Sollunari

Starybosman: "Prawda jest kwestią formy"

 

Recenzja

 


W rozdziale 12 " Rzeczywistej astrologii " ( wyd. KOS, Katowice 2008) jej autor, John Frawley, przedstawia zasady astrologii mundalnej na przykładzie miasta Coventry.

 

Zdaniem Autora obraz zniszczeń był już widoczny w chwili koniunkcji Jowisza i Saturna w dniu 10 września 1921r. o godz. 4.14 GMT. Frawley przedstawia też radix Coventry utrzymując, że prawa miejskie nadano 21 stycznia 1345r. o godz. 12.00 GMT. Załączając horoskop ingresu Słońca w znak Barana (21 marca 1921r., godz. 3.51 GMT), dodając do tego plastyczny opis domów oraz planet i nakładając całość na progresję horoskopu III Rzeszy na dzień 15 listopada 1940r. (atak na Coventry) dochodzi do wniosku, że wszystko zostało skrupulatnie zapisane w aspektach planet, prawie 20 lat wcześniej. Całość zamyka pełnia Księżyca, która miała miejsce 15 listopada o godz. 2.23 GMT. Jak to ładnie ujmuje Frawley - bombardowanie było przeżyciem głęboko mistycznym.

 

Czytałem ten rozdział wiele razy, a za każdym pogłębiały się moje wątpliwości, by wreszcie stwierdzić, że jest tu jakaś manipulacja. Zacznijmy od daty nadania praw miejskich Coventry. Wg tradycji: Leofric III, hrabia Mercii, lord Coventry, w 1043r. założył opactwo benedyktyńskie. Prawa miejskie nadano w 1153 roku. Tak podają sami Anglicy. W 1345 roku Coventry było czwartym pod względem wielkości miastem w Anglii. Nie wiem, czym się kierował Autor przyjmując, że Coventry prawa miejskie otrzymało 21 stycznia 1345r. Zatem radix zamieszczony w książce jest "odmłodzony" o 200 lat. Widocznie miało to jakiś cel.

 

Zdecydowanie nie przemawiają do mnie argumenty o tym, że winę za zniszczenie miasta ponosi ingres Słońca, koniunkcja Jowisza z Saturnem, zaćmienie Słońca przed wybuchem wojny oraz pełnia Księżyca w dniu nalotu bombowego. Coventry zostało zniszczone na wyraźne życzenie Anglików, a w szczególności ich premiera, Winstona Churchilla. Historia nie kłamie. Planety nie kłamią także, jeśli są obiektywnie ocenione.

8 listopada 1940r. obchodzono w Monachium kolejną rocznicę tzw. puczu monachijskiego z 1923r. Nie było dla nikogo tajemnicą, że w piwiarni Loewenbraeukeller wódz wygłosi kolejne płomienne przemówienie do starej nazistowskiej gwardii. W głowach angielskich sztabowców zrodził się pomysł zamachu na Hitlera. Wysłali więc 30 swoich bombowców nad miasto, celem zniszczenia piwiarni i wodza też. Ten jednak opuścił lokal 1,5 godziny wcześniej zanim pojawiły się brytyjskie bombowce. Owszem, trafili w piwiarnię, zniszczyli okoliczne domy i sklepy. I to wszystko. Niemcy zapowiedzieli odwet, znany pod kryptonimem "Sonata Księżycowa".

 

Anglicy chwalą się, że już 12 listopada znali wszystkie plany tej operacji, związanej z nalotem na Coventry (14 listopada), Birmingham (19 listopada) oraz Wolverhampton (28 listopada). Dodać trzeba, że Birmingham nie ucierpiało, gdyż zastosowano dość skuteczne środki zaradcze, a do Wolverhampton bombowce niemieckie nie poleciały, bo Niemcy mieli wiadomości, że utworzono powietrzne pole minowe. Odpada więc lansowany argument, iż Coventry położono na ołtarzu ofiarnym, by nie zdradzić faktu posiadania Enigmy (niemiecka maszyna szyfrująca). Co więcej, Anglicy przygotowali operację "Zimny prysznic", celem której było zaatakowanie niemieckich lotnisk w Holandii i Francji, skąd miały startować niemieckie bombowce na Coventry. Otóż Churchill na nic nie pozwolił. Więcej - zakazał jakichkolwiek działań obronnych Coventry. W ciągu 10 godzin nalotu, od godz. 19.10 GMT, przy pełnym zaskoczeniu mieszkańców, 449 niemieckich samolotów zrzuciło ok. 150 tysięcy ładunków zapalających, ok. 1.400 ton bomb burzących oraz 130 min na spadochronach, by zniszczyć ujęcia wodne. Niemcy stracili JEDEN samolot. Ponoć RAF tej właśnie nocy dokonał 165 lotów nocnych, ale piloci angielscy zgłosili tylko SIEDEM nadlatujących bombowców. Zważmy - noc bezchmurna, widoczność doskonała, a zatem za sterami nocnych myśliwców angielskich siedzieli ślepcy i ostatnie ofermy?

 

Frawley utrzymuje, że był to najbardziej niszczący pojedynczy atak bombowy na miasto w czasie II wojny światowej. Wojna zawsze jest barbarzyńska (nawet jeśli odbywa się pod hasłem misji pokojowej), ale twierdzenie, że tylko Niemcom można przypisać zmasowane naloty na bezbronne miasta Anglii, jest fałszowaniem historii i wybielaniem Anglików. Fakty są szokujące w wymowie. Na Berlin Anglicy zrzucili 360 razy więcej bomb niż Niemcy na Coventry, na Kolonię - 270 razy więcej, na Hamburg - 200 razy więcej. Masa bomb angielskich w stosunku do niemieckich zrzuconych na Coventry ma się jak 310 do jednego. Hamburg zniszczono w nalotach opatrzonych jakże wymownym kryptonimem: „Operacja Gomora". To mówi wszystko. Apokalipsa Drezna w lutym 1945r., bombardowanie uciekinierów, w sytuacji, gdy nie było tutaj ani wojsk, ani zakładów zbrojeniowych jest przerażająca. Na 15 km kwadratowych zniszczono wszystko.

 

Aby nie było wątpliwości - każde bombardowanie miasta jest zbrodnią. Twierdzenie, że kiedy Anglicy posyłają swoje bombowce to jest "cacy", natomiast jak to robią Niemcy, to jest to "bebe do kwadratu" nie daje się obronić. Utrzymywanie, że Coventry musiało zostać zniszczone przez aspekty planet i zjawiska astronomiczne jest nie do przyjęcia. Nawet dla kogoś, kto lubi astrologię, w szczególności mundalną. A swoją drogą, jeśli ktoś posiada egzemplarz "Rzeczywistej astrologii" niech spróbuje wykreślić radix Coventry wg danych wskazanych przez Frawleya. Choćby piruety kręcił - nie da rady. Dopiero jak się wpadnie na pomysł (Muzie stokrotne dzięki), że nie jest to 12 w południe, ale 12 w nocy i doda jeszcze 2 minuty (czyli czas 0.02 GMT) to horoskop 7 na str. 222 przybierze postać prezentowaną przez Autora. Anglicy zawsze muszą coś zrobić po swojemu, czyli inaczej niż wszyscy.


Kłamstwo najpierw obiega świat, a dopiero po jakimś czasie prawda zaczyna szukać butów. I wcale do tego nie potrzebuje przeżycia głęboko mistycznego.

 

Starybosman

11.10.2011r.

Publikacja 12.10.2011r.

 

 

©Starybosman

 

 

Źródła:

A. Cove Brown - "W służbie kłamstwa. Wojna szpiegów", Wydawnictwo Sensacje XX wieku, Warszawa 1997

B.Kozłowski - "Zbombardowanie Hamburga"

D.Irving - "Drezno. Apokalipsa 1945", Wydawnictwo L&L, rok wyd. 2004

pl.wikipedia.org - →Coventry

pl.wikipedia.org - →Pucz monachijski; zamachy na Hitlera,

www.sww.w.szu.pl/bitwy/coventry.html →bombardowanie Coventry

pl.wikipedia.org - →operacja Gomora

pl.wikipedia.org - →burza ogniowa

pl.wikipedia.org- →X-Geraet

 

Dodaj komentarz
Komentarze
dziadekzly 2016-08-21, 00:50:40 2016-08-22

Witam

W polskiej wikipedii poczytać o angielskim mieście to raczej symbolicznie. Data podana w książce Frawleya jest poprawna. Odnośnik do wikipedii w języku angielskim, strony miasta Coventry o jego historii. W 1345 nadane zostały prawa miejskie przez króla, podpisany dokument. "On the 20th January 1345 Coventry's status was confirmed by the granting of a Royal "Charter of Incorporation" by King Edward III" Fakt, nie jest to 21 styczeń, może król przyjechał 20 a 21 podpisał kwit. Trudno orzec, jednak jeden dzień to nie 200 lat.

http://www.historiccoventry.co.uk/history/history.php#city

https://en.wikipedia.org/wiki/Coventry#History

Co do bombardowania jako mistycznego przeżycia to przecież czytając ten rozdział bez wyrwania go z kontekstu całej ksiązki jasnym jest, że autor wyśmiewa się z współczesnej, modnej astrologii, która min. bierze pod uwagę Neptuna, Urana i Plutona. Argumentując, że skoro nie odbijają światła widocznego gołym okiem to ich wpływ jest tak znaczący jak któregoś z setek asteroidów. Już większy wpływ przypisałby księżycom Jowisza, ale to już nie temat komentarza. Także te porównanie jest sarkastyczne, ewidentnie. Swoją drogą jednak umieszcza symbole tychże planet w wykresach.... Ale to już nie ten temat.

 

Najlepszego!

Dziadek

Komentarzy: 1
Dołączył/a: 2016-06-15
Dodaj komentarz

<< spis artykułów   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.