Sollunari


Zaćmienie Słońca z 13 września 2015

 

 

 

"Diabeł tkwi w szczegółach" - to motyw przewodni nadchodzącej eklipsy Słońca w 21 stopniu znaku Panny (tutaj horoskop). Właściwym dla tej eklipsy jest m.in. skupianie na szczegół, piłowanie mentalne, zbitki umysłowe, nadmierny krytycyzm i przeszkody w swobodnym wyrażaniu myśli. Pozycja Jowisza w Pannie w opozycji do Neptuna w Rybach powoduje nadmierną i przesadną skłonność do dbałości o precyzję, która nie daje oczekiwanych rezultatów. Szczegół nie jest rozwiązaniem, jest nim kontekst, szersze znaczenie sytuacji, zjawiska, problemu, relacji, itp. Trudność właściwego zrozumienia kontekstu wynika z eklipsy Słońca w Pannie. Energia Jowisza dodatkowo wprowadza zatwardzenie umysłowe lub odwrotnie - biegunkę mentalną, twardogłowe działanie według ściśle określonych reguł, brak fleksyjności i rozluźnienia w działaniu z uporem godnym lepszej sprawy, ortodoksyjne zasady postępowania, kołtuńskie i zakłamane wnikanie w problem, który wymaga rozwiązania. Działanie według ściśle określonych przepisów, reguł, grafików, harmonogramów i/lub zgodnie ze wskazaniami urządzeń pomiarowych, komputerów, sond badawczych, aparatów rentgenowskich, manometrów, ciśnieniomierzy, itd. - tylko pozornie posiada cechy właściwego postępowania (czyt. praktycznego, rutynowego, porządkującego), a w rzeczywistości wprowadza w pomieszanie i niepokój. Brak jest jednoczesnego wskazania wyższego sensu działania, uwzględnienia wszystkich uwarunkowań, nakreślenia po co i na co z diabelską zaciętością cyzelujemy drobiazgi, realizujemy coś krok po kroku według starych systemowych prawideł. Zaćmieniowa energia daje szansę dostrzeżenia potrzeby wprowadzenia jakiejś innowacji do utartych norm postępowania, przebrzmiałych metod leczenia czy nieaktualnego stanu wiedzy, które tylko z pozoru wydają się najwłaściwszą metodą postępowania.

 

Eklipsa solarna dopiero zapowiada właściwe rozwiązanie problemu. Jego zwiastunem jest opozycja Merkurego z Uranem w kwinkunksie do zaćmieniowych Świateł, w związku z eklipsą Księżyca, która nastąpi 28.09.b.r. Póki co - czekamy, doświadczamy chwiejności decyzyjnej, niezborności słownej, dysleksji intelektu. Pojawiają się: zachłyśnięcia pracą mózgu w postaci słowotoku, histerycznego dzielenia włosa na czworo, torsji frazeologicznych, prowadzących na skraj szaleństwa niepewności i/lub do niecodziennych i zaskakujących ale pozytywnych doświadczeń psychofizycznych. Tym niemniej Merkury z Uranem jako analogia umysłu nie podrzuca oczywistych wniosków, dających się zaszufladkować stereotypowo; jego koncept nie daje się zdefiniować - istnieje poza wszelką regułą i ograniczeniem, poza klaustrofobicznym lękiem i natręctwem w działaniu. Mimo wpuszczania izotopu do głowy, aby sprawdzić, czy aby wszystko z nią w porządku, sondujący nie mają pewności, czy to, co widzą jest pozorne, czy rzeczywiste. Ten, kto wie, iż cechą Urana jest projekt autorski, pt. "jechanie po bandzie", nie będzie miał żadnych wątpliwości.

 

Merkury podając informację nagłą i niespodziewaną doznaje obostrzeń ze strony rozmaitych strażników teksasu, strzegących stereotypu matrycowych metod działania - co nagle i po diable sprawdzających, czy informacja jest potrzebna, niezbędna i konieczna. Półkwadratura Merkurego z Saturnem daje temu ostatniemu przewagę, uprawomocnioną węzłami Księżyca na osi znaków Waga- Baran, do których pozostaje w trójkącie syntetycznym. Koniec końców próby losy zdyskontuje Saturn, gdyż to on ma właściwe instrumenty pomiarowe, odpowiedni sprzęt i imperium władzy. Tym niemniej innowacyjnego Merkurego nie należy lekceważyć, gdyż jak nikt inny potrafi ustalić prawdziwą przyczynę problemu, ma niezbędne i zręczne środki ku temu, aby wykonać zlecone działania i dostarczyć Saturnowi wyspecjalizowanej wiedzy. Tendencje te mogą zaznaczyć się najintensywniej w relacjach (w szczególności w podróży, w stosunkach pracowniczych, w kwestiach związanych ze zdrowiem), oraz w tym, jak dana relacja sytuuje się w konkretnej strukturze organizacyjnej. Wiele ma to wspólnego z pozycją Ceres i poczuciem bezpieczeństwa, dla zachowania którego trzeba ponieść pewne wyrzeczenia czy zaaprobować ograniczenia, chociaż zalatują frustracją ze strony kwadraturowego Urana. Mimo, iż rewolucyjne rozwiązania problemu ekscytują, a ponadto w tym Ceresowym zabezpieczaniu się siłą znaku Koziorożca tkwi pewien stopień rezygnacji dla działania w imię "świętego spokoju", to świadomość konieczności poddania się narzuconemu postępowaniu dla osiągnięcia wyznaczonego celu i/lub racji wyższej jest nadrzędnym nakazem i potrzebą chwili (trygon Świateł zaćmieniowych do Ceres R pod władztwem Saturna w Skorpionie R).

 

©Krystyna Daca

8 lipca 2015

 << więcej artykułów dotyczących Słońca


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.