Sollunari

Rio de Janeiro 2008 fotoˆKD


LEW

 

Władcą znaku Lwa jest Słońce. W tym znaku Saturn i Uran są na wygnaniu, a Merkury w upadku.

 

Znak Lwa jest znakiem żywiołu Ognia, o jakości stałej, znakiem męskim, zwierzęcym.

Zodiakalnego Lwa cechuje dostojeństwo, trochę teatralne ale to niczemu nie szkodzi, a wręcz przeciwnie tak jest dobrze, że władca ma taką zdolność wzbudzania posłuchu samą postawą, bo nie byłoby efektu i ucierpiałby na tym majestat. Lew przyjmuje postawę wyprostowaną, głowa jest zawsze podniesiona, chód swobodny ale nie pośpieszny. Zodiakalny Lew nie chodzi, nie biega ale kroczy z przepełniającą go godnością.

Efekciarstwo, przerost formy na treścią, galanteria słowna, manieryzm są potrzebne Lwu, aby zachować pozory, iż jest władcą absolutnym. To oczywiście skrajne przejawy zachowań Lwa, wynikające z zamiłowania Lwa do pewnej przesady w traktowaniu swojej osoby.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Lew jest jak Słońce – wszyscy potrzebują go, aby żyć, rozwijać się, rozmnażać. Bez Słońca byłoby to niemożliwe.

Lew świeci przykładem, całą swoją postawą życiową jest dla innych wskazówką. Jego szczerość, prostolinijność i zaangażowanie w edukację innych jest naturalne. Taka jest natura zodiakalnych Lwów, że „są na świeczniku” i cokolwiek by w życiu nie robili, to zawsze zostaną wybrani przez innych na funkcję kierowniczą. To samo się narzuca. Lew nie zabiega o to zbytnio, on wie, że taka rola jest mu przypisana przez przeznaczenie i czuje się do tej roli powołany. Powołanie wiąże się zawsze z pewną nadgorliwością. Nadgorliwość Lwa w sprawowaniu władzy jest czyniona w dobrej wierze, ale nie wszyscy sobie to uświadamiają. Niektórzy uważają, że kierownictwo Lwa nie jest im do niczego potrzebne. Ale wystarczy krótki czas nieobecności Lwa a otoczenie nagle zauważa, że brak słońca mu nie służy oraz że bez ciepła i życiowej energii Lwa nie da się żyć a tym bardziej rozwijać.  Nic zatem dziwnego, że w pewnym określonym zbiorze ludzi zodiakalne Lwy będą bardzo wyraźnie widoczne a ich brak kojarzyć się będzie innym ludziom  ze stanem chorobowym.

Lwy rozdają światło. Światło to stanowi nie tylko królewska postawa, ale i wiedza. Lwy są mądre i w tej mądrości jest coś saturnowego, jakaś odpowiedzialność za innych. Słońce to m.in. analogia ojca w horoskopie. Lew ma taki ojcowski stosunek do innych, których traktuje jako swoich podopiecznych i potencjalnych „oświeconych”- dzięki niemu rzecz jasna. Dla Lwa wszystko jest jasne jak Słońce, w czym jest podobny do Barana, który także rzadko ma jakieś wątpliwości. Do Strzelca zbliża Lwa rola nauczyciela, którą przyjmuje na siebie chętnie i dlatego władanie innymi przychodzi mu tak łatwo.

Lew potrzebuje dworu, adoracji. Jego działania na rzecz innych powinny być docenione, w przeciwnym bowiem razie Lew czuje się pominięty i urażony w swej dumie. Lwa zatem trzeba chwalić, co również powinno być naturalne a czasem nie jest. Kiedy postawa Lwa jest przejawiana na łonie rodziny (bo nie każdemu Lwu pisane jest królowanie nad ludem) to członkowie tego stadła powinni dostrzegać wyjątkowość Lwa i okazywać mu szacunek. Lew wówczas przejawia swoje najlepsze cechy, nie przynależne żadnemu innemu znakowi zodiaku. Jest nie tylko mądry i myśli nieustannie o tym, co zrobić, aby jego poddani byli szczęśliwi, ale jest również wspaniałomyślny i to na granicy świętości. Wybacza najgorsze przewiny innych, daje im rozgrzeszenie i powoduje, że powstają do życia z najgorszych uwarunkowań –pod warunkiem uznania jego przywództwa. Dopieszczony Lew jest łagodny, jego mowa jest łaskawa, siła wspierania ogromna i nikt nie jest w stanie cię skrzywdzić, nie narażając się przy tym na kły, pazury, gniew i ryk Lwa. W obronie słabszych -a szczególnie dzieci- Lew zamienia się we wszechmocnego boga, ma złotą zbroję , smoczy oddech i zieje ogniem. Jeżeli zaś „dzieci” są niedostatecznie wdzięczne, oddane i nie okazują uczucia Lwu, to Lew potrafi odgrywać się teatralnymi mowami i gestami, podkreślając swoje zasługi i uwypuklając złe postawy otoczenia.

Zodiakalny Lew jest jak sołtys.

„Sołtys siedzi wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada”- tak Kargul opisywał Pawlakowi swoje samopoczucie, kiedy lecieli razem do Ameryki. Siedząc w samolocie Kargul czuł się bowiem jak sołtys.

Czy to prawda?

Kargul był trochę złośliwy, ale i racja w tym pewna jest. W czasach współczesnych przedstawiciele władzy najwyższej to typ „malowanego króla”. No i na królewski tron sami się wdrapują, bez względu na predyspozycje, odpowiedzialności unikając. Tytuł "króla" i splendor z tą pozycją związany wymaga zaangażowania Lwa w sprawy jego ludu. Nie jest dobrze, kiedy Lew jest leniwy i zamiast rozdawania "wiedzy i oświaty" zajmuje się opieką nad samym sobą bądź zadowala się samym tytułem. Ludzie potrzebują władcy, który będzie im mówił, co mają robić, lub wskazywał , co jest ważne a co nie, jaką drogę w życiu wybrać oraz oczekują, że Lew zaryczy ostrzegawczo, zanim skręcą w koperczaki albo na inne manowce. Brak ryku Lwa w otoczeniu powoduje, że na sawannę wkrótce wtargnie bezhołowie a miejsce Lwa zajmie młody lew, może nawet silny ale nie tak mądry. Zanim jednak znajdzie się następca, lud będzie musiał znosić walki i przepychanki młodych lwów, walczących ze sobą zajadle, bo "gra warta świeczki", gdyż o tron idzie. W czasie owych konkurów, nieudolnych namiastek porykiwań i pokazów siły młodych, wiele razy oberwie niewinny poddany. Toteż niezwykle ważne jest, aby władca Lew był odpowiedzialny za swoich poddanych i ustępował miejsca następcy w czasie do tego właściwym.

 

Znane Lwy:

Władysław Anders ur. 11 sierpnia 1892r. Błonie (obecnie woj. łódzkie)

Janusz Korczak, ur. 22 lipca 1878r. w Warszawie

Coco Chanel, właśc. Gabrielle Bonheur Chanel ur. 19 sierpnia 1883r. w Saumur, Francja

Stefan Starzyński, pseudonim Lew ur. 19 sierpnia 1893r. w Warszawie

Barack Obama ur. 4.08.1961r. godz. 19:24 Honolulu,stan Hawaje, USA

Beata Tyszkiewicz ur. 14 sierpnia 1938r. Wilanów

Julia Hartwig ur. 14 sierpnia 1921r. w Lublinie

Robert Redford ur. 18 sierpnia 1936 r. w Santa Monica, stan Kalifornia, USA),

Whitney Houston ur. 9 sierpnia 1963r. w East Orange, stan New Jersey, USA

Charlize Theron ur. 7 sierpnia 1975r. w Benoni, RPA

 

17 maja 2010r.

©tekst i zdjęcia Krystyna Daca

 
<< spis artykułów dla znaku: Lew   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.