Sollunari


Marcowe eklipsy 2016 roku

 

 

 12.03.2016 roku obchodziliśmy 5 rocznicę drugiego

ingresu Urana w znak Barana (horoskop ingresu). Pierwszy nastąpił 28.05.2010r.

 

Uran jest obecnie w półsekstylu do punktu zaćmienia z eklipsy Słońca 9.03.2016r. (horoskop eklipsy)

Natomiast Merkury w pozycji z eklipsy Księżyca z 23.03.b.r. jest w separacyjnej koniunkcji do pozycji Słońca z horoskopu ingresu Urana (horoskop porównawczy). Istotne dlatego, co się obecnie wydarza, jest również znaczenie Marsa z eklipsy Księżyca w trygonie do pozycji Merkurego w ingresie Urana. Pozycje Merkurego w obu horoskopach są w koniunkcji, przy czym istotne jest, że Merkury w eklipsie jest uszkodzony aplikacyjnym spaleniem przez Słońce w orbie 1 stopnia.

 

Mamy do czynienia z ograniczonym rozpoznaniem skutków podejmowanego działania. Myślenie jest w zaniku rozsądkowym. Obserwowalne jest uraniczne odłączenie głowy od reszty ciała, wyłączenie świadomości następstw, wścieklizna mentalna, całkowity amok w działaniu, któremu przypisuje się progresowe intencje i szczytne pobudki. Przyjmowane w egotycznych wizjach postawy społeczne mają wyraźny smak bycia "pawiem i papugą narodów". Nie ma miejsca na wolność słowa, chyba że ma ono postać ksenofobiczną. Epatowanie słowem, fundamentalizm mentalny, ograniczenie słowotokiem, skrajne różnicowanie na wyjętych spod prawa, wyklętych, wybitych w pień - to emanacje energetycznego działania Marsa z eklipsy Księżyca do Merkurego z ingresu Urana w znak Barana.

 

Problemem jest szacunek dla prawa, dla praw większości z uwzględnieniem praw mniejszości, bez omijania tych ostatnich. Czy mniejszość zachowuje swoje prawa czy jest na straconej pozycji? Problemem jest także bycie correct, wobec przemożnej potrzeby zrealizowania egotycznych i świętoszkowatych misji i wizji. Metoda proponowana przez Marsa w Strzelcu (patrz eklipsa) do Merkurego w Baranie (patrz ingres) to karanie za (nie)prawomyślność. Ze wszystkimi przyległościami: utratą pracy, zanikiem więzi społecznych, funkcjonowaniem w atmosferze wewnętrznego i zewnętrznego konfliktu, koniecznością radzenia sobie samemu.

 

Saturn z eklipsy Księżyca znajduje się w sekstylu do pozycji Saturna z ingresu, uruchamiając wywyższone Wagą poczucie odpowiedzialności za przestrzeganie prawa, za bycie w porządku, za pozostawanie w zgodzie z normami społecznymi. Narasta ogólne przekonanie, że sytuacja trąci scenariuszowym kociokwikiem i że wszyscy bierzemy udział w rzeczywistości wyjętej żywcem z filmu Bareji. Wobec tego przeświadczenia rodzi się nadzieja, że musi być jakiś wyższy punkt odniesienia i wyższe poczucie świadomości działania, zgodnie z prawem ogółu, z prawem dotyczącym wszystkich, prawomyślnych i nieprawomyślnych, partyjnych i pozapartyjnych, wierzących i niewierzących - nie tylko z prawem utożsamianym z większością, sprawującą władzę.

 

Gdy już wszystkich mamy dookoła poobrażanych ("Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" reż. S. Bareja), tylko dlatego, że mamy rację, wypada zadać pytanie, czy identyfikujemy się z zaistniałą sytuacją? Czy ona jest moja, świadomie wypracowana? Znaczy, do Bydgoszczy będziemy jeździć a tutaj nie będziemy kupować.

 

Niegłupio byłoby również zastanowić się, jakie są cechy właściwego działania, kiedy racji nie mamy, a sytuacja wymknęła się spod kontroli i nie rokuje nadziei w najbliższej przyszłości. Merkury spalony podczas eklipsy nie jest w stanie dostrzec, że na MC góruje Uran, w trygonie do Saturna. Wolność od błędnego działania zostanie wymuszona przez system, w wyniku decyzji instytucji nadrzędnych, stowarzyszeniowych i sądowniczych, parlamentarnych i towarzyskich, społecznych i środowiskowych. Niezbyt rychliwie ale sprawiedliwie.

 

 

 

 

17 marca 2016r. 

więcej:

http://www.sollunari.pl/p,43,uran-w-baranie

------------------

*Pierwszy nastąpił 28.05.2010r.

 

 << więcej artykułów dotyczących Słońca


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.