Sollunari

Ryby - opis podstawowy znaku

foto©Krystyna Daca


RYBY

Władcami znaku Ryb są Neptun i Jowisz. Merkury jest w tym znaku na wygnaniu ale Wenus ulega wyniesieniu.

 

Znak Ryb jest znakiem żywiołu Wody, o jakości zmiennej, znakiem żeńskim, niemym, zwierzęcym, podwójnym, płodnym.

 

Zodiakalne Ryby są medialne i nie tylko przepadają za wzniosłym i pięknym (Jowisz) obrazem (Neptun) rzeczywistości, ale również potrafią same stwarzać wokół siebie taką medialną rzeczywistość. Są twórczy, wrażliwi, intuicyjni, kierują się zawsze jakąś wizją, dla której gotowi są do poświęceń. Celem życiowym jest wypełnienie misji lub zrealizowanie wizji. Jaka ona będzie, to określa umiejscowienie znaku Ryb w kole zodiakalnym, również aspekty Słońca w szczególności z władcą horoskopu, a także położenie i aspekty władców znaku Ryb i obsadzenie XII domu horoskopowego.

Opinia, że ludzie spod znaku Ryb są zimni jest nieprawdziwa, ale często zdarza się, że zodiakalne Ryby mają zimne dłonie i stopy, często lekko wilgotne. W wyglądzie zewnętrznym zwracają uwagę duże i/lub załzawione, lekko wyłupiaste oczy. W fizycznych cechach charakterystyczne dla Ryb są szerokie, płaskie-płetwiaste stopy, przeźroczyste paznokcie. Kobiety spod znaku Ryb często są zjawiskowo (czyt. neptunicznie) piękne.

Zodiakalne Ryby żywo reagują na wszystko, co jest medialne lub wiąże się z mediami. Często np. oglądają telewizję, całkowicie identyfikując się z rozgrywającą się akcją, wpatrując się w ekran z bezwiednie otwartymi ustami, niczym ryba. Potrafią wówczas całkowicie odłączyć się od realnego świata. Chłoną piękno całą duszą i ciałem. W wielu sytuacjach życia codziennego zagapiają się nagle, zamyślają. Z tego powodu potykają się, rozlewają coś na siebie albo dookoła siebie. Sięgając ręką na półkę, zawsze coś obok przewrócą, pobiją. Są niezgrabni w ruchach albo ruchy te są nieprecyzyjne i nie trafiają w cel. Nigdy nie mogą znaleźć tego, czego akurat szukają. Nie lubią robić rzeczy konkretnych, materialnie skrajnie dokładnych, np. prasować, sprzątać, pamiętać o zapłaceniu rachunków, gdyż to im niezbyt dobrze wychodzi (chyba, że mają podkreślony znak Panny).

Jeżeli energia Jowisza jest silna w horoskopie, to zodiakalne Ryby są wiecznie w rozjazdach albo wędrują po okolicy. Perypatetycy czyli medytujący lub filozofujący w trakcie chodzenia wzorem uczniów Arystotelesa- to Ryby z silną energią Jowisza. Podróże są częste i służą odmianie, znikaniu i odrywaniu się od rzeczywistości. Takie Ryby krążą wiecznie po akwenie wodnym, w jedną lub w drugą stronę.

Ludzie urodzeni ze Słońcem w znaku Ryb posiadają zdolność wczuwania się i przystosowywania. To mimetyzm, czyli upodabnianie się do otoczenia. Jest to umiejętność przypisywana na ogół zwierzętom. Doskonale opanował ją kameleon czy gekon liścioogonowy ale znacznie zdolniejsze w sztuce kamuflażu są zwierzęta wodne, np. mątwy, ośmiornica imitatorka, czy wąż wodny. Ludzkie zdolności do naśladowania i mimetyzmu dobrze sprawdzają się wśród twórców filmowych i telewizyjnych. Neptuniczność Ryb często daje wrażliwych muzyków czy pracowników radia.  Kto pracuje w radio, ten ma więcej energii Neptuna, a przy silniejszej energii Jowisza dobrym środowiskiem dla zodiakalnych Ryb jest telewizja. Światło jupiterów (łac. Iupppiter - Jowisz) wydobywa z Ryb niewidoczną na co dzień energię Neptuna. Wówczas uwodzą i zachwycają widzów, wchłaniają cudze emocje i karmią się nimi, aby potem zejść ze sceny i zniknąć.

Nie od rzeczy gwiazdy ekranu noszą ciemne okulary i poza chwilami publicznych wystąpień najchętniej unikają kontaktów z fanami. Chronią wtedy swoją prywatność i znikają im z oczu. Jest w nich bowiem potrzeba odosobnienia i bycia niewidzialnym. W dwunastym domu horoskopowym, który przynależy Rybom, jest bowiem czas na przemyślenia, na wysublimowanie energii, na dojście do zrozumienia, iluminacji, oświecenia…

W tym odosobnieniu możliwe jest przeobrażenie, gdyż często energia neptunicznych Ryb zmienia kanał wyzwalania się i osoba znana z ekranu nagle ogłasza, że poświęca się jakiemuś szczytnemu celowi, bądź będzie walczyć w obronie potrzebujących, słabszych lub chorych, czy to ludzi czy zwierząt. Ryby bowiem, jak żaden znak zodiaku, skłonne są do poświęceń, wspierania innych, leczenia, uleczania a nawet do męczeństwa. Medialność Ryb przejawiać się może również przez wchłanianie energii z otoczenia, gdyż Ryby potrafią wczuć się w sytuację drugiego człowieka. Często z powodu swej ofiarności, wrażliwości i empatii są wykorzystywane przez innych i dopiero silny wstrząs jest w stanie otrzeźwić ich i pozbawić romantycznego patrzenia na świat przez pryzmat idealizmu. Zodiakalne Ryby obdarzają ludzi zbyt dużym zaufaniem i widzą rzeczywistość wyidealizowaną. Przed poważniejszymi wpadkami z tytułu omyłek w ocenie ludzi ratuje ich intuicja, która jest bardzo silna u Ryb.

Bywa też i tak, że energia Ryb skanalizuje się w uzależnieniach i jest to z pewnością niekorzystny sposób wyrażania neptunicznej potrzeby rozpuszczenia ego w innym stanie świadomości oraz jowiszowej potrzeby wprowadzania się w stan uniesienia i doświadczania wzniosłych uczuć.

Skłonność do przystosowania, naśladownictwa i uzależniania się może spowodować sytuację, w której zodiakalna Ryba popadnie w tzw. złe towarzystwo. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku dzieci-Ryb, które są podatne na wpływy ze środowiska, w jakim przebywają. Przez swoją Rybią medialność chłoną je niczym gąbka i rodzice powinni uważać, w jakim środowisku ich potomstwo wzrasta i jakie wzorce przejmuje.

Dorosłe Ryby mają zaś skłonność do zmian: decyzji, poglądów, obiektu uczuć, zajęcia, zawodu, miejsca pobytu, systemu religijnego, światopoglądowego itd. Mają też tendencje do wzorowania się na otoczeniu i często popadają w jakiś uzależniający od innych układ, z którego ciężko im się wyplątać z przyczyn ideowych. Nienawidzą rzeczy stałych, niezmiennych, określonych. Z uwagi na ogromną potrzebę zmian a właściwie braku ograniczeń, nie tolerują uwięzienia i skrępowania fizycznego lub psychicznego. Paradoksalnie często same tworzą takie sytuacje, zazwyczaj z powodu tendencji do poświęceń albo gdy świadomie udają się na odosobnienie. Ryby lubią być uzależnione od partnera lub innej osoby z najbliższego otoczenia, ale okresowo. Oddanie się innej osobie w dziedzinach wskazanych przez dom horoskopowy, na który wypada znak Ryb, wiąże się z niechęcią do zajmowania się prozą życia i zwalnia Ryby z obowiązku pracy, płacenia rachunków, gotowania, sprzątania i organizowania życia codziennego. W ten sposób Ryby stają się świadomie osobami na pozór niezaradnymi i zagubionymi w życiu, co z czasem obraca się przeciwko nim i często padają ofiarą oszustów. W uwięzieniu sytuacyjnym dokonują co jakiś czas próby wyrwania się z sieci, wypłynięcia na otwarte wody, nierzadko płynąc nawet pod prąd. Robią to, będąc pod wpływem jakiejś nowej wizji albo po prostu dlatego, aby coś się zmieniło w ich życiu. Zawsze i do końca, we wszystkich aspektach życia - szukają ideału.

Negatywni przedstawiciele tego znaku zodiaku potrafią wykorzystywać wszystkie swoje ww. umiejętności w celu wzbudzenia litości u innych, przedstawiając siebie jako ofiarę losu, zmuszoną przez okoliczności do męczeństwa i rezygnacji z siebie. Doskonale wyczuwają słabości innych i umiejętnie manipulują sytuacją dla własnych korzyści. Ta sama cecha, która pozwala im zaistnieć jako aktor, umożliwia oszukiwanie innych z niskich pobudek. Oszukańcze Ryby zazwyczaj zadają pytania w rodzaju tych, które w filmie „Nie ma róży bez ognia” zadawał cwany Dąbczak (w tej roli Jerzy Dobrowolski) Jankowi (Jacek Fedorowicz), kiedy ten żądał, aby Dąbczak wyprowadził się w końcu z mieszkania byłej żony Wandy a aktualnej żony Janka:

 

I co ja teraz zrobię???? Biedny miś???”

 

Znane zodiakalne Ryby:

Fryderyk Chopin ur. 22 lutego 1810r. godz. 18, Żelazowa Wola

Albert Einstein ur. 14 marca 1879 r. w Ulm, Niemcy

Andrzej Wajda ur. 6 marca 1926r. w Suwałkach

Ryszard Kapuściński ur. 4.03. 1932r. Pińsk

Daniel Olbrychski ur. 27 lutego 1945r. Łowicz

Juliusz Machulski ur. 10.03.1955r. Olsztyn

Tea Leoni ur. 25.02.1966r. Nowy Jork USA (jej babka Helena Adamowska była aktorką i pochodziła z Polski)

Juliette Binoche ur. 9.03.1966r. Paryż (jej matka Monika Stalens urodziła się w Częstochowie i była Polką)

Sharon Stone ur. 10.03.1958r. Meadville stan Pensylwania USA

Magdalena Cielecka ur. 20.02.1972r. Myszków

 

30.03.2010r.

©tekst i zdjęcia Krystyna Daca
<< spis artykułów dla znaku: Ryby   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.