Sollunari


JOWISZ W ZNAKU RAKA

 

 

 

Ingres Jowisza w znak Raka nastąpił 26 czerwca 2013r. o godzinie 3:39 czasu wschodnioeuropejskiego (tutaj horoskop). Tranzyt Jowisza przez ten znak trwać będzie do 16 lipca 2014r.

 

Władcą horoskopu jest Merkury stacjonarny w znaku Raka, w domu II, w koniunkcji z Wenus, będącą także pod władzą Księżyca w Wodniku. Jowisz w koniunkcji ze Słońcem w Raku w trygonie do Saturna w Skorpionie i Neptuna w Rybach. Trygon pod wezwaniem Roku Rodziny, ogłoszonego przez najwyższą instancję rządową ale trwający dłużej niż do końca 2013r.

 

Ważne będą wartości rodzinne, nie tylko te finansowe ale przede wszystkim duchowe. I kryzys tych wartości, gdyż Jowisz ze Słońcem znajdują się w opozycji z Plutonem w Koziorożcu. Trzeba będzie zmieniać, przystosowywać się do nowych ról społecznych, do zmienionych warunków bytowych i zrewidować dotychczasowy światopogląd. Odmienność, odstawanie od dotychczasowych wzorców działania i praw społecznych bądź tradycji rodzinnych zapowiada Księżyc w Wodniku. Dążenie do rewolucyjnego przejawiania energii Księżyca wspiera trygon Księżyc- Mars. Mars w Bliźniętach wschodzi i tworzy trygon do MC w Wodniku. Władztwo Marsem przez Merkurego zapowiada walkę o przetrwanie Rodziny, rozumianej bardzo szeroko, a więc: rodziny społecznej, politycznej, partyjnej, religijnej, kulturowej, gospodarczej a zwłaszcza jej struktury.

 

W okresie tranzytu Jowisza przez znak Raka ważne będą te wartości, które są najbliższe naszym najgłębszym potrzebom, symbolizowanym przez pozycję Księżyca w horoskopie urodzeniowym i zapis IV i IX domu. To, co nas jakoś trwale określa w strukturze rodziny, co stanowi prawo krwi, więzy krwi identyfikujące z rodziną, z jej społecznym wizerunkiem. Na skutek nieoczekiwanych zdarzeń losowych przyjdzie zastanawiać się: kim jesteśmy dla rodziny i w rodzinie, czego ona jako twór emocjonalny i strukturalny domaga się od nas i jak to ma się do naszego poczucia stadności rodzinnej. Ważna będzie problematyka osobistych aspiracji społecznych, niekoniecznie zgodnych z zapatrywaniami rodziny. Pozycja Księżyca w horoskopie ingresu Jowisza zapowiada odstępstwo i dezynwolturę, a nawet potrzebę apostazji względem praw, panujących do tej pory w rodzinnych strukturach. Trzeba będzie podczas odstępstw wszelkiego rodzaju zbadać potencjał posiadanych sił do działania w obronie swoich ideałów i potrzeb.

 

Wywyższenie Jowisza to egzaltacja wybraną lub narzuconą przynależnością do jakiegoś ugrupowania, grupy władzy, grupy społecznej lub brakiem tego przynależenia. Problemy rodzić się będą z uwagi na własne wybory a także w wyniku sposobu odebrania roli społecznej przez czynnik zewnętrzny.

Istotna będzie rola kobiety w społeczeństwie, matki, żony, córki, babki, nadmiarowość spełniania się w tej roli, z podkreślonym nadciśnieniem w tym "spełnianiu się".

 

Dalej: egzaltacja nie ominie innej postawy społecznej, jakim jest bycie patriotą, czy uznanie się za reprezentanta pewnej wspólnoty, egregoru. W przejawach tej egzaltacji nie zabraknie ksenofobii, fizycznego nieomal wstrętu do obcych narodowości, ich odrębności w pojmowaniu instytucji rodziny, czy odpychająco odmiennych zachowań kulturowych. Potrzebne społecznie okażą się wszystkie zachowania oznaczające przynależność do wybranej wspólnoty, z piętnowaniem i wybijaniem znaków na czele, tych religijnych i całkiem świeckich. Głównie po to, aby zinstytucjonalizować i uspołecznić winnych indywidualnych niepowodzeń i tym samym uwypuklić i nadać znaczenie własnym osiągnięciom.

 

 

 

©Krystyna Daca

 

 

 

 

 << więcej artykułów dotyczących Jowisza


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.