Sollunari

fot. 2009 ©Krystyna Daca


BYK

 

Władcą znaku Byka jest Wenus. W znaku Byka Księżyc jest wywyższony, a Mars i Pluton są na wygnaniu. Uran w Byku ma status upadłego czyli działa słabo a jego energia łatwo ulega zniszczeniu.

 

Znak Byka jest znakiem żywiołu Ziemi, o jakości stałej, znakiem żeńskim, zwierzęcym.

Zodiakalny Byk stara się wykorzystać wszystkie nadarzające się w życiu szanse na zapewnienie sobie materialnego komfortu i bezpieczeństwa emocjonalnego. Jedno ma ścisły związek z drugim i jest celem życiowym. Celem jest także wzięcie w posiadanie i doglądanie dobytku niczym dobry gospodarz. Byk poznaje i zdobywa świat za pomocą zmysłów. Wenus władająca Bykiem skłania do umiłowania harmonii i sztuki, ale raczej użytkowej, praktycznej, np. widocznej w garderobie noszonej na co dzień czy w wyposażeniu wnętrza.

Prawdą jest, że zodiakalny Byk jest zazwyczaj miły, łagodny, spokojny, wytrwały. Aby czuł się szczęśliwy jego wszystkie zmysły powinny być zaspokojone.

Wzrok- zapewnia mu doznania estetyczne i Byk docenia piękne otoczenie, cudzą urodę, harmonijnie zbudowaną sylwetkę i tzw. prezencję. Sam ma zdolności artystyczne i często wykonuje zawód związany ze sztuką, choć nie zawsze artysty malarza, aktora lub pisarza. O swój wygląd dba także, za wyjątkiem sylwetki, gdyż to kłóci się z rozkoszami podniebienia, a te - jak wiadomo - powodują otyłość. W wyglądzie zewnętrznym dużą rolę pełni ubranie, które powinno być markowe lub co najmniej porządne i pewnego pochodzenia. Gust Byków w tej mierze jest raczej konserwatywny. Byki to gadżeciarze - noszą drogie zegarki, markowe okulary, buty, pióra, torebki, paski.

Smak- ten zmysł u Byka jest zaspokajany w pierwszej kolejności, co nie jest niczym dziwnym z uwagi na wywyższenie Księżyca w tym znaku. A więc egzaltacja jedzeniem jest częsta i dlatego Byki są dobrymi restauratorami.

Słuch- jest niezbędny do napawania się muzyką oraz do jej wykonywania, gdyż Byki są znakomitymi śpiewakami.

Węch – wyostrzony jest u Byków na piękne zapachy i to sprawia, że nie tylko Byczyce ale i Byki zlewają się nieustannie perfumami.

Dotyk- jest domeną Byków. Ludzka cielesność jest ważna i Byki dotykają innych, mają taką potrzebę wewnętrzną. Ich dotyk jest delikatny i jednocześnie ma charakter posesywny, tak jakby dotknięcie czegoś oznaczało tym samym objęcie w posiadanie. Kiedyś w sklepie widziałam napis: „towar macany należy do macanta”. Niewykluczone, że napisał to zodiakalny Byk, a jeżeli nie, to na pewno zgodziłby się z tym. Umiejętność „dotykania” sprzyja zawodowi masażystki, w którym zodiakalne Byczyce są bardzo sprawne.

Byki asekurują się w życiu i ustawiają się w nim jak najbardziej wygodnie. Wykorzystują do tego znajomości, które mogą się przydać a także przyjaźnie. Z przyjaciółmi Byk przede wszystkim chce czuć się bezpiecznie, chce tworzyć z nimi więź, spędzać miło czas a w razie czego chce móc skorzystać z ich wsparcia. Byk jest stały w przyjaźniach, tak jak w każdych stosunkach umownych, w tym w związkach partnerskich, których dogląda i pielęgnuje jak ogrodnik. Byk doskonale rozumie , jakie znaczenie ma stado w znaczeniu wspólnoty interesów lub grupy społecznej lub politycznej, dążącej do wspólnego celu . Byk posiada stałą grupę przyjaciół, których „zagania” niczym pasterz owce, aby trzymały się stada i nie rozbiegały się na boki. Pilnuje ich, gdyż są one częścią jego dobytku, który posiada. W sytuacjach konfliktowych, rozgrywających się w jego otoczeniu zachowuje spokój, nie angażuje się, dopóki sprawa nie dotyka go osobiście, np. gdy para przyjaciół się rozstaje, z każdym z nich zachowuje poprawne stosunki w myśl zasady „potulne cielę dwie matki ssie”. Wierność i pewność w małżeństwie jest dla niego ważna i rzadko zmienia partnera. Nagłe zauroczenia nie zdarzają mu się, chyba że w horoskopie ma silnie podkreślony żywioł Ognia.

Cechuje go ogólna powolność w działaniu, akceptuje zmiany tylko wtedy, gdy są konieczne. To Byk jest największym rutyniarzem w Zodiaku. Upiera się przy wypracowanych, starych schematach postępowania. Zmiana jest sprzeczna z jego filozofią gromadzenia i zabezpieczania tego, co się zdobyło. Raz wypracowanego poglądu na daną sprawę nie zmienia. Jeżeli jest zmuszony do rewizji poglądów robi to z ociąganiem i niechętnie. Po pewnym czasie wraca do tego, co było i obstaje przy swoim zdaniu. Nie lubi rozstawać się z dobrami materialnymi, chętnie je gromadzi. Z tego powodu jest dobrym bankierem, zarządcą nieruchomości, ubezpieczycielem, kolekcjonerem. Bywa zazdrosny o cudzy stan posiadania. Nie jest kłótliwy, ale gdy już wpadnie w złość, rusza rozjuszony do ataku na przeciwnika nastawiając rogi. Wtedy nie da się go już zatrzymać. Wkrótce jednak uspokaja się, gdyż niechęć do awantur przeważa.

 

Znane zodiakalne Byki:

Jan Paweł II ur. 18 maja 1920r. godz. 17:03 Wadowice

Immanuel Kant ur. 22 kwietnia 1724r. w Królewcu

Henryk Sienkiewicz ur. 5 maja 1846r. w Woli Okrzejskiej

Władysław Reymont ur. 7 maja 1867r. w Kobielach Wielkich (obecnie woj. łódzkie)

Gustaw Holoubek ur. 21 kwietnia 1923 w Krakowie

Donald Tusk ur. 22 kwietnia 1957r. w Gdańsku

George Clooney 6 maja 1961r. Lexington Kentucky USA

Pierce Brosnan ur. 16 maja 1953r. w Navan w Irlandii

Sofia Coppola ur. 14 maja 1971r. Nowy Jork USA

Alicja Bachleda – Curuś ur. 12 maja 1983 w Tampico, w Meksyku

 

24 kwietnia 2010r.

©tekst i zdjęcia Krystyna Daca

 

 

 
<< spis artykułów dla znaku: Byk   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.