Sollunari

Veracruz, Meksyk 2010 Fot.©Krystyna Daca


WAGA

 

Znakiem Wagi włada Wenus; Mars jest na wygnaniu a Słońce i Pluton są w upadku. Saturn jest wywyższony w tym znaku.

 

Waga to znak kardynalny, „mówiący”, męski, znak żywiołu Powietrza.

Celem zodiakalnych Wag jest uzyskanie stanu równowagi i harmonii we wszystkich przejawach życia.

W większości wypadków zodiakalna Waga jest rozważna, dla niej zawsze bilans musi wyjść na zero czyli rachunek zysków i strat powinien się zgadzać.

Z powodu władztwa Wenus, ludzie spod znaku Wagi znani są ze swego zamiłowania do sztuki, do rzeczy pięknych, otoczenia wymuskanego, wyciszonego, do ludzi przystojnych, eleganckich, w obyciu i w kontakcie osobistym spokojnych i uładzonych. Otoczenie i rzeczywistość takie nie są, na co dzień obcujemy z pełnym Zodiakiem, stąd też Wagi często przeżywają stres z powodu wrzaskliwych sąsiadów i ich chamskich latorośli pijących i palących na brudnych klatkach schodowych lub w okolicy trzepaka, durnego szefa pozwalającego sobie na nieuzasadnione reprymendy czy też z powodu śmierdzących tramwajów czy autobusów i wszelkiego zakłócania harmonii. Problemem Wagi jest, iż w takich sytuacjach tłumi swoje emocje, nie umie wykłócić się o swoje i dla jak najszybszego uzyskania spokoju umysłu – ustępuje głupszemu czyli zazwyczaj nie podejmuje wyzwania i stara się nie patrzeć, nie wąchać, nie mówić, nie nawiązywać kontaktu z nieharmonijnym otoczeniem lub próbuje załagodzić konflikt, choć czasem dobrze byłoby oczyścić sytuację przez rozwiązania skrajne. Znam przypadek Wagi, która z własnej woli i dla estetyki swego otoczenia sprzątała klatkę schodową na piętrze budynku, w którym mieszkała, choć zadanie to należało do obowiązków sprzątaczki, zatrudnionej w tym celu przez zarządcę budynku.

Od tej zasady są oczywiście wyjątki i wystarczy, aby zodiakalna Waga miała w swym radiksie dodatkowo silne wpływy żywiołu Ognia, np. ASC w znaku Lwa i wówczas sytuacja zmieni się w ten sposób, że zamiast niezdecydowanej w swych opiniach i działaniu Wagi, będziemy mieli do czynienia z osobą szukającą wygody w życiu i podziwu ze strony innych. Będzie to niewątpliwie również osoba o zdolnościach aktorskich, przywódczych, urodziwa i elegancka, odrobinę przesadnie eksponująca swe wdzięki. Taka osoba, bez względu na płeć, nigdy nie zabierze się z własnej woli za sprzątanie a raczej kogoś w tym celu zatrudni, bo przecież czynność ta wiąże się (o zgrozo!) z możliwością spocenia się i całkowitą rujnacją fryzury czy manicure. Ponadto nie jest to zajęcie dla osoby na tym stanowisku i o tej pozycji społecznej.

W sprawach wymagających natychmiastowego i zdecydowanego działania Wagi nie sprawdzają się i tracą na ważności. Zodiakalne Barany, znane z odważnego podejmowania decyzji, zupełnie nie rozumieją takiego postępowania i traktują Wagi jak osoby słabe. Nic bardziej błędnego. Zodiakalna Waga osiąga swoje cele w zupełnie inny sposób i nie jest to oznaką słabości. Czasem takt i rozwaga jest lepszym narzędziem niż impet siły mięśni. Ale też nieustanne wątpliwości mogą doprowadzić do choroby z cyklotymią na czele. Wtedy taka niezdecydowana, rozchwiana emocjonalnie i nerwowo zodiakalna Waga nie wie, co ma robić i zdaje się na kierownictwo innych jednostek. Co do zasady jednak, dzięki jakości kardynalnej, zodiakalna Waga nie jest mimozą i potrafi też huknąć, jak trzeba. Jeżeli w horoskopie natalnym dodatkowo Merkury i Mars mają beneficzne posadowienie, to osoba taka będzie miała zdolności oratorskie i przywódcze, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako polityk lub w innej roli społecznej.

Za sprawą żywiołu powietrza zodiakalna Waga jest inteligentna, lubi podróżować i nade wszystko potrzebuje środowiska innych ludzi jak powietrza. Postrzega siebie właśnie poprzez opinie innych, toteż bardzo zważa na wygląd, który powinien być harmonijny a najlepiej elegancki. Ludzie spod znaku Wagi są piękni, a przynajmniej dążą do tego, aby takimi się stać i być przez innych docenionym w tym względzie. Są prawdziwą wyrocznią w sprawie mody, estetyki, kosmetyki, biżuterii, sztuki. Kontakty z innymi ludźmi są niezbędne dla zodiakalnej Wagi, nie tylko po to, aby się zaprezentować od strony estetycznej i mentalnej, ale także dlatego, aby nawiązać korzystne znajomości. W tym podobna jest do zodiakalnych Bliźniąt, które dzięki koneksjom lepiej funkcjonują na co dzień. Inni ludzie są dla Wagi raczej partnerem do interesów aniżeli źródłem informacji. Na znajomościach z innymi Waga buduje swój światopogląd, często też przejmuje cudze poglądy za swoje. Umie doskonale zrównoważyć sprzeczności i skutecznie prowadzi negocjacje. Poproszona o mediację Waga zdobywa najpierw informacje i rozważa sprawę ze wszystkich stron, starając się na końcu wypośrodkować przeciwstawne opinie. Tylko jej zdarza się „salomonowe rozstrzygnięcie” problemu, sprawy czy kłopotu. Dzięki tej umiejętności rozważania i obiektywizmowi może zostać dobrym sędzią, doradcą bądź dyplomatą albo… tancerką lub muzykiem, który w uprawianej przez siebie sztuce wykorzysta poczucie rytmu i zmysł równowagi.

Doskonałe wyczucie rytmu w oddechu sprzyja praktykowaniu jogi a stany medytacyjne są łatwe do osiągnięcia. Generalnie - rytm (w sensie elementu organizacji czasowej) jest dla Wagi wartością nadrzędną. Waga rozkwita, gdy w otoczeniu działa niewidzialny ale doskonale funkcjonujący metronom, odmierzający dokładnie proporcje, dzięki którym wszystko osiąga stan epifanii a nawet przez chwilę można poczuć przedsmak nirwany…

 

Znane Wagi:

Maria Dąbrowska ur. 6 października 1889r. Russów k/Kalisza

Jan Nowak- Jeziorański ur.  2 października 1914 w Berlinie,

Lech Wałęsa ur. 29 września 1943r. Popowo, woj. kujawsko-pomorskie

Brigitte Bardot ur. 28 września 1934r. w Paryżu

John Lennon ur. 9 października 1940r. w Liverpoolu, Anglia

Walter Matthau ur. 1 października 1920r. w Nowym Jorku

Janusz Gajos ur. 23 września 1939r. w Dąbrowie Górniczej

Wiesław Gołas ur. 4 października 1930r. w Kielcach

Danuta Stenka ur. 10 października 1961r. Sierakowice, woj. pomorskie

Hugh Jackman ur. 12 października 1968r. w Sydney, Australia

 

29 czerwca 2010r.

©tekst i zdjęcia Krystyna Daca

 
<< spis artykułów dla znaku: Waga   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.