Sollunari 

 

Uaktywniający się niebawem (8.10.2016r.) sekstyl Jowisz w Wadze - Saturn w Strzelcu - według orby 6 stopni kątowych dla sekstylu - zapowiada konieczność opowiedzenia się po tzw. słusznej stronie.

 

Oznacza to podjęcie konkretnych działań w następstwie decyzji, o niebagatelnym ciężarze gatunkowym w wymiarze społecznym (recepcja mutualna Jowisza z Saturnem poprzez znak (z uwagi na wywyższenie Saturna w Wadze). Podczas aktywności tego sekstylu niezbędne będzie zapytać samych siebie i dowiedzieć się, jaki mamy pogląd/ światopogląd na ważne problemy społeczne, a także, jakiemu systemowi wartości hołdujemy. W tym czasie będą stawiane przed nami zadania, których nie będzie można zaniechać, a więc z rodzaju tych niezbędnych i nie do odrzucenia. Ich wykonania nie będzie można odmówić, będą bezwarunkowo terminalne, ostateczne i obciążone rygorem natychmiastowej wykonalności, także często narzucone odgórnie, bez naszej inicjatywy - na podstawie prawa lub z nakazu systemu.

 

Sekstyl Jowisz - Saturn zawiera w sobie również wezwanie i wskazanie dla rozwoju duchowego. Stanowi ułatwienie i praktyczne przejawienia tej energii będą bardziej wyraziste i łatwiejsze do realizacji. Z inspiracji kwinkunksu Jowisza z Neptunem pochodzi wezwanie do naprawy moralnej. Z kwadratury Saturna z Neptunem pochodzą wątpliwości, czy aby sny o potędze nie są śnione na jawie. Powstający na bazie tej kwadratury przymus oczyszczenia się światopoglądowego prowadzić może do ryzykownej gry z losem (Neptun w koniunkcji z Węzłem Południowym Księżyca), do stawiania wszystkiego na jedną kartę. Może uszkodzić nasz system samooceny, samopostrzegania i samoświadomości. Na krysztale samozadowolenia powstanie rysa, której kiks prowadzić może albo do samouzdrowienia albo do dalszego samookaleczania duchowego i moralnego. W rezultacie końcowym także do deprecjacji indywidualności i tożsamości społecznej i osobistej.

 

Dylematy moralne, z którymi będzie trzeba się uporać, mogą pojawić się po raz pierwszy albo już kolejny raz, jeżeli do tej pory nie zostały urzeczywistnione, nie przepracowane, nie zintegrowane w świadomości. Możemy wielokrotnie pytać siebie, jakie wartości duchowe są nam bliskie a nawet czy w ogóle mamy jakiekolwiek zdanie na temat swojego poziomu duchowego.

Przed nami trudne wybory i samookreślenie się, pytanie, czy jesteśmy tzw. kryształowego charakteru, czy może coś wymaga naprawy, jak jesteśmy postrzegani społecznie i środowiskowo, kto ma prawo do stanowienia o naszym losie.

 

Sekstyl Jowisz - Saturn przestanie być aktywny (wg orby 6 stopni) dopiero 13.03.2017r. podczas retrogradacji Jowisza w Wadze. Kwinkunks Jowisza z Neptunem zaś dn. 12.11.2016r. Najwcześniej rozluźni się kwadratura Saturna z Neptunem (do orby 5 stopni), gdyż już 1.11.2016r. Istnieje więc korzystna kolejność przejawiania się energii planetarnej: najpierw runą iluzje i związane z tym pomieszanie oraz opętanie decyzyjne, następnie jest szansa na korzystne uzdrowienie i krystalizację świadomości, po to, aby urzeczywistnić właściwy nam samym (tożsamościowo) system wartości moralnych, prawnych i duchowych.

 

 

 

 

                                                                                                                                                         Krystyna Daca

 

3-4.10.2016r.

 

 

 

witryna ©Sollunari działa 2009-2017

 

©wszelkie prawa autorskie zastrzeżone na rzecz Krystyny Dacy/  kopiowanie tekstów, zdjęć lub ich części oraz umieszczanie na innych portalach czy publikowanie w inny sposób - tylko za zgodą właścicielki /działania sprzeczne z tym zastrzeżeniem są naruszeniem praw autorskich i podlegają ochronie prawa 

 

                                                                                                                                                                                                                                                           
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.