aby nie ulegać frustracjom, które towarzyszą kontaktom z ludźmi niespełnionymi, depresyjnymi, rozczarowanymi ale spróbować jakoś ukierunkować ich i zainspirować do konkretnego działania.

 

Zmiany zatem powinny iść w kierunku myślenia praktycznego, urealniającego, nastawionego na konkret. Odrzucić jednak należy zarówno postawę nadmiernego konformizmu, zabezpieczania się, oziębłości uczuciowej jak i postawę nadmiernego współodczuwania, postawę uległości wobec cudzego głodu miłości, zainteresowania, opieki, wsparcia czy to emocjonalnego czy finansowego.

 

Rozwiązaniem dla trudnej zaćmieniowej kwadratury Słońca i Księżyca do Neptuna jest działanie z wyczuciem. Wyczuwać warto nowe trendy i otwierać umysł na nowatorskie pomysły innych. Jednocześnie wyczuwania i rozpoznawania wymaga wszelki fałsz i hipokryzja, symptomy chorobowe, labilność zasad etycznych własnych i tych z otoczenia. Prawidłowe wypośrodkowanie postaw zapewnia Saturn R w Wadze, który podczas eklipsy majowej Słońca tworzy kwinkunks z Merkurym i Jowiszem w Byku. Trzeba tylko umiejętnie skorzystać z jego wsparcia: to co chore uzdrowić, co zbędne i nadmiernie ekspansywne przykrócić, no i wykluczyć wszelką egzaltację formą i treścią. Mniej gadania i wiwatowania, mniej kibicowania a więcej skupienia na istocie problemu. Czas sprzyja ludziom wytrzymałym, cierpliwym i wytrwałym.

 

©tekst i zdjęcie Krystyna Daca

27 kwietnia 2012r.<< więcej artykułów dotyczących Słońca


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.