Sollunari


Zaćmienie Księżyca z 15 kwietnia 2014 roku

 

Zaskoczeniom nie ma końca. Informacje aktywizują intelekt w sposób zaskakujący. Nie sposób nadążyć za tempem zmian, wyrobić sobie zdania o wszystkim, co wokoło się wydarza. Bombardowani napływem doniesień z frontu „zabaw" rozmaitych Plutinów nie mamy czasu i sposobności skupić uwagi na prostych, naturalnych czynnościach. Wszystko pędzi z obłędem w oczach i z zamiarem zaspokojenia dość prymitywnych potrzeb. W tym roku wiosenny pęd do rozmnażania ujawnił się znacznie wcześniej, co poniektórym atakując układ limbiczny. A wydawałoby się, że w XXI wieku ludzkość panuje nad pozostałością tzw. „gadziego mózgu", odziedziczonego po zwierzętach z najwcześniejszej ery dinozaurów. Ku zaskoczeniu sporej części świata ludzi przytomnych, gadzi mózg może uruchamiać się i dzisiaj pod wpływem impulsu zewnętrznego, tyle że aktualnie ma on najczęściej postać informacji.

 

Energia eklipsy Księżyca z 15 kwietnia 2014 przestrzega przed nadmiernym emocjonalnym pobudzeniem, przesadnym obnoszeniem się ze swoim statusem społecznym, pochodzeniem, preferencjami, stanem wiedzy i wszystkim tym, co symbolizuje pozycja Jowisza w Raku na ASC do Plutona stacjonarnego na DSC horoskopu eklipsy. Mówi też o tym, iż łatwo o przekroczenie granic poprawności występując w obronie swojego „imperium władzy". Merkury w koniunkcji z Uranem w Baranie i w opozycji do Marsa w Wadze podpuszcza bez przerwy do zachowań pochopnych i gwałtownych reakcji na sytuacje napięciowe i zagrożenia, wydumane i rzeczywiste. Bardzo trudno jest odpuścić sobie i nie reagować. Bardzo ciężko czekać, aż impuls z układu limbicznego dotrze do kory mózgowej, dając szansę na logiczną i sensowną ocenę sytuacji.

 

Energia znaków kardynalnych sprzyja inicjatorom zmian, ładuje ich akumulatorki i prądnice, nieustannie pobudzając do parcia naprzód. To co im przeszkadza jest bezceremonialnie usuwane z drogi, wizja domaga się realizacji, bez względu na koszta. Problem w tym, że jest to wizja zaćmieniowa czyli polegająca na działaniu pod wpływem błędu (Wenus i Neptun). Nic nie jest takie jak się wydaje, informacje są nieprecyzyjne, korzyści są wydumane, uczucia z tym związane są mrzonkami a sens wydarzeń trudny do zrozumienia, uchwycenia albo celowo kamuflowany czym innym. Zagrożenia nie są tak poważne, jak to niusują z otoczenia, pieniądze są palcem po wodzie pisane a informacje wysyłane są w eter pod wpływem impulsu lub zatrzymywane dla siebie- też z tego powodu. Niewiele rzeczy jest pewne poza tym, że Uran zaskakiwać będzie raz po raz i to metodą odpowiadającą jego koniunkcji z Merkurym. Niespodzianki, sensacje, siurpryzy, nieoczekiwane zmiany miejsc, zmiany punktu widzenia, wymuszone jednak działaniem Plutona i odbierane na zasadzie emanacji Jowisza w Raku. Merkury w tej eklipsie kusi i namawia do zrobienia czegoś nietypowego bez jakiejkolwiek causy, w każdym razie nie tak oczywistej, jakby wielu ją chciało widzieć. Działania tego rodzaju mają zaskoczyć przede wszystkim. Ich forma powinna być przesadzona. Celem jest zmylenie i wprowadzenie w błąd, wzbudzenie u innych nie tylko stanu pomieszania ale i lęku. Działania pozorowane wynikają z absurdalnego poczucia osłabienia ego i podejmowane są dla ukrycia słabości. Są niebezpieczne wówczas, gdy trafią do odbiorcy podatnego na manipulacje. 

 

©Krystyna Daca<< więcej artykułów dotyczących Księżyca


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.