Sollunari

Opis podstawowy znaku

Stambuł 2009 foto ©Krystyna Daca


SKORPION

 

Znakiem Skorpiona władają planety: Pluton i Mars. Jeżeli są posadowione w tym znaku, to są bardzo silne. W znaku Skorpiona Księżyc jest w upadku, czyli jest słaby a dodatkowo przy złych aspektach z innymi planetami jego energia może być szkodliwa. Uran jest w Skorpionie wywyższony, czyli jest bardzo silny.

 

Skorpion to znak żywiołu Wody, o jakości stałej, zwierzęcy, żeński, płodny, niemy, długiego wschodzenia.

Ludzie spod tego znaku są niesprawiedliwie negatywnie postrzegani. Posądza się ich o najgorsze skłonności. Można chyba już mówić nawet o stereotypie na ten temat. Prawdą jest, że zdarzają się Skorpiony spod ciemnej gwiazdy, ale tacy rodzą się również pod innymi znakami zodiaku. Zodiakalne Skorpiony zajmują się zgłębianiem, dochodzeniem do sedna sprawy, przegryzaniem, walką z własną i cudzą psychiką i to jest ich główne życiowe zajęcie. Celem życiowym Skorpionów jest także zdobycie mocy, siły, władzy. Pozycja Słońca w horoskopie (dekanat i dwada, dom horoskopowy), aspekty z osiami, z innymi sygnifikatorami, z adherentem a przede wszystkim z władcą horoskopu określą dokładnie cel, do którego będzie dążył człowiek urodzony w znaku Skorpiona.

Moc można zdobywać w różny sposób. Skorpiony mają bardzo dobre pomysły w tym względzie. Sposoby wskaże pozycja Plutona i Marsa w horoskopie. Przy pozycji Plutona, np. na DSC, zodiakalny Skorpion będzie dążył do zdominowania innych, w tym małżonka. Jego kontakty z innymi będą władcze, ludzie będą traktować go jako osobę silną, która wszystko może. Cecha ta może być wykorzystana na korzyść otoczenia np. przez działacza społecznego albo przeciwko innym, wprowadzając terror i rządy tyrana. Natomiast jeżeli VII dom wypadnie np. w znaku Panny, zodiakalny Skorpion będzie nieustannie krytykował i zrzędził albo sprzątał, ewentualnie będzie prawnikiem, co jest również formą sprzątania po innych i krytykowania ich. Zodiakalny Skorpion przy pozycji Marsa w X domu w Rybach dążyć będzie do sprawowania rządu dusz albo zostanie chirurgiem.

Po co Skorpionom moc?

Aby dokonać transformacji i metamorfozy czyli inaczej przekroczyć jakąś granicę.

To może być granica wytrzymałości organizmu i w takich razach Skorpion będzie uprawiał intensywnie sport, albo często chodził do sauny, albo wyżywał się w doznaniach seksualnych. Granica może być również państwowa i Skorpion wówczas będzie zaciętym podróżnikiem ale raczej z rodzaju globtroterów, aniżeli uczestnikiem wyjazdów wypoczynkowych z leżeniem pod palmą przy basenie.

Przekraczanie granic wszelakich zawiera w sobie element skrajności i Skorpiony lubią znajdować się w tego rodzaju sytuacjach, przebywać w trudnych warunkach, wymagających zużycia olbrzymiej dawki energii. Dlatego też przekraczanie wszelkich tabu jest dla nich zajęciem ekscytującym. Jest okazja zrobić coś zakazanego, np. pójść na jabłka w nocy do ogrodu sąsiada. Czemu nie! Przekraczamy granice posesji oddzielone płotem i przy okazji granice prawa.         Nadarza się okazja spędzenia nocy z mężatką - koleżanką z pracy. Dlaczego nie sprawdzić się jako kochanek? Przekraczamy granice przyzwoitości i łamiemy obietnicę wierności.      Spotykamy jogina-guru, który może nam pomóc w przemianie duchowej. Ale to nas odmieni na zawsze i będzie wymagać wyrzeczeń… Przekraczamy ograniczenia ciała i umysłu.

Odporność psychiczna jest wielką zaletą Skorpionów. Ludzie spod tego znaku dają sobie radę w najgorszych uwarunkowaniach, klęskach żywiołowych, tragediach. Jeżeli w tramwaju jakaś kobieta zacznie rodzić, spośród pasażerów tylko Skorpion nie przestraszy się jej krzyku, krwotoku, zapanuje nad emocjami, przytomnie zadzwoni po pomoc a w końcu z zimną krwią odbierze poród i jeszcze przetnie pępowinę … nie cofając się przed tym doświadczeniem.

Skorpiony są posądzane o złośliwość, cynizm, ironiczność, pamiętliwość, zazdrość. Mają w sobie jakąś magnetyczną moc, wdzięk, seksapil , urok – coś co powoduje, że cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej a ponadto wzbudzają zaufanie i często ludzie traktują ich, jak kogoś, kto wesprze psychicznie, wysłucha spowiedzi i poradzi, jak wyjść z kryzysu emocjonalnego. Często zostają psychologami.

Skorpiony pożądają różnych rzeczy lub osób. Mroczny obiekt pożądania  jest przyszłą ofiarą.

Znak Zodiaku o jakości stałej daje Skorpionom umiejętność czekania na stosowny moment przed podjęciem ataku. Skorpion przygląda się obiektowi i jest znakomitym, wnikliwym obserwatorem. Najpierw dokonuje skrupulatnego rozpoznania terenu. Sprawdza, gdzie obiekt ma najbardziej wrażliwy punkt, miękkie miejsce w pancerzu, w jakich sytuacjach się odsłania, traci panowanie, jest słaby. Kiedy to ustali wybiera sposób, aby uderzyć, zaatakować i zdominować. Sposobów jest wiele i zależy to od obiektu pożądania: jeżeli ofiara jest materialistką, sposobem mogą być pieniądze a jeżeli ma jakąś pasję np. wspina się po skałkach to Skorpion zaraz zapisze się na kurs wysokogórski i nie cofnie się przed najwyższym szczytem, aby zdobyć obiekt swych uczuć.

Skorpiona cechuje zdolność do koncentracji, skupienia , zastygania w jednej pozie przez dłuższy czas, łatwość ukierunkowania myśli na obiekt, umiejętność hipnotyzowania. Tak działa kobra, zanim zaatakuje lub jadowity skorpion. W świecie ludzi podobnie zachowuje się szpieg, antyterrorysta czy medytujący jogin. Pisarz czy reżyser działa na tej samej zasadzie. Zbiera materiały do stworzenia dzieła: czyta, co inni na ten temat napisali, ustala słabe punkty lub komórki do wynajęcia czyli tematy, których inni nie poruszyli do tej pory, nie sfilmowali a jeżeli sfilmowali, to jaką techniką, kto uchodzi za speca w danej dziedzinie. W rezultacie tych wszystkich działań, wyrabia sobie pogląd czyli osiąga moc i pewien rodzaj władzy nad materią. Następnie przystępuje do procesu transformacyjnego czyli do aktu tworzenia. Akt tworzenia Skorpiona musi posiadać element burzenia, inaczej nie byłoby metamorfozy. Często więc nowe dzieło sprzeciwia się innym twórcom, pozostaje z nimi w konflikcie, burzy jakieś wzorce, wprowadza element zaskoczenia i koniecznie jakieś novum. O ile przygotowania do ataku trwają dość długo, to sam moment ataku czyli przystąpienie do realizacji celu zawsze ma szybkość lasera, intensywność pioruna oraz siłę wodospadu.

Skorpiony uprawiają maraton życiowy, tzn. liczą tylko na siebie a życie jest dla nich długim, wyczerpującym biegiem po zwycięstwo, w czasie którego można poznać swoje słabości.

Skorpiony są twarde: z żelaza, spiżu lub innego stopu. Im żadna wojna nie straszna. Wojować lubią i umieją. Są wytrzymali i szybko się regenerują, niejako w biegu. Dzięki energii marsowej są dobrymi żołnierzami. Potrafią obcować ze śmiercią, gdyż pojmują znaczenie i misterium śmierci. Jest im nieobca, stanowi bowiem rodzaj transformacji, z którą Skorpion oswaja się przez całe życie. Człowiek oswojony ze śmiercią ma ogromną moc.

Znak Skorpiona jest znakiem przechodzenia na drugą stronę, drogą inicjacji i wtajemniczenia. Znak Skorpiona jest po to, aby dzięki niemu przejść na inny etap, wyższy poziom rozwoju.

 

Znane Skorpiony:

Maria Curie-Skłodowska ur. 7 listopada 1867r. Warszawa

Jawaharlal Nehru ur. 14 listopada 1889r. w Allahabadzie, Indie

Picasso ur. 25 października 1881r. godz. 11:15, Malaga, Hiszpania

Claude Monet ur. 14 listopada 1840r. w Paryżu

Ignacy Jan Paderewski ur. 6 listopada 1860r. w Kuryłówce (obecnie teren Ukrainy)

Zofia Nałkowska ur. 10 listopada 1884 w Warszawie

Leszek Kołakowski ur. 23 października 1927r. Radom

William Wharton ur. 7 listopada 1925r. Philadelphia USA

Edward Dziewoński ur. 16 grudnia 1916r. w Moskwie

 

19 maja 2010r.

©tekst i zdjęcia Krystyna Daca

 
<< spis artykułów dla znaku: Skorpion   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.