Sollunari

Namiętna "Energia" Wojownik

Skorpion to przede wszystkim intensywność emocjonalna, którą kształtuje Pluton do spółki z Marsem, mając do pomocy duet Neptun i  Jowisz, wspomagany energią Księżyca. Gdyby nadać Skorpionowi herb oddający wszystkiego jego charakterystyczne cechy to miałby wydźwięk zwrotu "życzę sobie " w znaczeniu - władza we wszystkich jego odcieniach. Skorpion to znak wodny, ale ze zdolnością przybrania formy płynu, lodu albo pary.  Daje to podstawy do twierdzenia, że ów zwrot " życzę sobie" należy rozumieć także jako mam, jako badam, jako doznaję.  Omne trinum perfectrum ( wszystko, co potrójne jest najlepsze) mawia Skorpion. I ma świętą rację, wszak znak ten jest zabarwiony dodatkowo hasłem - dziel i rządź ( Pluton i Mars ), ekstermista  ( Neptun i Jowisz) oraz seksualizm ( Księżyc ). Jak tego nie odczytać, czy rozumieć, kiedy Skorpionowi coś się nie układa, to on  "życzy sobie " tracić kompletnie panowanie nad sobą.

Owszem, znak ten jest twardy, dla samego siebie w szczególności, bo nie potrafi przegrywać rozpoczętej przez siebie walki. Jeśli nawet poniesie porażkę w potyczce, otrząśnie się i powie: to nic, że przegrałem, ale nie każdy dochodzi tam, gdzie bitwy się przegrywa. Przede mną następna i tę wygram przy innej strategii. Mściwość i pamiętliwość daje o sobie znać nawet po latach.

Agresywność, nietolerancja, kłótliwość, niecierpliwość, rozkazywanie to cechy charakterystyczne, lecz energia Plutona wzmacnia jeszcze podejrzliwość i bezwzględność. Skąd tyle obsesji? To zasługa transformacji i metamorfozy w czym Pluton celuje, zatem nie powinno dziwić, że Skorpion przypomina dymiący wulkan. Zmiany jakie zachodzą w jego wnętrzu są niespodzianką dla samego Skorpiona. Energia Plutona powoduje, że w podświadomości Skorpiona drzemią siły natury, które trzeba uwolnić. Co do zasady - wszyscy mamy podobne reakcje, tyle, że potrafimy je stłumić. Skorpionowi wychodzi to nad wyraz kiepsko. On po prostu zawsze jest sobą. Jednak tam, gdzie idzie walka o byt, będzie działał skrycie, podstępnie gromadząc agresję Marsa.

Skorpion to jednak cała paleta barw widoczna nie tylko przez dekanaty Słońca, ale w szczególności przez Ascendent. Mamy więc cholerycznego, wojowniczego i niecierpliwego Barana. Upartego, zaborczego, ale przedsiębiorczego i realistycznego Byka. Wszechstronnego i wyżywającego się w każdej dziedzinie Bliźniaka. Umiejącego przywiązać się do rodziny, wrażliwego, z głęboką wyobraźnią Raka. Dominującego, z wybujałą ambicją Lwa. Dokładną, krytyczną i analityczną Pannę. Artystyczną i pełną wdzięku Wagę. Emocjonalnie głębokiego, a huśtawką nastrojów Skorpiona. Optymistycznego, filozoficznego i wierzącego we własne siły Strzelca. Obowiązkowego i dominującego z zadatkami na despotą satrapę Koziorożca. Niekonwencjonalnego, niezależnego, ze skomplikowanym życiem uczuciowym Wodnika. I wreszcie wrażliwą, delikatną, egoistyczną i bezwzględnie narcystyczną Rybę.

Stąd tyle dylematów w wyborze partnera - łagodne popychadło, czy też rywal, na którym można przećwiczyć swój poziom dominacji. Jednym słowem - wszystko brzmi groźnie. Jest jednak wspaniały instrument na Skorpiona, a ma przecież swoje słabe strony. Wystarczy spojrzeć na Descendent i już wiadomo jakiej broni użyć, by  Skorpion złagodniał, względnie został poskromiony . Tak więc Natura uwzględniła zasadę równowagi.
Jeśli idzie o temperament, to Skorpionowi należy się bezwzględnie złoty medal olimpijski i dożywotnio pierwsze miejsce. Drugie zajmuje niewątpliwie Strzelec. Natomiast o brąz trwa nieustanna walka pozostałych znaków. Dlaczego Skorpion jest niepokonany? Odpowiedź jest prosta! Ma swojego protektora - Plutona, który tym kanałem  daje upust swojej energii, wszak zawiaduje pięknym obrazem zatytułowanym " Gromowładny w krainie rozkoszy" . Pluton przecież rządzi tym właśnie układem płciowym.


Gdzie się sprawdzi Skorpion jako fachowiec? Wybitna inteligencja, konsekwencja i własna wykładnia zwrotu " władza", intuicja, dociekliwość, fenomenalna pamięć, ze zdolnościami badawczymi, gwarantują sukces w wielu profesjach. Ma Skorpion zdolność "przenikliwego spojrzenia", zatem byłby dobrym psychologiem, diagnostą, a przy umiejętności " sondowania głębi" dochodzeniowcem, ale i  adwokatem. Czas każdego kryzysu czy zmian, to pole popisu Skorpiona. Wtedy widać jego przenikliwość, opanowanie zasad strategii., spryt, determinację, siłę woli, koncentrację umysłu, gdyż dzięki nim dotrze do sedna problemu. Owszem, można się zżymać, że pokrętne i skryte metody działania prowadzące do wykrycia prawdy mogą budzić nawet ostry sprzeciw estetów, ale dla Skorpiona każda wiadomość to " władza". I raczej nie jest wskazane krytykować tych metod jawnie, bo w najlepszym przypadku usłyszeć można, że cel uświęca środki, więc z zasady nie wypada mówić o świętych.

Kobieta Skorpion to już prawdziwa poezja. To aura tajemniczości, pozornego chłodu i obojętności, lecz z całą gamą umiejętności manipulowania obiektem. Świadoma swego celu, który sobie wytyczyła ( wszak  życzy sobie ) będzie grała swoją rolę w sposób szczególny. Czasem wręcz ostentacyjnie źle, bo tak jej podpowiada instynkt. Więc z premedytacją zastosuje ulubioną metodę " na kulawą kaczkę, czy głupią gęś " po to, by wyprowadzić obiekt z równowagi, albo wywołać jego wściekłość. Dlaczego? Bo tylko w ten sposób dowie się, czy już może działać. Ale jak się komuś trafi mistrzyni komunikacji pozawerbalnej, z mistycznym spojrzeniem, zdolnością rozbudzania zainteresowania, to winien mieć świadomość, że za chwilę pojawi się syberyjskie zimno, które włączy czerwone światło, bo obiekty westchnień i zachwytów nie ma skrupułów dla słabych i przegranych, a więc niepotrzebnych. I w ten sposób  kandydat dowie się na własnej skórze, że to nie on wybierał Skorpionicę, tylko ona wybrała jego na taki a nie inny czas. Po prostu - życzyła sobie i swoje życzenie spełniła.

 

 

©Starybosman

20 maja 2010r.

 
<< spis artykułów dla znaku: Skorpion   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.