Sollunari

Skrzywdzony Merkury Bliźniąt

fot.ˆKrystyna DacaBliźnięta, przez swoją łatwość nawiązywania kontaktów z otoczeniem, mają wielkie możliwości na to, by "zaistnieć" w szerszym gronie. Nie zawsze jest to pozycja "na świeczniku", ale nie sposób ich nie zauważyć.
Jakimś cudem o wszystkich sąsiadach wiedzą więcej, niż ktokolwiek inny. Znają większość okolicznych plotek i, co ciekawe - przychodzi im to bez wysiłku czy specjalnych starań, one po prostu przekazując część informacji, zyskują kolejne.
Żadna sprawa nie jest z góry przegrana, jeśli się za nią biorą Bliźnięta - one zawsze znają jakąś panią X albo pana Z, który ma możliwości albo wiedzę w żądanym temacie.
Ich umysł to wielka skarbnica wiadomości, czasem nigdy nie wykorzystanych, ale zbieranych dla samej frajdy zbierania. To wielka ciekawość świata, żywa inteligencja i potrzeba posiadania wiedzy, z którą czasami właściwie nie bardzo wiadomo, co zrobić. 
To o nich mówi się: "wszędzie ich pełno" - są wszędzie tam, gdzie coś się dzieje.
Bliźnięta nigdy się nie nudzą - to najlepszy przyjaciel Strzelca, z którym się doskonale uzupełniają. 

Zdarza się jednak, że w Radixie Bliźniąt pędziwiatrowi Merkuremu stanie na przeszkodzie srogi nauczyciel Saturn i wtedy zaczynają się schody.
Już w dzieciństwie pojawiają się problemy z zaufaniem do własnej inteligencji, zwłaszcza jeśli rodzice nawet nie próbują zrozumieć, że wolniejsza komunikacja nie oznacza wolniejszego myślenia. Utrwalane przez dorosłych "do niczego się nie nadaję", nie dość że najpierw jest źródłem kłopotów w szkole, to później pozostaje skazą na całe życie.
Rozpaczliwe próby przekonania otoczenia, że jednak warto mieć do czynienia z Bliźniętami, może się sprowadzać do przesadnego puszczania wodzy wyobraźni, co otoczenie kwituje krótko - bujda!
Bystrość umysłu symbolizowana przez Merkurego, tym razem hamowana przez energię Saturna, dla powierzchownego obserwatora wygląda niezbyt przekonująco.
Zwłaszcza jeśli Bliźnięta, zamiast tylko wprost przekazywać informację, zaczynają ją ubarwiać opowieściami nie z tej ziemi, by stała się ważniejsza i lepiej przyjęta.

Dojrzałe Bliźnięta, zwłaszcza pod koniec drugiego cyklu Saturna, wiedzą już znacznie więcej na temat własnej inteligencji - miały czas na obserwacje i wyciąganie wniosków, przecież nieustannie MYŚLĄ. Dojrzałym Bliźniętom już nikt tak łatwo nie wmówi, że są głupie i niezdatne do niczego - miały czas się zatrzymać w biegu i zadumać nad swoim życiem, Saturn je tego nauczył.

 

©Maszowa

27 maja 2010r.
<< spis artykułów dla znaku: Bliźnięta   
<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.