Sollunari


Kwadratura Saturn - Neptun

 

Żyjemy w rzeczywistości, która z jednej strony odbiera całkowicie złudzenia i wyobrażenia na znane do tej pory zjawiska i sytuacje a z drugiej tworzy oczekiwania i nowe wzorce zachowań społecznych. Nie sposób pozostać obojętnym wobec niezwykle silnej kwadratury Saturn - Neptun, której energia skupia się i ogniskuje wobec tego, co wydaje się złudzeniem bądź niedościgłym wzorem. Czy narzucanie innym swojej wizji widzenia świata jest iluzją, czy to naprawdę się wydarza za sprawą ludzi, którzy uwierzyli w misję zbawiania świata i kształtowania go według swojego widzimisię?

 

Kłopot z kwadraturą Saturn - Neptun polega również na tym, że jesteśmy spragnieni jakiejś nowej wizji, na której znany nam świat mógłby sie oprzeć i w nią uwierzyć. Czegoś idealnie prostego i zarazem w oczywisty sposób przystającego do naszych aktualnych możliwości i uwarunkowań. To pragnienie wykorzystywane jest przez ludzi władzy, polityki i mediów, proponujących nową religię, jaką jest uduchowiony materializm.

 

Kiedy Saturn tranzytuje przez znak Strzelca a w Koziorożcu przebywa Pluton, odzywają się genetycznie zakodowane wzorce społeczne, wdrukowane i przyjęte na własność. Skłonności zaprogramowane genetycznie uruchamiają się pod wpływem stylu życia i mogą zostać zmodyfikowane w ten sam sposób, a więc podlegają woli. Możemy wybrać, ku czemu się skłaniamy, jakim wartościom Strzelca dajemy upust i na czy skupiamy swoją potrzebę ulegania Neptunowi. To, co robimy, ma znaczenie dla formy obecnie przejawiających się genetycznych predyspozycji, a także dla tych, które ujawnią się w przyszłości.

 

Więc, kiedy myślisz, że nie możesz zatrzymać swoich uczuć, nie panujesz nad emocjami lub nie możesz się powstrzymać przed wyrażeniem swojej wizji, idealnej i zasługującej na spełnienie - zastanów się, czy niesie ona ze sobą dobro, czy ktoś poza tobą będzie bardziej szczęśliwy (bo o to chodzi) - słowem: czy ulegając swojej wizji, "masz Słońce w kieszeni"*.

 

 

28.06.2016

©Krystyna Daca

*I can't stop the Feeling" Justin Timberlake

 

 

 << więcej artykułów dotyczących Saturna


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.