Sollunari


Zaćmienie Słońca 1. czerwca 2011 roku

 

 

Zaćmienie Słońca częściowe nastąpi dla linii centralnej 1 czerwca 2011r., o godzinie 23:16 czasu warszawskiego (horoskop).

Władcą horoskopu zaćmienia jest Saturn w Wadze w retrogradacji. Jego wywyższenie w zodiaku daje mu znaczne prerogatywy. Jest silny i na stanowisku a jednak obawia się o swoją pozycję, o wpływy a także o finanse, gdyż włada nim Wenus. Retrogradacja wskazuje na wątpliwości i obawy dotyczące swojego sposobu działania i swojej funkcji.

 

Saturn jest elementem półkrzyża z Plutonem w Koziorożcu (na wierzchołku półkrzyża) i z Uranem w opozycji. Całość konfiguracji nastawiona jest na reorganizację dotychczasowych struktur. To analogia zmian w ustawieniach władzy na szczycie i na przedwyborcze zabiegi w tej mierze. Ze szczytu swego imperium Saturn widzi, jak kruszeje jego autorytet. Co robi? Wszystko, co niezbędne i co wydaje mu się konieczne dla zachowania imperium.

 

Światła podczas zaćmienia znajdują się w trygonie do Saturna: Słońce- któremu grozi zaćmienie- jest w zerowym aspekcie z tą planetą. To daje znaczne ułatwienia w obronie swego pola działania. Zaćmienie jest częściowe, zatem próby obalenia pozycji kogoś znaczniejszego spowodują jedynie zachwianie stołkiem, ale nie upadek.

Zaćmienie w 11 stopniu Bliźniąt wskazuje na pomyłki, na ponoszenie strat (w tym finansowych) oraz konieczność poniesienia odpowiedzialności za działania kogoś innego. W minionym tygodniu można było obserwować konsekwencje różnego rodzaju pomyłek, nie tylko wynikających z prezentacji własnych poglądów (wypowiedź Angeli Merkel o „leniwych Grekach" oraz Larsa von Trier w Cannes o sympatii do Hitlera) ale również ze zwykłego zaniedbania, lenistwa, braku nadzoru nad osobami, z którymi współpracujemy. Przemożna chęć pozostania u steru władzy może nawet ogłupić i w efekcie zwierzchnik zostanie całkiem zaślepiony pewną Wenus (np. szef SLD uwierzył w „polityczne walory" erotycznej tancerki na rurze).

 

Konflikty Saturna w Wadze z pracownikami, usługodawcami i z tymi, na których do tej pory polegaliśmy staną na porządku dziennym również podczas zaćmienia. Merkury jest ich sygnifikatorem i jako władca punktu zaćmienia odpowiada za wszelkie nieprzewidziane i zaskakujące informacje (kwadratura Merkury-Neptun w horoskopie zaćmienia). Błędy Merkurego skutkować będą w strukturze (Merkury w dekanacie Koziorożca) i spowodują działania nagłe i zdecydowane (dwada Barana). Będą skutkować stratami w finansach (Uran w dwadzie Byka) i rozbiciem (Uran) stada (w Byku) oraz koniecznością ograniczenia się w dotychczasowym beztroskim korzystaniu z przywilejów i przyjemności.

 

Sam władca znaku Barana podczas zaćmienia znajdować się będzie w układzie planetarnym z Wenus i z Merkurym i to w III domu Merkurego. Mars w Byku w koniunkcji z Wenus w tym znaku zabiega o własny interes, o własne korzyści i to dość intensywnie. Merkury w Byku w pobliżu Plejad grozi kłótnią, stratami majątkowymi, rozczarowaniami, kłopotami z dziećmi. Pozycja Marsa i jego bikwintyl z Saturnem zapowiada narady w gronie najbliższych, debaty nad sposobem wyjścia z trudnej sytuacji. Będzie rozważana (Saturn) strategia działania (Mars), aby zachować strukturę (trygon Mars- ASC w Koziorożcu).

 

Reasumując: zaćmienie Słońca ulokowane na wierzchołku V domu pod władzą Merkurego wskazuje na problemy we własnym domu (V dom to naturalny dom Słońca), we własnej partii, we własnym otoczeniu. Osoba będąca szefem odniesie straty z tytułu pomyłek, błędów własnych (przez brak nadzoru, nadmierne lenistwo, popędy i koniunkturalizm) oraz cudzych (winne najbliższe otoczenie) i będą to straty w stadzie (np. przejście do innej partii, klient odejdzie do konkurencji, itp.) o wydźwięku finansowym lub zaburzenia poczucia bezpieczeństwa wobec braku jedności wśród współpracowników.

 

Władcą punktu zaćmienia jest Merkury a więc pomyłki będą dotyczyć:

- przekazu, gromadzenia, segregowania informacji, braku wiedzy

- błędów w zapisach umów, pomyłek w dokumentach

- zagubienia dokumentów, ich kradzieży lub utraty w inny sposób

- podróży, tj. zakłóceń w jej przebiegu, awarii środków komunikacji, wypadków i innych zdarzeń o naturze siły wyższej, na wystąpienie których nie można było wpłynąć (np. wybuch wulkanu na Islandii, który uniemożliwi lot samolotem)

- działania lub zaniechania osób trzecich, którym ufaliśmy i którym zleciliśmy nasze sprawy

- nieporozumień powstałych na tle merkurialnym ale z energią Wenus w tle (płeć piękna, amory, finanse, umowy, współpraca z innymi)

- utraty autorytetu naszego i cudzego, gdyż podczas zaćmienia Słońca wszyscy tracą.

 

 

 

25.05.2011r.

poprawione styczeń 2016

©tekst Krystyna Daca

©zdjęcie Bogusz Daca

 

 

 

 << więcej artykułów dotyczących Słońca


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.